728 x 90

بازگشایی سفارت فلسطین در پایتخت پاراگوئه

سفارت فلسطین - آرشیو
سفارت فلسطین - آرشیو

خبرگزاری فلسطینی وفا روز پانزدهم شهریور ۹۷ نوشت دولت فلسطین به‌زودی سفارت خود را در پاراگوئه بازگشایی خواهد کرد.

این اقدام فلسطین در پی اجرایی شدن سیاست جدید آمریکا علیه گروه‌های تروریستی وابسته به رژیم ایران به‌ویژه در کشورهای آمریکای لاتین انجام می‌شود.

بنیاد دفاع از دموکراسیها در واشنگتن در گزارشی اعلام کرد مقامات پاراگوئه دستور داده‌اند تا شبکه پولشویی حزب‌الله در آمریکا منحل و اعضای آن دستگیری شوند. بعضی از دستگیرشدگان در لیست تروریستی آمریکا نیز قرار دارند.

سرکرده شبکه پولشویی حزب‌الله فردی است به‌نام اسعد احمد برکات که توسط مقامات پاراگوئه دستگیر شده است. دستگیری او بعد از آن انجام می‌شود که رئیس‌جمهور پاراگوئه در پی تغییر سیاست کشورهای آمریکای جنوبی نسبت به فعالیتهای حزب‌الله در کشورهایشان دستور داد تا در مورد این فرد تحقیق به‌عمل بیاید.

بنیاد دفاع از دموکراسیها نوشت ماریو ابده پینیتز رئیس‌جمهور پاراگوئه دستور داده است که در مورد نحوه دستیابی برکات به پاسپورت پاراگوئه‌ای که در ماه آوریل به‌صورت غیرقانونی انجام شده است تحقیق شود.

 

آرژانتین شبکه پولشویی حزب‌الله را هدف قرار داده است

دولت آرژانتین از ماه ژوئن گذشته شروع به آوردن فشار به گروه‌های خلافکار مرتبط به حزب‌الله کرد. به‌گفته مقامات، بر اساس قانون جنایی مربوط به حمایت مالی از تروریسم، سپرده‌های افراد وابسته به خانواده برکات بلوکه شده است.

در اطلاعیه وزارت دارایی آرژانتین نیز آمده است این حکم بعد از آن صادر شد که طی تحقیقاتی دست کم ۱۴شخص مرتبط به فامیل برکات مورد بازجویی قرار گرفتند و مشخص شد که در قاچاق پول و جعل اسناد و تجارت مواد مخدریا سلاح و پولشویی و حمایت از تروریسم دست داشته‌اند.افراد یاد شده در ارتباط با گروه حزب‌الله لبنان وابسته به رژیم ایران فعالیت می‌کردند.

 

بازگشایی سفارت فلسطین در پاراگوئه

در این رابطه خبرگزاری فلسطینی وفا روز پانزدهم شهریور ۹۷نوشت دولت فلسطین به‌زودی سفارت خود را در پاراگوئه بازگشایی خواهد کرد.

ریاض المالکی وزیر خارجه دولت فلسطین گفت بر اساس دستورات محمود عباس رئیس دولت فلسطین سفارت ما در اسانسیون پایتخت پاراگوئه به‌زودی باز خواهد شد. او از مواضع دولت پاراگوئه قدردانی کرد

ریاض المالکی در تماس تلفنی با آلبرتو کاسگلیونی از طرف محمود عباس رئیس دولت فلسطین از مواضع شجاعانه رئیس‌جمهور پاراگوئه در مقابل قطعنامه‌های شورای امنیت و سازمان ملل‌متحد قدردانی کرد.

او گفت شورای وزیران اتحادیه عرب که در هفته آینده نشست خود را برگزار می‌کنند از این تصمیم پاراگوئه قدردانی خواهند کرد وهمتایان او نیز پیامهای تشکر خود را به رئیس‌جمهور پاراگوئه ارسال خواهند نمود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات