728 x 90

مایک پمپئو:‌ رژیم ایران در یک کارزار تروریسم در اروپا شرکت داشت

مایک پمپئو وزیر خارجه  آمریکا
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

مایک پمپئو در مصاحبه با ای بی‌سی نیوز درباره حمله رژیم ایران به عربستان سعودی گفت:‌ خوشحالم که گفتید این یک حمله ‌ایران بود که با موشکهای تهاجم زمینی کروز و پهپاد ها انجام شده است که یک اقدام جنگی توسط یک کشور است.

من این جا در نیویورک هستم و در این مورد در سازمان ملل صحبت خواهیم کرد. امیدواریم که سازمان ملل هم موضع قوی اتخاذ کند. چرا که دقیقاً به‌خاطر چنین اموراتی طراحی شده است زمانی که کشوری به یک کشور دیگر حمله کند.

امیدواریم که سازمان ملل از این موضوع حمایت کند که می‌دانم خواسته مردم ایران نیز هست. از یک راه‌حل صلح‌آمیز و این‌که رژیم ایران دیگر در ۵کشور در تروریسم و ویرانی شرکت نداشته باشد.

وی افزود: این رژیم در یک کارزار تروریسم در اروپا شرکت داشت. این رژیم در خلال ۴۰سال حاکمیت خود از جمله در دوران برجام این کار را انجام داده است.

 

مایک پمپئو روز یکشنبه در مصاحبه با «فاکس‌نیوز» گفت:‌ طی ۴۰سال گذشته رژیم ایران از تروریسم حمایت کرده است. اهداف واشنگتن روشن هستند، ما از مردم ایران حمایت می‌کنیم تا رژیم این کشور را وادار کنند که رفتار معقولی در پیش بگیرد.

وی افزود: کل دنیا متوجه است رژیم ایران بازیگر بدی است. آنها نیروی اهریمنی در منطقه بوده و در حال بی‌ثبات کردن خاورمیانه هستند. وی ابراز امیدواری کرد که رهبران جهان در گردهمایی هفته جاری خود در مجمع عمومی سازمان ملل سیاست رژیم ایران را به حاشیه برانند و سران رژیم ایران را متقاعد کنند که رفتارشان قابل‌قبول نیست.