728 x 90

مایکل مک کال خواهان اقدامات قویتر آمریکا در قبال رژیم ایران شد

مایکل مک کال
مایکل مک کال

مایکل مک کال؛ رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا؛ روز جمعه چهارم فروردین ضمن محکوم کردن حملات پهپادی شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران به مواضع نیروهای آمریکایی در سوریه خواهان اقدامات قویتر آمریکا در قبال رژیم ایران شد.
وی در بیانیه‌یی که به همین منظور صادر کرد نوشت: «پیش از این حمله تازه، نیروهای نیابتی ایران از ابتدای سال۲۰۲۱ تاکنون ۷۸بار به نیروهای آمریکایی در سوریه حمله کردند، اما دولت جو بایدن تنها سه بار پاسخ داد».
وی در ادامه بیانیه خود اضافه کرد: «سیاست بازدارندگی ما در برابر رژیم ایران ناکارآمد است، حتی در شرایطی که ایران تنها چند ماه از دستیابی به سلاح هسته‌یی فاصله دارد. ما باید بازدارندگی خود را علیه ایران احیا کنیم وگرنه شاهد عواقب ویرانگر بیشتری خواهیم بود».

خاطر نشان می‌شود که وزارت دفاع آمریکا روز جمعه اعلام کرد در حمله یک پهپاد «با سرمنشاء ایرانی» به مواضع نظامیان آمریکا در سوریه٬ یک پیمانکار آمریکایی کشته و پنج نیرو و یک پیمانکار دیگر مجروح شدند و آمریکا در واکنش، مواضع نیروهای وابسته به سپاه پاسداران در سوریه را هدف قرار داد. حمله متقابل آمریکا به مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران؛ به‌گفته گروه ناظر حقوق‌بشر سوریه که در انگلستان مستقر است حداقل ۱۴کشته از این شبه‌نظامیان به‌جا گذاشت.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/aa121ac3-6595-4c81-b721-65fc7d3654bf"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات