728 x 90

لوموند: پنتاگون می‌گوید تلفات روسیه در اوکراین به ۸۰۰۰۰ نفر می‌رسد

خسارات روسیه در جنگ اوکراین
خسارات روسیه در جنگ اوکراین

لوموند در گزارشی نوشت: پنتاگون می‌گوید تلفات روسیه در اوکراین به ۸۰۰۰۰نفر می‌رسد.

معاون وزیر دفاع آمریکا گفت که ممکن است تعداد موشکهای روسیه رو به اتمام باشد و این جنگ را «شدیدترین درگیری در اروپا از زمان جنگ جهانی دوم» خواند.

لوموند نوشت: روز دوشنبه ۱۷مرداد، یک مقام ارشد پنتاگون تخمین زد که از آغاز جنگ در اواخر فوریه تاکنون ۸۰۰۰۰روس در اوکراین کشته یا زخمی شده‌اند.

کالین کال، معاون وزیر دفاع آمریکا گفت: «روس‌ها احتمالاً در کمتر از شش ماه ۷۰ یا ۸۰هزار تلفات داده‌اند. کال هم‌چنین گفت که نیروهای روسی «۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰» خودروی زرهی را از دست داده‌اند و ممکن است پس از شلیک تعداد زیادی موشک به اهداف اوکراینی از زمان آغاز حمله در ۲۴فوریه، موشکهای هدایت شونده دقیق موجود، از جمله موشکهای کروز پرتاب شده از هوا و دریا رو به اتمام باشند.

او گفت که کاهش سرعت استفاده نیروهای روسی از موشکهای دوربرد و هدایت‌شونده نشان‌دهنده آن است که تدارکات آنها به چیزی نزدیک شده است که مسکو نیاز دارد برای «سایر موارد احتمالی» ذخیره داشته باشد.

او به خبرنگاران گفت: «با توجه به این‌که روس‌ها به هیچ‌یک از اهداف ولادیمیر پوتین در آغاز جنگ دست نیافته‌اند، این تلفات بسیار قابل توجه است».

کال اذعان کرد که به طرف اوکراینی نیز تلفات قابل توجهی به‌لحاظ نیروی انسانی در میدان نبرد وارد شده است، اما ارقامی ارائه نکرد.

او گفت: "هر دو طرف تلفات می‌دهند. جنگ شدیدترین درگیری متعارف در اروپا از زمان جنگ جهانی دوم است." اما اوکراینی‌ها مزایای زیادی دارند که کمترین آن اراده آنها برای جنگ است».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a4208564-7d80-4e99-8563-91cf804fd243"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات