728 x 90

قطعنامه دو حزبی اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا با ۲۲۱ امضا - دنی دیویس، دیوید شوایتکر ، ‌بروس وسترمن و اسکات پیترز

حمایت ۴تن از نمایندگان کنگره آمریکا از قطعنامه ۳۷۴
حمایت ۴تن از نمایندگان کنگره آمریکا از قطعنامه ۳۷۴
  • دنی دیویس نماینده کنگره آمریکا: قطعنامه ۳۷۴ کنگره آمریکا روی حمایت از مقاومت ایران و طرح ده ماده‌یی خانم مریم رجوی برای ایران آزاد متمرکز است.

دنی دیویس: «سلام، من نماینده «دنی دیویس» هستم، اوایل ماه جاری رژیم ایران دو دانشجوی ممتاز و دانشمند را دستگیر و بر طبق گزارش، شکنجه کرد و آنها را متهم به همکاری با جنبش مقاومت ایران کرد. حتی در بحبوحه شیوع بیماری کووید - ۱۹ و مرگ و میرها در ایران، آخوندها کماکان سرکوب را به سلامت مردم ترجیح می‌دهند.

مردم ایران خواستار حق حاکمیت و بدون شک تغییر وضعیت کنونی هستند. این وظیفه همه ماست که به آنها کمک کنیم تا به این خواسته برسند.

می‌خواهم بدانید که دخالت نیروی نظامی خارجی، نه نیاز است، نه خواسته شده یا تمایل کسی است و حتی نه احتیاج است.

به‌همین خاطر من به همه شما که به این گردهمایی آنلاین آمده‌اید تبریک می‌گویم تا جهان بداند که کنگرهٔ آمریکا و اکثریت نمایندگان کنگره تروریسم رژیم ایران را محکوم می‌کنند، خصوصاً اقدام تروریستی سال ۲۰۱۸.

به نظر من قطعنامه ۳۷۴ توجه بسیار لازم را به‌طور موفقیت‌آمیزی روی مقاومت ایران، طرح ده ماده‌یی برای یک ایران آزاد و نقض حقوق‌بشر توسط رژیم ایران، و هم‌چنین سوء‌استفاده رژیم از امکانات دیپلماتیک متمرکز کرده است.

من کنش‌گرایی، مشارکت، تعهد و شرکت شما را تقدیر می‌کنم و می‌خواهم بدانید که اکثریت اعضای کنگره ایالات متحده از تلاشهای شما حمایت می‌کنند».

  • دیوید شوایتکر نماینده کنگره آمریکا: ما در کنگره آمریکا در کنار مردم ایران ایستاده‌ایم

دیوید شوایتکر: «اسم من دیوید شوایتکر است، ماه ژوئن برای ایرانیان و برای جامعه ایرانی یک ماه ویژه است.

آنچه در ایران هم‌چنان ادامه دارد، نگرانی است. من یکی از حامیان قطعنامه‌یی هستم که تلاش می‌کند برای یک دموکراسی کثرت‌گرا فشار بیاوریم، و امیدوارم یک روز به آن برسیم. ولی این را باید بدانید که بسیاری از ما اینجا در کنگره در کنار مردم ایران و ایرانیان مقیم آمریکا ایستاده‌ایم. ما ثابت‌قدم هستیم و به تلاش و فشارمان ادامه می‌دهیم تا روزیکه شاهد رسیدن به نتیجه خوب در ایران باشیم».

  • ‌بروس وسترمن نماینده کنگره آمریکا: از نبرد مردم ایران برای آزادی حمایت می‌کنیم

‌بروس وسترمن: «از واشنگتن به شما، درود و تبریک می‌فرستم. اسم من بروس وسترمن است و منطقه چهارم در آرکانزاس را نمایندگی می‌کنم. این باعث افتخار من است که در کنار کسانی در ایران بایستم که علیه بی‌عدالتی و رژیم در ایران می‌جنگند و تظاهرات می‌کنند. باعث افتخار من است که یکی از حامیان قطعنامه ۳۷۴ باشم.

لطفاً بدانید که من و بسیاری از آمریکایی‌ها از آنچه شما برایش می‌جنگید و ما در اینجا آنرا بسیار ارزشمند می‌دانیم، حمایت می‌کنیم. همان‌طوری که بنیانگذاران ما گفتند «ما معتقدیم که همه اقشار بشر یکسان آفریده شدند و خالق در جوهر هر کدام حقوق مشخص و غیرقابل انکاری را نهاده که شامل حق حیات، آزادی و رفاه و خوشنودی است».

ما می‌دانیم آنچه شما در کشورتان برایش می‌جنگید، حق حیات، آزادی و رفاه و خوشنودی است. شما شایسته آن هستید و ما در کنار شما خواهیم ایستاد».

  • اسکات پیترز، نماینده کنگره آمریکا: از خواسته مردم ایران برای برقراری جمهوری دموکراتیک حمایت می‌کنیم

اسکات پیترز: «خوشوقتم که امروز در این کنفرانس اینترنتی با شما در همبستگی با مردم ایران هستم. من نماینده اسکات پیترز از ساندیاگو کالیفرنیا هستم.

ما امروز شاهد یک اقدام سرفصلی کنگره، قطعنامه مجلس نمایندگان به شماره ۳۷۴ هستیم. این قطعنامه تروریسم دولتی رژیم ایران را محکوم می‌کند و از خواسته مردم ایران برای برقراری یک جمهوری دموکراتیک، غیرمذهبی و غیراتمی در ایران حمایت می‌کند.

قطعنامه ۳۷۴ کنگره نیاز مردم ایران برای ایجاد یک جامعه آزاد و باز که از حمایت یک دولت جدید بدون تهدید خشونت و ترور، برخوردار باشد را برجسته می‌کند. این قطعنامه هم‌چنین می‌خواهد رژیم ایران به‌خاطر برنامه گسترش یابندهٔ موشک بالستیک، که نه تنها دموکراسی در ایران بلکه در آمریکا و در سراسر جهان را تهدید می‌کند، مورد حسابرسی قرار بگیرد.

ماه گذشته من نامه‌یی را امضا کردم تا تحریم تسلیحاتی رژیم ایران در ملل متحد که در حال منقضی شدن است، و محدودیت مسافرت ایرانیانی که درگیر فعالیت‌های خطرناک منع تکثیر هستند را تمدید می‌کند.

در چشم‌انداز آینده، من از موقعیتم برای ایجاد یک ایران دموکراتیک، غیرمذهبی و غیراتمی استفاده خواهم کرد».