728 x 90

قیام مردم عراق - انفجار مقرهای مزدوران عراقی رژیم ایران در عماره

بغداد- میدان تحریر - کوه احد (مطعم الترکی)
بغداد- میدان تحریر - کوه احد (مطعم الترکی)

این خبر تکمیل می‌شود.

 

 

انفجار مقرهای مزدوران عراقی رژیم ایران در عماره

تلویزیون اسکای نیوز از انفجار مقرهای مزدوران رژیم آخوندی در شهر عماره عراق خبر داد.

این تلویزیون ۱۹آذر گفت: ۴انفجار مقرهای حشدالشعبی را در شهر عماره واقع در استان میسان هدف قرار داد. این انفجارها دو مقر و یک مرکز فرماندهی عصائب و یکی از مراکز فرماندهی شبه‌نظامیان انصارالله را هدف قرار داد. برخی منابع امنیتی گفتند این انفجارها چه بسا پاسخی به جنایتها علیه تظاهر کنندگان در بغداد و ناصریه و کربلا باشد.

 

ترور فعالان و جوانان قیام‌کننده در عراق توسط شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران هم‌چنان ادامه دارد

تلویزیون العربیه و الحدث از عراق گزارش داد که علی نجم اللامی یکی از فعالان عراقی در منطقه الشعب پس از بازگشتش از میدان تحریر بغداد ترور شده است.

شب گذشته علی نجم اللامی یکی از فعالان عراقی در منطقه الشعب پس از بازگشتش از میدان تحریر بغداد ترور شد

شب گذشته علی نجم اللامی یکی از فعالان عراقی در منطقه الشعب پس از بازگشتش از میدان تحریر بغداد ترور شد

 

روز سه‌شنبه قیام مردم عراق شاهد حرکت مردم استانهای جنوب و مرکزی عراق و به‌خصوص عشایر استان میسان به سوی میدان تحریر بغداد و همبستگی با قیام‌کنندگان در این سنگر پایدار قیام بود. این اقدام به‌دنبال تهدید سرکرده باند عصایب به نام قیس خزعلی از سرسپردگان نیروی تروریستی قدس صورت گرفت. وی تظاهر کنندگان را تهدید به کشتار کرده بود.

متعاقباً عشایر نجف تهدید کردند در صورت استمرار حمله گروه‌های مسلح برای کشتن تظاهرات‌کنندگان، دست به سلاح خواهند برد. این گروهها عموماًً از باندهای تبهکار وابسته به نیروی تروریستی قدس هستند.

 

کمیته سازماندهی تظاهرات انقلاب اکتبر عراق روز ۱۸آذر به‌دنبال تهدید گروه‌های تبهکار وابسته به رژیم آخوندی نظیر عصائب بیانه‌یی صادر کرده و بر ایستادگی انقلابیون تأکید کرد.

در این بیانیه آمده است: «خونهای بر زمین ریخته شهدای طاهر ما در میدان خلانی و پل سنک در بغداد، در العز و المجد و قبل از اینها در ناصریه بزرگ و نجف اشرف و کربلای حسین و دیگر استانهای پایدار، مقاوم و انقلابی مان، ما را متعهد می‌سازد که راه آنان را ادامه دهیم و چیزی را که آنان برایش چان خود را فدا کردند محقق کنیم. پیش از این گفته بودیم و امروز نیز می‌گوییم که ما به زندگی عادی و روتین خود بر نمی‌گردیم تا میهنمان به آن چیزی که شهدایمان آرزو می‌کردند تبدیل شود

مردم عراق با خون بهترین و پاکترین فرزندانشان اولین قدم بسوی تحقق آرمانهای انقلاب کبیر اکتبر را برداشتند و تبهکار دوران را وادار به استعفا نمودند، آن هم بعد از تقدیم صدها شهید و هزاران زخمی و مجروح و آنها که زندانی و مفقود شدند، تا همان راهی را که خلق عراق بسوی آزادی جاودان آغاز کردند به مقصد برسد.

به کلیه فراکسیونهای سیاسی و شبه‌نظامیانشان نسبت به حیله‌ها و تزویرهای سیاسی‌شان برای سرپیچی و طفره رفتن از خواستها و اهداف انقلاب هشدار می‌دهیم. شما هر چقدر آتش خیانت و سرکوب را بیشتر برافروزید، خداوند آنرا با عزم، مبارزه و فداکاری قهرمانان در میدان خاموش خواهد کرد؛ و هر یک انقلابی را که از ما بربایید، هزاران انقلابی دیگر علیه شما برخواهد خاست؛ و هر چقدر جنایات شما بیشتر شود، عزم ما برای براندازی شما جزم‌تر خواهد شد.