728 x 90

لغو حکم اعدام بابک زنجانی غارتگر میلیاردی وابسته به سپاه و تبدیل آن به ۲۰سال زندان با موافقت خامنه‌ای

اصغر جهانگیر سخنگوی قضاییه جلادان
اصغر جهانگیر سخنگوی قضاییه جلادان

لغو حکم اعدام بابک زنجانی غارتگر میلیاردی وابسته به سپاه

و تبدیل آن به ۲۰سال زندان با موافقت خامنه‌ای

 

اصغر جهانگیر سخنگوی جدید قضاییه جلادان از لغو حکم اعدام بابک زنجانی غارتگر میلیاردی وابسته به سپاه پاسداران و واسطه رژیم برای قاچاق نفت و پولشویی و دور زدن تحریم‌ها در دولتهای مختلف ارتجاع خبر داد و گفت: با توجه به همکاری وی و این‌که او بیش از ۱۰سال در حبس بوده است و اموال این فرد در خارج از کشور شناسایی و  بازگردانده شد، درخواست عفو توسط دادگستری تهران از اژه‌ای مطرح شد و با تأیید و موافقت خامنه‌ای حکم اعدام وی نقض و حکم وی به ۲۰سال زندان تبدیل شد.

 

سخنگوی قضاییه جلادان ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳:

درخواست عفو محکوم علیه آقای بابک زنجانی توسط دادگستری استان تهران مطرح شد و از ریاست محترم قوه در اجرای درخواست‌نامه صادر درخواست گردید و با تأیید ایشون و موافقت مقام معظم رهبری ایشون حکم اعدامش نقض و تبدیل به ۲۰سال حبس گردید.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت طی اطلاعیه‌یی در تاریخ ۱۸دی ۱۳۹۵ درباره کشمکش رؤسای دو قوه مجریه و قضاییه رژیم بر سر دزدیهای حکومتی در پرونده بابک زنجانی اعلام کرده بود: بابک زنجانی واسطه رژیم برای قاچاق نفت و پولشویی و دور زدن تحریم‌ها برای دولتهای مختلف رژیم کار کرده است. او که از هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی جایزه دریافت کرده، در دوره احمدی‌نژاد به‌دلیل نقشش در دور زدن تحریم‌ها توسط آمریکا و اتحادیه اروپا در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته است.

 

در همان زمان کاظم پالیزدار، دبیر ارگان حکومتی موسوم به مبارزه با مفاسد اقتصادی گفته بود: فسادهای اقتصادی بابک زنجانی و دیگران با آگاهی و پشتیبانی عالیترین اعضای دولت احمدی‌نژاد از جمله رئیس کل وقت بانک مرکزی و ۳ وزیر صورت گرفته است. به اسم دور زدن تحریم‌ها شرکتهای پوششی تشکیل دادند و منابع هنگفتی در اختیار برخی افراد قرار گرفت و اکنون تمام آنها ناپدید و از دسترس خارج شده‌اند.

 

این در حالی است که رژیم جنایتکار آخوندی قربانیان نظام آخوندی را به جرم دزدیهای ناچیز برای گذران زندگی به جوخه‌های اعدام سپرده یا دستان آنها را قطع می‌کند و با صدور احکام اعدام به بهانه‌های آخوند‌ساخته می‌کوشد تا جو رعب و خفقان را برای مقابله با قیام ایجاد کند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e27b30c2-083f-4239-abf4-e661139af989"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات