728 x 90

ماهنامه حکومتی پیوست: پس از گذشت ۱۷روز اختلال در سامانه‌ها هنوز به طور کامل برطرف نشده و میزان خسارت نیز مشخص نیست

اختلال در سامانه‌های شهرداری تهران
اختلال در سامانه‌های شهرداری تهران

رسانه حکومتی پیوست در ارتباط با تسخیر دوربین‌ها و سامانه‌های شهرداری رژیم در تهران توسط کانون‌های شورشی نوشت: بیش از دو هفته از حمله هکری به سامانه‌های شهرداری تهران می‌گذرد اما اختلال در این سامانه‌ها هنوز به طور کامل برطرف نشده و میزان خسارت نیز مشخص نیست. در حالی که مدیران شهرداری تهران روزه سکوت گرفته‌اند، رئیس سازمان پدافند غیرعامل می‌گوید شهرداری در جریان ضعفهای سامانه‌های خود بوده؛ اما اقدامی نکرده است.

این رسانه حکومتی افزود: هنوز، اطلاعیه صفحه اول سامانه تهران من شهرداری، رفع نشدن کامل اختلال را تأیید می‌کند و می‌گوید سامانه‌ها به تدریج در حال بازگشت به مرحله خدمت‌رسانی هستند. سامانه‌های داخلی استعلام‌های شهرداری نیز در دسترس نیست و اخذ استعلام‌ها به صورت دستی انجام می‌شود.

صفحه اول سامانه تهران من، ۲۸ خرداد ۱۴۰۱

 

سامانه بهشت زهرا نیز هم‌چنان خارج از دسترس است. سازمان فناوری اطلاعات شهرداری از کاربران سامانه «تهران من» خواست تا روز ۳۱خرداد رمز عبور خود را تغییر دهند، در غیراین صورت تا زمان تغییر رمز عبور سامانه غیرفعال خواهد بود.

رسانه حکومتی پیوست هم‌چنین با اذعان به «سردرگمی و سکوت» سرکردگان شهرداری رژیم در تهران افزود: البته ماهیت هکرها با تصاویری که از رهبران سازمان مجاهدین روی سامانه‌های شهرداری منتشر کرده بودند قابل تشخیص بود.

با وجود این، پس از ۱۳روز اولین خبر در مورد ماهیت اخلالگران را خبرگزاری فارس منتشر کرد. این خبرگزاری روز ۲۵خرداد به‌نقل از یک منبع آگاه خبر داد یکی از عوامل خرابکار دخیل در هک سامانه‌های شهرداری که گفته می‌شود با سرویس‌های خارجی در ارتباط بوده شناسایی و دستگیر شده است.

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران، نیز این حمله را به «موساد، مجاهدین و تمام ضد انقلاب‌ها» نسبت داد و گفت: «مسئولان باید مواظب باشند و نقشه دشمن را بر هم بزنند». او هم‌چنین ابعاد این حمله را بزرگ‌تر از حمله به سامانه سوخت و سایر حمله‌ها دانسته است. (ماهنامه حکومتی پیوست: ۳۰خرداد۱۴۰۱)

ماهنامه حکومتی پیوست

ماهنامه حکومتی پیوست

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ea49f8bd-4130-49c0-a996-b08fd4a6e3d0"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات