728 x 90

فیصل بن فرحان: هر گونه توافق جدید با رژیم ایران الزام‌آورتر خواهد بود

فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان
فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان

فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان سعودی، روز ۱۵فروردین گفت کشورش پیام‌هایی دریافت کرده مبنی بر این‌که هر توافق هسته‌یی جدید با رژیم ایران، الزام‌آورتر از گذشته خواهد بود.
بن فرحان در اظهارات مطبوعاتی خود شامگاه یکشنبه، اعلام کرد که «التزام‌های جدید رژیم ایران در زمینه توان موشکی و حمایت از گروه‌های مسلح در منطقه خواهد بود».
به گزارش العربیه وزیر امور خارجه عربستان گفت: «اطمینان داریم که جامعه جهانی با بی‌ثباتی‌های ناشی از اقدامات رژیم ایران برخورد می‌کند و باور داریم جامعه جهانی به نواقص موجود در توافق هسته‌یی با این رژیم خواهد پرداخت».

روز جمعه ۱۳فروردین نمایندگان قدرتهای جهانی و رژیم ایران، در چارچوب کمیسیون مشترک درباره احیای توافق هسته‌یی و احتمال بازگشت مجدد آمریکا به برجام گفتگو کردند. قرار است این گفت و گوها در روز سه‌شنبه ۱۷فروردین، در وین پیگیری شود.

دولت آمریکا با استقبال از این نشست، آن را «گامی مثبت» توصیف کرد و آمادگی ایالات متحده برای بازگشت به برجام را یک‌بار دیگر اعلام نمود.

با این حال سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا تصریح کرده بود که اگر رژیم ایران به تعهدات خود در توافق هسته‌یی بازگردد واشنگتن نیز آماده بازگشت است.

این در حالی است که فرانسه روز شنبه از رژیم ایران خواست در حمایت از گفتگوهای جاری درباره توافق برجام بردارد، به نقض تعهدات هسته‌ای‌اش پایان دهد.