728 x 90

مافیای حکومتی و خروج میلیاردی سرمایه‌های ارزی ایران

فساد آخوند ها
فساد آخوند ها

روز ۲۲دی وزارت‌خارجه کره‌جنوبی اعلام کرد آمریکا به این کشور مجوز داده تا دست‌کم ۶۳میلیون دلار از پول‌های بلوکه شده را به دیکتاتوری حاکم بر ایران بازگرداند.

ناظران مسائل ایران اعلام کرده‌اند پول‌هایی که به رژیم داده می‌شود اگر هزینه اقدامات تروریستی و جنگ‌های نیابتی رژیم نشود، هزینه مصارف شخصی آنها در خارج از ایران خواهد شد.

گزارشی در مورد خروج سرمایه‌های ارزی از ایران توسط رژیم، مؤید این نکته است.

یک دزدی نجومی دیگر، این بار ۶میلیارد دلار!

روز پنجشنبه ۲۳دی ۱۴۰۰ خبرگزاری حکومتی ایسنا نوشت: آمارهای بانک مرکزی نشان می‏دهند رقم خالص حساب سرمایه به منفی ۶میلیارد و ۳۴۱میلیون دلار رسیده است که از خروج این میزان سرمایه از کشور در ۶ماه اول امسال حکایت دارد. مقداری که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، یک رشد تقریباً ۶۳درصدی را نشان می‏دهد.

در این گزارش هم‌چنین آمده است: میزان خروج سرمایه از کشور در سه ماه اول امسال نیز ۳میلیارد و ۱۷۴میلیون دلار اعلام شده بود.

گزارش فوق می‌گوید این تغییرات در دارایی‌های خارجی بانک مرکزی، بدون در نظر گرفتن تغییرات نرخ ارز محاسبه شده است، یعنی این میزان کاهش دارایی‌های ارزی بانک مرکزی، ربطی به سقوط ارزش ریال در برابر دلار ندارد بلکه حاکی از خارج کردن این میزان دلار از خزانه بانک مرکزی و برنگشتن آن به خزانه است، امری که نشان می‌دهد سرمایه‌های دلاری بانک مرکزی به‌سرعت در حال خارج شدن از ایران است!

واقعیتی که نهادهای ناظر سیاسی، آن را نشانه فرار سرمایه، یعنی اقدام مقامات بالای رژیم در بردن سرمایه‌های ملی به خارج کشور و تهیه امکانات زندگی و کسب و کار برای خود در شرایط سقوط رژیمشان می‌دانند.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/cef7b4e4-c970-4410-ac86-6ad54489e7a9"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات