728 x 90

قانونگذاران جمهوریخواه آمریکا: پرداخت پول به رژیم ایران «چراغ سبز» به تشدید سرکوب معترضان در ایران است

سناتور تد کروز
سناتور تد کروز

قانونگذاران جمهوریخواه آمریکا جمعه ۲۶اسفند، گفته‌اند پرداخت ۵۰۰میلیون دلار به رژیم ایران از سوی دولت بایدن نشانه «چراغ‌سبز» برای از سرگیری مذاکرات احیای توافق هسته‌یی ۲۰۱۵، منجر به تشدید سرکوب اعتراضات در ایران و هم‌چنین افزایش حمایت رژیم ایران از روسیه در جنگ علیه اوکراین منجر خواهد شد.

وبسایت «واشنگتن فری‌بیکن» در همین رابطه در گزارشی نوشت: حمید حسینی، دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق، هفته پیش اظهار داشت دولت بایدن از برخی مجازاتها علیه ایران «چشم‌پوشی» کرده است و اجازه پرداخت ۵۰۰میلیون دلار از «بدهی‌های عراق به ایران» را صادر کرده است.

از طرفی تد کروز، سناتور جمهوریخواه و عضو کمیته امور خارجه سنای آمریکا در این باره به فری‌بیکن گفت اقدامات دولت بایدن «مشخصا، شدیداً و بدون هیچ‌گونه انکاری» امنیت و حیات مردم آمریکا را به خطر می‌اندازد.
او گفت: «دولت بایدن تاکنون اجازه داده تا ایران میلیاردها دلار از طریق نقض تحریم‌های نفتی به جیب بزند، و اکنون میلیاردها دلار پول نقد هم برای رژیم آخوندها می‌فرستد».

سناتور تد کروز افزود: «این پول نقد را رژیم ایران برای تقویت جنگ همه‌جانبه روسیه علیه اوکراین به کار خواهد گرفت. دولت [بایدن] اعتراف می‌کند که ایران پشتیبان شماره یک روسیه است. این کارشان نشان می‌دهد که اولویت‌های آنها چیست».
فری‌بیکن در ادامه گزارش خود می‌افزاید: «اتحاد رو به رشد عراق با ایران» از دغدغه‌های مجلس نمایندگان ایالات متحده بوده است. قانونگذاران جمهوریخواه در ماه فوریه هشدار دادند که دولت عراق به «دست‌نشانده» رژیم ایران تبدیل شده است آنها تهدید کردند بیش از نیمی از کمکهای امنیتی چندین میلیارد دلاری واشنگتن به بغداد را قطع خواهند کرد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/31c63ce2-66f8-45c8-8b08-6d5ae50b2733"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات