728 x 90

قدرت‌نمایی و ادعای یک فقره «عملیات پیچیده» دیگر توسط سربازان بدنام، در دستگیری جمشید شارمهد - سخنگوی مجاهدین

سخنگوی مجاهدین - ۱۲مرداد۹۹
سخنگوی مجاهدین - ۱۲مرداد۹۹

شنبه شب ۱۱ مرداد آخوند علوی وزیر اطلاعات در تلویزیون رژیم با قدرت‌نمایی و ادعای انجام یک فقرهٔ «عملیات پیچیده» دیگر توسط سربازان بدنام، از دستگیر کردن جمشید شارمهد به‌عنوان یک عامل «مورد حمایت جدی دو سرویس آمریکا و اسرائیل» خبر داد که از آمریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه در ایران را هدایت می‌کرد. به این منظور آخوند علوی چندین رشته عملیات انجام ناشده را هم ردیف کرد و به شارمهد و گروه تندر نسبت داد و گفت: «گروه تندر در سالهای اخیر قصد داشت چند عملیات بزرگ اجرا کند که طرح منفجر کردن سد سیوند شیراز، انفجار بمبهای سیانوری در نمایشگاه کتاب تهران و منفجر کردن بمب در حرم خمینی از جمله این عملیات‌ها بود».

نحوه فریب دادن و به دام انداختن شارمهد توسط رژیم آخوندی و عوامل نفوذیش در ابهام ودود و دم مکتوم مانده است اما سپاه پاسداران گفته است که شارمهد در روز جمعه ۱۰ مرداد به دست مأموران اطلاعات در تاجیکستان دستگیر شده است که: «یادآور شیوه دستگیری نیما زم طی عملیات فریب و با شیوه‌های پیچیده اطلاعاتی بود».

جوان آنلاین

به‌نوشته سایت سپاه پاسداران «چهار نفر به‌عنوان اعضا و لیدر‌های اصلی این گروهک شناخته می‌شوند؛ فتح‌الله منوچهری با نام مستعار فرود فولادوند (سرکرده سابق انجمن)، الکساندر ولی‌زاده، ناظم اشمیت» که این ۳ نفر در «خرداد سال ۹۰ در سفری به ترکیه و کردستان عراق، ناپدید شدند و از آن پس، اطلاعی از سرنوشت آنان در دست نیست».

سایت سپاه پاسداران می‌افزاید سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید: «این سه نفر را نیرو‌های امنیتی ایران ربوده و دستگیر کرده‌اند» در حالی‌که دختر فولادوند از حضور پدرش در اسراییل خبر داده بود.

آسوشیتدپرس ۱۲مرداد۹۹ گزارش کرد در حالی‌که رژیم ایران می‌گوید رهبر گروه تبعیدی مستقر در کالیفرنیا را بازداشت کرده است روشن نیست چگونه شارمهد ۶۵ساله توسط مقامات اطلاعاتی ایران بازداشت شده است.

آسوشیتدپرس افزود: علوی وزیر اطلاعات ایران بدون ذکر توضیحات در تلویزیون دولتی گفت، شارمهد در ایران دستگیر شده است.

سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا در مورد دستگیری جمشید شارمهد گفت: «رژیم ایران سابقه طولانی در دستگیری ایرانیها و اتباع کشورهای دیگر با اتهامات دروغین دارد. ما از ایران می خواهیم که شفافیت کامل داشته باشد و از استانداردهای بین‌المللی پیروی کند».

از سوی دیگر سفارت روسیه در تهران دعاوی اطلاعات آخوندها در مورد طرح و نقشه انفجار کنسولگری روسیه در رشت توسط جمشید شارمهد و گروه تندر را تکذیب و اعلام کرد: «سفارت روسیه شایعات ناموثق را تفسیر نمی‌کند».

سفارت روسیه در تهران دعاوی اطلاعات آخوندها

شایان توجه است که آخوند علوی وزیر اطلاعات شنبه شب ۱۱مرداد در تلویزیون شبکه یک رژیم ارزش فرد دستگیر شده را معادل صفر توصیف کرد.

