728 x 90

مایک پمپئو:‌ رژیم ایران اصلی‌ترین حامی تروریسم در جهان

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

وزیر خارجه آمریکا گفت هر آژانسی، هر نهاد سازمان ملل که در خصوص تروریسم گزارش می‌دهد رژیم ایران را به‌عنوان اصلیترین رژیم حامی تروریسم در جهان شناسایی می‌کند

مایک پمپئو روز جمعه ۴آبان۹۷ طی مصاحبه‌یی گفت:‌ آن موشکها و سخت افزار و نرم افزاری که شبه‌نظامیان حوثی را حمایت می‌کنند از ایران می‌آید. ما این را در سخت افزار موشک می‌بینیم، ما می‌توانیم این را با اندازه‌گیری از دور بگوییم و ما با فاکتها می‌دانیم. ما در دریا اینها را توقیف کردیم که روشن می‌سازد که منشأ آن کجاست. بنابراین آنچه شما با آن روبه‌رو هستید یک جنگ نیابتی است از طرف رژیم ایران است. این چیزی است که ما روشن ساخته‌ایم که ما بهترین تلاشمان را می‌کنیم که از آن جلوگیری کنیم

این تلاشهای رژیم ایران بسیار مشکل آفرین است. ما از شرکای اروپاییمان مصرانه خواسته‌ایم تا به ما در مقابله با این فعالیت یاری برسانند. جهان باید بفهمد رژیم ایران با اقداماتی که اتخاذ کرده است، دارد هوانوردی تجاری و مدنی را در معرض خطر قرار می‌دهد.

مجری از مایک پمپئو سؤال کرد آیا درست می‌گویم که اصلیترین صادر‌کننده خشونت تروریستی در جهان در واقع رژیم ایران است با فاصله زیادی از هر کس دیگر؟

مایک پمپئو گفت: هر آژانسی، هر نهاد سازمان ملل که در خصوص تروریسم گزارش می‌دهد رژیم ایران را به‌عنوان اصلیترین رژیم حامی تروریسم در جهان شناسایی می‌کند و به همین دلیل صبح ۵نوامبر سخت‌ترین تحریمهای برقرار شده تا کنون علیه رژیم ایران توسط آمریکا مجدداً از سرگرفته خواهد شد.

مایک پمپئو گفت: درست همین شلیکهای موشک که شما توضیح دادید، تروریسمی که شما درباره آن صحبت کردید، صدور نفوذ شرورانه در سراسر جهان همه در دوران برجام اتفاق افتاد و در واقع تقریباً در هر موردی که من الآن به آن اشاره کردم در دوران برجام افزایش داشت. این برای آمریکا بد بود. رئیس‌جمهور تصمیم درست را گرفت که از برجام خارج شود و خواسته ما از رژیم ایران فقط این است که صدور تروریسم را متوقف کند، بکارگیری نیروهای نیابتی برای به‌وجود آوردن هرج و مرج در سراسر جهان را متوقف کند.