728 x 90

قسم ملا یا راه‌اندازی دسته‌های عزاداری؟!

کرونا و محرم
کرونا و محرم

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس پروتکل‌های بهداشتی ایام محرم، با راه‌اندازی دسته‌های عزاداری در ایام محرم مخالفیم.

علیرضا رئیسی در یک برنامه تلویزیونی افزود: قطعاً راه‌اندازی دسته‌های عزاداری فاصله‌های فیزیکی بین افراد را به هم می‌زند، هم‌چنین با حضور تماشاچی برای دسته‌های عزاداری مخالفیم هم‌چنین با این‌که دسته‌های مختلف بیایند و در یک جا جمع شوند هم مخالف هستیم و این فعالیتها خلاف پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت است و اگر از وجود پروتکل برای پیشگیری از ابتلا به کرونا و حفظ سلامت مردم صحبت می‌کنیم همین مسائل است.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کابینه آخوند روحانی گفت: «درصددیم محرمی برگزار کنیم که اولاً بگوییم که نام و یاد امام حسین (ع) را از همه گلدسته‌ها و مناره‌ها فریاد خواهیم زد و کربلا، مظلومیت امام حسین (ع) یاران و اصحاب این بزرگوار را فراموش نخواهیم کرد، دوم این‌که بگوییم نخواهیم گذاشت عشاق الحسین تب کنند یا بیمار شوند.

در راه مبارزه با کرونا، افتخاراتی برای جمهوری اسلامی ایران کسب شد گرچه امروز خیز دیگری از بیماری داریم اما با دستهای خالی، دل‌های پر از ایمان و از همه مهمتر، همدلی، همسویی و وفاق ملی که تحت لوای رهبر فرزانه انقلاب ایجاد شد، به این دستاورد بزرگ ملی رسیدیم».