728 x 90

قرارداد وطن‌فروشانه ۲۵ساله بر سر واگذاری جزیره کیش با دولت چین

قرارداد ۲۵ساله رژیم آخوندی با چین
قرارداد ۲۵ساله رژیم آخوندی با چین
  • فضیحت قرارداد وطن‌فروشانه۲۵ساله بر سر واگذاری جزیره کیش و همکاریهای نظامی و اطلاعاتی رژیم و سپاه پاسداران با دولت چین و جنگ گرگها در مجلس ارتجاع و واکنش سخنگوی دولت روحانی
  • احمدی بیغش خطاب به ظریف: آیا این قرارداد شما با چین شبیه برجام غربی نیست؟
  • آصفری: در فضای مجازی شایعات بسیار گسترده‌یی در خصوص واگذاری کیش و مسائل مختلف دارد انجام می‌شود توافق ۲۵ساله دارند چینیها می‌بندند که هیچ مجلس شورای اسلامی در جریان این موضوع نیست
  • پاسخ سخنگوی دولت روحانی: در قرارداد با دولت چین هیچ موضوع مخفی وجود ندارد زمانی که آقای شین با خامنه‌ای ملاقات کرد درباره این قرارداد صحبت شده و به مردم اعلام شد!

در حالی که حکومت آخوندی از انتشار مفاد قرارداد وطن‌فروشانه ۲۵ساله خود با چین امتناع می‌کند، گزارشهای منتشر شده حاکی از قراردادی وطن‌فروشانه مبنی بر دادن امتیازات باور نکردنی در رابطه با جزیره کیش و امتیازات کلان اقتصادی در ازای حمایتهای نظامی و منطقه‌یی از سوی چین است.

این در حالیست که پروازهای ماهان ایر سپاه پاسداران به چین در بحبوحه بحران کرونا و انتقال ویروس کرونا به قم و سپس به سایر نقاط ایران اعتراضات گسترده‌یی را بر سر روابط سپاه پاسداران و حکومت آخوندی با چین به‌دنبال داشته است.

درباره قرارداد رژیم با چین رادیو فرانسه گزارش داد: سایمون واتکینس، نویسنده و خبرنگار اقتصادی انگلیسی، به‌نقل از منابع خود گفت هفته گذشته خامنه‌ای با پیشنهاد فرماندهان سپاه پاسداران و سرویسهای امنیتی سپاه مبنی بر افزودن همکاریهای گسترده نظامی و اطلاعاتی به توافق بیست و پنج ساله ایران و چین موافقت کرد.

قرار است در دومین هفته ماه اوت نمایندگان نظامی و اطلاعاتی حکومتهای ایران، چین و روسیه با یکدیگر ملاقات و در خصوص جزئیات این بخش از همکاریها با یکدیگر گفتگو کنند. در پی این گفتگوها از نهم نوامبر آینده جنگنده‌های روسیه و چین، به پایگاه‌های هوایی ایران در همدان، بندرعباس، چابهار و آبادان دسترسی کامل خواهند داشت.

به موازات این همکاری چین و روسیه تجهیزات پیشرفته جنگ الکترونیکی خود را که برای مقابله با ناتو طرحریزی شده در ایران و به‌ویژه در حاشیه خلیج‌فارس مستقر خواهند ساخت.

بخش دیگری از مفاد همکاریهای نظامی ایران با چین و روسیه تبادل و آموزش فرماندهان سپاه پاسداران است. به موجب این بند از توافق سالانه ١١٠ افسر ارشد سپاه پاسداران برای تعلیمات نظامی به چین و روسیه می‌روند و متقابلاً ١١٠مستشار چینی و روسی برای آموزش افسران سپاه پاسداران در ایران مستقر خواهند شد.

رادیو فرانسه افزود: در ازای این همکاریهای نظامی و اطلاعاتی، جمهوری اسلامی ایران امتیازات اقتصادی گسترده‌ای به‌ویژه در حوزه انرژی به چین می‌دهد... ... . جمهوری اسلامی متعهد شده که نفت، گاز و فرآورده‌های پتروشیمی خود را ١٢درصد ارزانتر از قیمت متوسط بازار و با پذیرش تخفیف مضاعفی معادل ٦ تا ٨درصد به چین بفروشد. در عین‌حال، چین مجاز خواهد بود که مطالبات ایران را با دو سال تأخیر و به ارز سیال بپردازد. به این ترتیب، چین کلیه فرآوردهای نفتی ایران را دست کم ٣٢درصد ارزانتر از بهای واقعی آنها در بازارهای جهانی خریداری خواهد کرد. (رادیو فرانسه۱۷تیر)

فضاحت وطن‌فروشی رژیم، جنگ گرگها در درون رژیم و بین دولت و مجلس آخوندی را دامن زده که جلسه مجلس ارتجاع در روز ۱۵تیر نیز شاهد آن بود .

دو روز بعد علی ربیعی سخنگوی دولت روحانی ناگزیر از پاسخگویی شد و تأکید کرد که این قرارداد بین خامنه‌ای و رئیس‌جمهور چنین صحبت شده است:

محمدحسن آصفری نماینده مجلس: الآن جناب آقای دکتر ظریف فرمودند که یک توافق ۲۵ ساله‌ای را دارند چینیها می‌بندند که هیچ مجلس شورای اسلامی در جریان این موضوع نیست الآن در فضای مجازی شایعات بسیار گسترده‌یی در خصوص واگذاری نمی‌دانم کیش و مسائل مختلف دارد انجام می‌شود که اینها اسباب نارضایتی مردم را دارد. (رادیو فرهنگ - رژیم ۱۵تیر)

احمدی بیغش، مجلس ارتجاع

در ارتباط با قرارداد شما با چین آقای ظریف حتماً حتماً این را نکنید برجام، اگر قراردادی باشد باید متن چینی، انگلیسی، فارسی در اختیار تک به تک نماینده‌ها قرار بگیرد. قصد ذاتی دولت از این قرارداد باید روشن باشد. آیا این قرارداد چیزی شبیه برجام غربی است. سایت خانه ملت (مجلس رژیم) ۱۵تیر

علی ربیعی سخنگوی دولت روحانی

خبرنگار: با توجه به برخی شبهات مطرح شده در سند همکاری ۲۵ساله ایران و چین لطفاً جزئیات این قرارداد را بفرمایید و این‌که از چه زمانی دقیقاً این سند اجرایی می‌شود؟

علی ربیعی:

که در قرارداد با دولت چین هیچ موضوع مخفی وجود ندارد زمانی که آقای شین با مقام معظم رهبری ملاقات کردند درباره این قرارداد صحبت شده و به مردم اعلام شد در سفر سال گذشته آقای دکتر ظریف به چین باز هم این موضوع مطرح شد اصلاً چیز جدیدی نیست از ابتدا و آغاز شکل‌گیری ایده تا به امروز پله پله همه اعلام شده… . تلویزیون شبکه خبر (رژیم) ۱۷تیر

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/3771f2f9-ed1a-42db-ab70-4189c3871e2f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات