728 x 90

لندن ـ گرامیداشت پنجاه ونهمین سال تأسیس سازمان مجاهدین خلق ایران

لندن ـ گرامیداشت پنجاه ونهمین سال تأسیس سازمان مجاهدین خلق ایران
لندن ـ گرامیداشت پنجاه ونهمین سال تأسیس سازمان مجاهدین خلق ایران

لندن ـ گرامیداشت پنجاه‌ونهمین سال تأسیس سازمان مجاهدین خلق ایران

 

مارک ویلیامز - وزیر سایهٔ ولز - انگلستان (۲۰۱۰)

برای من افتخار بزرگی است که مقابل همه شما باشم تا در سالروز تأسیس سازمان مجاهدین خلق ایران بر همبستگی خودم با شما تأکید کنم آن‌هم در جشن سالروز بنیان‌گذاری اصلی‌ترین اپوزیسیون ایران. در یک سال گذشته اتفاقات زیادی در ایران افتاده است. اصلی‌ترین و مهم‌ترین پیامی که می‌توانیم از این مراسم به هرکس که به آن گوش فرا می‌دهد برسانیم تحسین مقاومت و پایداری آن افراد شجاعی است که امروز در اقصی نقاط ایران ایستاده‌اند.

ما باید به جامعه بین‌المللی یادآوری کنیم که سازمان مجاهدین خلق ایران پیشتاز مبارزه برای دستیابی به یک ایران دموکراتیک بوده و به همین منظور هم جنبشی مردمی را علیه دیکتاتوریهای شاه و شیخ برای شش دهه هدایت کرده است. این سازمان در عین‌حال نه سر خم کرده و نه از تعهد خودش برای رسیدن به یک ایران آزاد، غیراتمی، مبتنی بر جدایی دین از دولت عقب کشیده است.

 

استراون استیونسون - هماهنگ‌کنندهٔ کارزار تغییر برای ایران

این افتخار بزرگی است برای من که امروز اینجا باشم و این حرف را بشنوم که همه ما بخشی از مجاهدین خلق ایران هستیم. ما اینجا هستیم تا پنجاه ونهمین سال بنیان‌گذاری مجاهدین را جشن بگیریم و من برای ۲۱سال از آن این افتخار را داشتم که با سازمان مجاهدین و تمامی برادران و خواهران این سازمان بزرگ فعالیت کنم.

سازمان مجاهدین خلق عضو شورای ملی مقاومت است که در واقع یک دولت و پارلمان در تبعید است که نماینده تمامی اقشار مردم ایران و اقلیت‌های قومی و مذهبی است. این شورا دارای دهها هزار حامی فعال در سرتاسر دنیاست و در گردهمایی جهانی ایران آزاد این گروه در پاریس، که بسیاری از شما در آن بودید، بیش از ۵۰۰ شخصیت برجسته سیاسی شرکت کردند. به همین دلیل آخوندها به‌شدت از افزایش حمایت‌های بین‌المللی از سازمان مجاهدین خلق ایران ترسیده‌اند و هم‌چنین رهبر کاریزماتیک شورا خانم مریم رجوی.

هم‌چنین بیانیه‌یی در حمایت از سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت ایران و هم‌چنین حق مردم ایران برای سرنگونی رژیم فاسد و وحشی ایران توسط بیش از ۳۶۰۰ قانون‌گذار از جمله اکثریت‌های کنگره آمریکا، پارلمان انگلستان، ایتالیا و بسیاری دیگر حمایت‌شده است. این بیانیه هم‌چنین توسط بیش از ۱۲۰ رهبر سابق جهان حمایت شده است.

 

طاهر بومدرا - مدیر بنیاد عدالت برای قربانیان قتل‌عام۶۷

برادران و خواهران، پنجاه ونهمین سال تأسیس مجاهدین را تبریک می‌گویم. سال۱۹۶۵، زمانی که سازمان مجاهدین خلق ایران توسط این دانشجویان، این مردان جوان تأسیس شد، در واقع یک سال تعیین‌کننده از نظر تاریخی بود. چرا که فراموش نکنیم، دهه۴۰، سال‌های انقلاب اجتماعی است. دهه۴۰ برای اولین بار با انقلاب‌های آفریقا، جنبش‌های آزادیبخش ملی در آفریقا و استقلال کشورهای آفریقا از جمله کشور من آشنا شد. در دهه۴۰ حتی انقلاب‌های فلسفی، روانی و اجتماعی رخ داد. یکی از رهبران آن زمان ژان پل سارتر بود. فرانس فانون نویسنده و روانشناس الجزایری نیز حضور داشت.

