728 x 90

فلاحت پیشه: ما شاید ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار به سوریه پول دادیم و باید از سوریه پس بگیریم

فلاحت پیشه - خامنه‌ای و بشار اسد
فلاحت پیشه - خامنه‌ای و بشار اسد
  • فلاحت‌پیشه: چون مجلس بعدی قطعاً طرفدار رئیس‌جمهور نیست، از الآن باید مانع‌سازی کند و در عین‌حال جریان بعدی را تقویت کند که به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شود.

  • روزی ۲۰۰میلیارد افزایش درآمد از جیب مردم کجا می‌رود، روزی ۲۰۰میلیارد تومان میانگین درآمدی است که از گران کردن بنزین و فروش مازاد مصرف به خارج به دست می‌آید.

فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت و سیاسیت خارجی مجلس آخوندی که زمانی هم ریاست آن را به عهده داشت، در مصاحبه‌یی در اسفند۹۸ که اخیراً توسط رسانه‌های حکومتی منتشر شده است، درباره هزینه‌های کلان خلیفه تبهکار ارتجاع از کیسه مردم ایران برای حفظ دیکتاتور خون‌آشام سوریه گفت: «زمانی که به سوریه رفتم عده‌یی گفتند هزینه درست کردم، ولی باز هم تکرار می‌کنم ما شاید ۲۰ تا ۳۰میلیارد دلار به سوریه پول دادیم و باید از سوریه پس بگیریم. پول این ملت آنجا هزینه شده است... . به‌هرحال در این مملکتی که بیش از همه دنیا خبر از اختلاس می‌رسد، هر روز دادگاه مفاسد داریم... من حالم به هم می‌خورد از این‌که هر روز برای من پیامک می‌آید، امروز دادگاه مفسدان بزرگ و مفسد فی‌الارض است... مفسد فی‌الارض یعنی چه؟ تعریف کنیم. مفسد فی‌الارض یعنی فسادش کل این کشور را در بر گرفته باشد. هر روز یک نفر را محاکمه می‌کنیم! پس در همین کشور نیازمند شفافیت مالی هستیم».

فلاحت‌پیشه در مصاحبه خود هم‌چنین به بحرانها و بن‌بستهای لاعلاج در همه زمینه‌ها و نیز چپاول اموال مردم اذعان کرد و نسبت به پیامدهای بی‌اعتمادی به حکومت آخوندی هشدار داد و گفت: «... ولی در سطح کلان معتقدم روزبه‌روز مجالس ما از رأس امور دور شدند. بخشی از آن ناشی از کسانی است که به مجلس می‌آیند. یعنی کسانی که نمی‌دانند چه کاره هستند! و نماینده یعنی چه؟... «مجلس در رأس امور نیست» به زبان می‌آورد و در عمل بدتر هم عمل می‌کرد. برخی دیگر اما به زبان نمی‌آورند ولی عمل می‌کنند و سعی می‌کنند مجلس را از رأس امور بیندازند... . متأسفم همین دیروز آقای رئیس‌جمهور آمد یک موضوع ناصحیحی را مطرح کرد. ایشان گفت موضوع بنزین تصمیم کل قوای کشور بود... . راجع به آن هم بحث می‌کنیم که روزی ۲۰۰میلیارد افزایش درآمد از جیب مردم کجا می‌رود... ... قسمت دوم تحمیل کردن جلسات غیرعلنی به مجلس [است]. من به‌عنوان کسی که سه دور در مجلس بودم یک خواهش دارم. هر چه در جلسات غیرعلنی صحبت کردم را می‌خواهم مردم بدانند و بفهمند! این حق من است و... توصیه من به مجلس آینده این است که هیچ‌وقت زیر بار جلسات غیرعلنی نرود.

چون مجلس بعدی قطعاً طرفدار رئیس‌جمهور نیست. از الآن باید مانع‌سازی کند و در عین‌حال جریان بعدی را تقویت کند که به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شود... .

این را در سؤال اول گفتم. مجلس باید در رأس امور باشد، جایگاهی که الآن دارد در موارد خاص تاثیرگذار است ولی واقعاً مجلس در رأس امور نیست....

در زمانی که بنده رئیس کمیسیون بودم و چه [حالا] یک عضو، طرح‌های خطرناکی مثل طرح بستن تنگه هرمز، خروج از ان. پی. تی و اخیراً هم طرح قطع یا کاهش ارتباط با انگلستان و... به مجلس می‌آمد. سعی کردم بر اساس دلایل منطقی از افراط در این زمینه جلوگیری کنم... . ... مگر ما چند هزار مشکل اقتصادی در کشور داریم؟ با روزی ۲۰۰میلیارد تومان که تنها با گران شدن بنزین به دست می‌آید- حالا با این‌که مجلس مخالف گران شدن بنزین بود کاری ندارم، ولی می‌خواهم بگویم روزی ۲۰۰میلیارد تومان میانگین درآمدی است که از گران کردن بنزین و فروش مازاد مصرف به خارج به دست می‌آید». . (سایت اعتماد آنلاین رژیم ۳۱ اردیبهشت۹۹)