تلویزیون شبکه یک رژیم ۱۱مرداد۹۹:

گوینده: جایگاه و وضع جمشید شارمهد در اپوزیسیون! و جریانهای معاند! جمهوری اسلامی چیه؟

علوی: اصلاً جریانهای معاند نه یکی و دوتا و ده تا یشان صد تایشان چه وزنی دارند که وزن این در بین وزن آنها چقدر باشد همه اینها صفر هستند و همینها در برابر عظمت جمهوری اسلامی اقتدار جمهوری اسلامی عددی نیستند این آدم هم در بین آن صفرها یک صفر خودشان خیال می‌کنند کسی هستند و دشمنان جمهوری اسلامی را هم به غلط انداختند .

گوینده: با توجه به سرویسهای اطلاعاتی آمریکا و صهیونیست از افرادی مانند جمشید شارمهد چگونه وزارت اطلاعات موفق به دستگیری افراد شد.

علوی: وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران این اولین عملیات بسیار پیچیده‌اش در ضربه به معاندین نیست قبلاً هم از این اقدامات زیاد داشته دستگیری و بسیاری موارد دیگری که در این جا قابل ذکر و قابل گفتن نیست.

اما ظریف وزیر خارجه رژیم، بلادرنگ از دولتهای غربی خواست تأمین مالی و میزبانی از تروریستها را از پناهگاههای امنی که در آمریکا و اروپا دارند متوقف سازند.

توئیت ظریف

ظریف با وحشت در توئیت خود گفته است: «تروریست‌ها از پناهگاه‌های امن خود در ایالات متحده و اروپا نفرت پراکنی می‌کنند، به‌قتل و آشوب تحریک و آن را سازماندهی می‌کنند و مسئولیت قتل غیرنظامیان بی‌گناه را برعهده می‌گیرند».

ظریف همزمان با محاکمه دیپلمات تروریست بمب‌گذار و همدستانش در بلژیک افزوده است: «حیله و فریبکاری نمی‌تواند این ریاکاری را لاپوشانی کند».

به‌نوشته خبرگزاری سپاه پاسداران ظریف «به تلاشهای کشورهای غربی برای تطهیر چهره گروهک‌های تروریستی که سعی در اقدامات خرابکارانه علیه ایران دارند» اشاره دارد.

یکشنبه شب ۱۲ مرداد جنگ گرگها در داخل رژیم پیرامون به‌اصطلاح «عملیات پیچیده» بالا گرفت و وزارت اطلاعات خبر سپاه پاسداران در مورد دستگیری جمشید شارمهد در تاجیکستان را تکذیب و اعلام کرد:

«هر گونه اطلاعات رسمی درباره اقدامات سربازان گمنام در قالب بیانیه از طریق روابط عمومی وزارت اطلاعات منتشر می‌شود» و «ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر دستگیری سرکرده گروهک تندر... در تاجیکستان شدیداً تکذیب می‌شود».

متعاقباً فرزندان شارمهد که در کالیفرنیا به‌سر می‌برند اعلام کردند که آنها آخرین رد پدرشان را در عمان دارند و قرار بوده که او برای کار به دبی و از آنجا به هند برود که قبلاً هم می‌رفته اما این بار رژیم او را ربوده است. به گفته آنها شارمهد سیتی‌زن آلمان و دارای اقامت در آمریکا بوده است.

رژیم اخیراً غلامرضا منصوری را هم از آلمان به رومانی کشانده بود.

سخنگوی مجاهدین: جای آن است که آلمان و آمریکا با شدیدترین اعتراض و محکومیت و طرح موضوع در شورای امنیت ملل متحد رژیم را وادار کنند جمشید شارمهد را برای هر گونه تحقیقات به دادگستری آلمان تحویل بدهد و شارمهد تمامی حقایق در رابطه با رژیم را بدون هیچ پرده‌پوشی با افکار عمومی در میان بگذارد . دولتهای اروپایی و آمریکا نباید اقدام رژیم را بی‌جواب بگذارند و ملعبه دست آخوندها و بازیهای اطلاعاتی و اقدامات تروریستی آنها شوند. اطلاع افکار عمومی و ارگانهای بین‌المللی از جزئیات ماجرا در هر صورت و با هر فرضیه‌ای برای سد بستن در برابر تروریسم و توطئه‌های رژیم آخوندی و دستگاههای اطلاعاتی آن بسیار ضروریست.