728 x 90

لشکر کشی و رودررویی احمدی‌نژاد در برابر خامنه‌ای در نامه 300تن از سرکردگان قبلی بسیج

نامه طرفداران احمدی نژاد به خامنه ای.
نامه طرفداران احمدی نژاد به خامنه ای.

بحران در رأس رژیم ولایت فقیه در لشکرکشی و رودررویی احمدی‌نژاد در برابر خامنه‌ای به‌نحو بی‌سابقهیی بالا گرفت. سایت احمدی‌نژاد امروز پنجشنبه 16فروردین 97  نامه‌یی با امضای 300نفر خطاب به خامنه‌ای را در این خصوص منتشر کرد. این نامه را جمعی از سرکردگان سابق بسیج در دانشگاه و حوزه امضا نموده و در زمینه وضعیت کلان نظام خواهان آغاز اصلاحات اساسی شده‌اند. در این نامه که قبل از هر چیز مرحله سرنگونی و شرایط عینی انقلابی و شقه در بالای رژیم ارتجاعی را بازتاب می‌کند از جمله آمده است:

-در شرایطی وارد چهل سالگیِ جمهوری اسلامی ایران شدیم که نگرانی نسبت به آینده‌ی کشور و گسست بین مردم و حاکمیت به بالاترین سطح خود در چهار دهه‌  گذشته رسیده، بنیانها و علقههای سست‌تر و سطحی‌تر گردیده است.

  اعتراضات مردمی سال 96 زنگ خطرِ هولناک فروپاشی اجتماعی ایران را به صدا در آورده است.

 مردم دولت را نه از خود بلکه مقابلِ خود حس می‌کنند.

  مجلس‌مان عمدتاً افراد سطحِ پایین و ناکارا و بی‌دغدغه هستند که با هزینه‌های میلیاردی راهی بهارستان شده‌اند..

-قوه‌ی قضاییه‌مان به کانون تحمیلِ ظلم و اجحاف به مردم تبدیل شده است

   شورای نگهبان‌مان به مانعی برای انتخاب افراد شایسته تبدیل شده.

- خبرگان و ائمه‌  جمعه،‌شرایط جسمی و فکری‌شان به گونه‌یی است که درک‌ ایشان از مسائل، پایین‌تر از سطحِ درک عمومیِ جامعه است و هر هفته مواضع خام و عجیب برخی‌شان نَقلِ محافل می‌گردد.

- صدا و سیما و رسانه‌های پرتعداد و پرهزینه‌  دیگر ابزار تخدیرِ مردم و پوشاندن حقائق و مطالبات و مسائلِ جدیِ جامعه شده است.

-بسیج هم استحاله شده و دیگر  امکان نقش آفرینی ندارد.

-تفوقِ گفتمان ولایتمداری موجب شده تا افکارِ مستقل با انگ‌های مختلف طرد گردند.

-تقلیل دادن این ناامیدی به مشکلات معیشتی، یا رفع و رجوع کردن‌شان از طریق محدود کردن شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی، یا تقویت فضای پلیسی، یا از طریق واریز کردن مقدار ناچیزی پول به حساب اقشاری از مردم، نه تنها راه‌حل نبوده، بلکه عمدتاً اثر عکس خواهد داشت.

 به نظر می‌رسد سال 1397 سالی مهم و سرنوشت‌ساز برای انقلاب چهل ساله‌  ماست.

در نامه بسیجیان جابه جا به خامنه‌ای طعنه می‌زند و از جمله می‌گوید: نباید ایجاد و تقویت حقیقی امید اجتماعی را با امیدآفرینیهای زبانی اشتباه گرفت. رویکرد غلط به امیدآفرینی در گفتمان رسمی کشور و سرپوش گذاشتن بر سر مشکلات اساسی و روندهای غلط حاکمیتی موجود موجب بازنشدن راه اصلاح و عامل اصلی انسداد و رکودی است که بر کشور حاکم شده است.  این وضعیت مطلقاً غیرقابل قبول، سیر نزولی و روند شتابان دور شدن از انقلاب اسلامی است. دستگاه سیاست خارجی به سرگردانی میان ذلت پذیری برجامی و سلطه‌جویی منطقه‌یی رسیده و حتی استقلال کشور را نیز خدشه‌دار کرده است.

نامه بسیجیان در ادامه طعنه به ولی‌فقیه ارتجاع می‌افزاید:‌ ار شکل‌گیری سندیکاها و هر گونه سازمان مردم نهاد جلوگیری می‌گردد،  حوزه و دانشگاهمان اکنون به مراکز خموده تبدیل شده‌اند. چشمه‌های فکر و تحول را نه تنها بر نمی‌انگیزند که خاموش می‌کنند. در چنین شرایطی راه ا ول این است که در سال 97به این وضعیت وارونه رسمیت داده شود و کشور رسماًً به ملک طلق حلقه‌های بسته عده‌یی معدود تبدیل گردد که این به بلوغ رساندن رویکرد ضدمردمی موجود و وخیم‌تر کردن وضعیت فعلی است. راه دوم آغاز اصلاحات اساسی و انقلاب گونه در سال 97 است. 

در پایان این نامه بسیجیان خواهان بازگشت احمدی‌نژاد به قدرت برای انجام اصلاحات اساسی شدند و نوشته اند در غیراینصورت در این دوراهی مهمی که امروز پیش روی نظام وجود دارد ثبات کشور به سود دشمنان داخلی و خارجی برهم خواهد خورد. این نامه به‌وضوح وضعیت به‌غایت بحرانی رژیم آخوندی در مرحله سرنگونی نشان می‌دهد.