728 x 90

لاپوشانی جنایت علیه بشریت و تلاش مذبوحانه وزیر کشور آخوندها برای کم جلوه‌دادن شمار شهیدان قیام آبان

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

اعتراف به قطع اینترنت و ابعاد عظیم قیام: اینها می‌خواستند جنگ داخلی را بیاندازند و سوری‌سازی کنند.

  • وزیر کشور آخوندها سرانجام پس از ۷ماه فقط به کشتن حدود ۲۰۰نفر در قیام آبان اعتراف کرد و گفت ۴۰ یا ۴۵نفر یعنی حدود ۲۰درصد آنان با سلاح‌هایی کشته شدند که سازمانی نبود!

شب گذشته رحمانی فضلی، وزیر کشور روحانی، در حالی‌که تلاش می‌کرد شمار شهیدان قیام آبانماه را به حدود ۱۰درصد واقعیت تنزل دهد، سرانجام پس از ۷ماه به‌ شهادت بیش از ۲۰۰تن اعتراف کرد اما در وحشت از برملا شدن حقیقت به‌نحو مسخره‌ای ادعا نمود که ۲۰درصد آنها با سلاحهای غیرسازمانی یعنی توسط مخالفان رژیم کشته شده‌اند! با این‌حال او ناخواسته به کشتن بیش از ۸۰درصد مُقِر می‌آید.

رحمانی فضلی در مصاحبه با تلویزیون رژیم گفت: «تعداد فوتیها را از ۱۰هزار نفر گفتند ۸هزار نفر گفتند ۷هزار نفر ۶هزار نفر ۲هزار هم گفتند ولی خوب حالا همین روزها انشاءالله اعلام خواهد شد، که اصلاً عددها این نیست! من می‌خواهم بگویم فقط ۲۰درصد این تعداد... بیش از ۴۰ تا ۴۵نفر به‌مثابه شهید منظور شده‌اند اینها اصلاً بیگناه رفته بودند توی خیابان و با سلاح‌هایی با روش‌هایی کشته شدند که اصلاً آن سلاح‌ها را نه نیروی انتظامی و بقیه دستگاهها داشتند».

وزیر کشور رژیم با اعتراف به قطع اینترنت به ابعاد عظیم قیام آبان اشاره کرد و گفت: «می‌گویند رحمانی اینترنت را آن شبها قطع کرده خوب حتماً قطع می‌کنم برای این‌که وقتی از طریق اینترنت آموزش می‌دهند از طریق اینترنت فرماندهی میدان می‌کنند... چرا ناراحت هستند برای این‌که اینها می‌خواستند جنگ داخلی را بیاندازند. از چند ماه قبل ما به‌عنوان مسئولان امنیتی کشور اینها را ردیابی می‌کنیم... قیمت بنزین فرصتی شد که این شعله‌ور بشود... یک بعد و بستر اجتماعی وسیع می‌داشت باید خیلی عظیم‌تر از این می‌شد... . اینها می‌خواستند کشور به‌هم بریزد ناامنی بشود سوری‌سازی بکنند... حفظ اقتدار امنیت برای همه ما مهم هست امنیت مبنا و بستر همه فعالیت‌هاست».

رحمانی فضلی همان جنایتکاری است که در آذرماه گذشته وقتی یکی از نمایندگان مجلس ارتجاع از او سؤال کرد «دو نفر در حوزه انتخابیه من با اصابت گلوله به مغزشان جان‌باخته‌اند، آیا امکان تیراندازی، دست‌کم به پا یا کمر به پایین وجود نداشته است؟» وقیحانه پاسخ داد: «خوب شلیک به‌ پا هم انجام شده بوده است!»(اعتماد ۲۶آذر ۱۳۹۸).

سازمان مجاهدین خلق ایران اولین بار در ۲۴آذر ۱۳۹۸ اعلام کرد، شمار شهدای قیام آبانماه بسا بیشتر از ۱۵۰۰نفر است و اسامی ۷۶۵تن از این شهیدان را منتشر کرد. ۸روز بعد در ۲ دیماه رویترز به‌نقل از ۳مقام وزارت کشور رژیم ایران نوشت: «در این ناآرامی که در ۱۵نوامبر شروع شد حدود ۱۵۰۰نفر کشته شدند». رویترز خاطرنشان کرد: «۲نفر از مقامات ایرانی که این ارقام را در اختیار رویتر قرار دادند گفتند که این ارقام مبتنی بر اطلاعات جمع‌آوری شده از نیروهای امنیتی، غسال‌خانه‌ها، بیمارستانها و اداره‌های پزشکی قانونی است».

اظهارات شب گذشته رحمانی فضلی که گفت آمار شهیدان قیام آبانماه همین روزها اعلام می‌شود، ادامه یک پروسه مفتضح از پاسکاری مقامات رژیم با یکدیگر بر سر این موضوع است که وحشت آنها را از کشتار و جنایت بزرگ علیه بشریت در قیام آبان را بازتاب می‌کند.

روزنامه حکومتی دنیای اقتصادی روز اول اسفند ۹۸ در این‌باره نوشت: «روز یکشنبه(۲۶بهمن) حسن روحانی در پاسخ به سؤالی در مورد آمار کشته‌شدگان ناآرامی‌های آبانماه گفت که این آمار در اختیار پزشکی قانونی کشور است که می‌تواند آن را اعلام کند. به‌دنبال آن رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور به این خبر واکنش نشان داد و اعلام کرد که بر اساس مصوبه شورای امنیت کشور وظیفه دولت است که این آمار را اعلام کند. از سوی دیگر ربیعی نیز(در ۳۰بهمن) در حاشیه جلسه هیات دولت در این خصوص گفت: «آنچه رئیس‌جمهوری بیان کردند، بر این اساس بوده که پزشکی قانونی مرجع اعلام علت مرگ و صدور جواز دفن است...». وی اضافه کرد: «پزشکی قانونی طی نامه‌ای (آمار کشته‌شدگان) را اعلام کرده است. قطعاً ما باید منتظر اعلام رسمی پزشکی قانونی می‌ماندیم که این امر صورت گرفته است، ولی اعلام پزشکی قانونی کفایت نمی‌کرد. بررسی‌های میدانی و گزارش‌گیری از دستگاههای عمل‌کننده در خصوص چگونگی فوت و نحوه اقدام، از دستگاههای انتظامی و امنیتی هم اتخاذ شد». ربیعی تصریح کرد: «آمار دقیق همراه با چگونگی اقدام به‌زودی از طرف مراجع ذی‌ربط اعلام خواهد شد».

یادآوری می‌کنیم مقاومت ایران پیوسته تأکید کرده است که کشتار آبان با هر معیاری جنایت علیه بشریت محسوب می‌شود و سردمداران و سرکردگان رژیم باید در دادگاه بین‌المللی مورد تعقیب و مجازات قرار بگیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۱ خرداد ۱۳۹۹ (۳۱ می‌ ۲۰۲۰)