دهه ۴۰ هم‌چنین زمان سخنرانی مارتین لوتر کینگ با عنوان "من رؤیایی دارم" بود. دهه۴۰ هم‌چنین زمان ترور مارتین لوتر کینگ بود. جنگ در ویتنام. هم‌چنین انقلاب‌های علمی که به‌وجود آمد. فرود آمدن مردان بر ماه. پس همه این تغییرات اجتماعی، فلسفه، فلسفه جدید. می‌۱۹۶۸ در فرانسه، در آلمان، زمانی بود که دانشگاهها در سراسر جهان از ایده‌های جدید، فلسفه‌های جدید و در واقع زندگی جدید می‌جوشیدند. پس کسانی که سعی کردند با انواع و اقسام صلاحیتها به سازمان مجاهدین انگ بزنند، یک روز افراطی هستند، کمونیست، روز دیگر آنها تروریست یا بنیادگرا می‌نامند. این یعنی این افراد تاریخ را نخوانده‌اند. آنها تاریخ را نمی‌فهمند. اگر به تاریخ نگاه کنیم، این جوانان در دهه۴۰ بزرگ شدند. آنها در دهه۴۰ در دانشگاهها بودند. آنها در دهه۴۰ مشتاق آزادی، دموکراسی و حقوق‌بشر بودند. آنها سازمان مجاهدین را به‌عنوان جنبشی برای آزادی ملی تأسیس کردند. و اگر من از سازمان مجاهدین حمایت کرده‌ام، به‌خاطر این ایده‌های انقلابی است که آنها به‌وجود آوردند، از مجاهدین حمایت کردم. در واقع، چون من کم و بیش از این نسل هستم. و من این دوره از تاریخ را زندگی کردم. و غیرممکن است، من نمی‌توانم خودم را از این دوره از تاریخ جدا کنم. بنابراین من بخشی از آن هستم و بنابراین بخشی از سازمان مجاهدین هستم. پدرم برای الجزایر جنگید و جان داد و من از او به ارث بردم که در کنار آرمانهای حق بایستم. ما جنگیدیم و استعمار را شکست دادیم. و حالا داریم می‌جنگیم و دیکتاتوری، دیکتاتوری ملاها را زمین می‌زنیم. سازمان مجاهدین از همان ابتدا در مقابل استبداد شاه ایستاد.

 

مسعود ضابطی – رئیس کانون وکلای ایرانی مقیم انگلستان

عصربه‌خیر، خانم‌ها و آقایان. باعث افتخار است که در این مناسبت مهم، پنجاه ونهمین سال تشکیل سازمان مجاهدین خلق ایران، در کنار شما هستم. آیا می‌توانم با تبریک به خانم رجوی، خواهران و برادرانمان در اشرف و همه اعضا و حامیان مجاهدین خلق در سراسر جهان شروع کنم. ما امروز اینجا ایستاده‌ایم با عکس‌هایی از بنیان‌گذاران مجاهدین خلق ایران، مقابل عکس‌هایشان.

اکنون ۵۹سال از تأسیس مجاهدین می‌گذرد. شش دهه مقاومت، مبارزه، مبارزه برای حقوق اولیه ۸۰میلیون ایرانی در ایران و بقیه در سراسر جهان. مطمئن نیستم که چنین سازمانی در هیچ کجای دنیا وجود داشته باشد. به‌خصوص با در نظر گرفتن آنچه سازمان مجاهدین خلق با آن دست و پنجه نرم کرده است، یکی از سرکوبگرترین رژیم‌های جهان و آن هم برای مدت بسیار طولانی. ، به‌صراحت بگویم، حیوانات موذی، امثال رئیسی و خامنه‌ای که تنها وجودشان دزدی، دستگیری، شکنجه، کشتار، دار زدن است. و البته انجام این کارها با مردم ایران برای این هیولاها کافی نیست. آنها تروریسم خود را در سراسر جهان گسترش می‌دهند و به‌ویژه مردم خاورمیانه از تروریسم و بنیادگرایی اسلامی آنها رنج می‌برند. اجازه بدهید به قیامی که یک سال پیش با کشته شدن مهسا امینی آغاز شد اشاره‌کنم. کانون‌های شورشی سازمان مجاهدین خلق ایران که به‌طور روزانه در ایران فعال هستند، با حمایت مردم، هم‌چنان به مقاومت در برابر ظلم و ستم ادامه می‌دهند.

خانم‌ها و آقایان، همان‌طور که گفتم واقعاً خوشحالم که در این مناسبت در کنار شما بودم. ما به سازمان مجاهدین خلق ایران، رهبری آن، همه اعضا و همه حامیانش به‌خاطر هر کاری که انجام می‌دهند، هفت روز در هفته، ۳۶۵روز در سال، سال به‌سال برای ۵۹سال افتخار می‌کنیم.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/8bab59e9-954c-4098-aeb3-26fb36a131c3"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات