728 x 90

فقر، فقر غذایی و نابودی صنعت دامداری

نابودی صنعت دامداری
نابودی صنعت دامداری

فقری که آخوندها دامنگیر مردم ایران کرده‌اند مصایب بی‌شماری به بار آورده است؛

از یک‌سو مردم دچار کمبود مواد غذایی مناسب و فقر غذایی شده‌اند. از سوی دیگر همین فقر غذایی پیامدهایی ویرانگر در رشد ناقص نسل‌های بعدی دارد، همزمان همین فقر همه‌جانبه باعث شده که ناتوانی مردم در خرید گوشت باعث شده صنعت دامداری هم رو به افول برود.

بنا به آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار رژیم در ابتدای دیماه سال جاری قیمت گوشت قرمز و اقلام خوراکی مصرفی روزانه مانند گوجه فرنگی، نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ۲برابر شده است. بررسیها در آذر امسال نشان داده ۴قلم کالا بیش از ۱۰۰درصد نسبت به آذر سال گذشته رشد قیمت داشته‌اند. در نتیجه مردم توان خرید گوشت قرمز را از دست داده و به همین؛

علت کشتار گوسفند در کلان‌شهر تهران از ۲۶هزار رأس به ۶هزار راس و کشتار گوساله از ۳۵هزار رأس به ۱۲هزار رأس کاهش یافته است.

در همین راستا، سیروس روستا رئیس اسبق هیأت مدیره اتحادیه حکومتی دامداران گفت کاهش قدرت خرید مردم، روی صنعت دامداری هم تأثیر منفی گذاشته و به این صنعت هم ضربه جدی وارد شده است.

 

لازم به یادآوری است تا دو سال پیش طبق آمار، ایران ۷۱میلیون رأس دام سبک (گوسفند و بز) داشته

در همان دو سال پیش، باز هم به‌علت فقر مردم، مصرف گوشت نسبت به سال پیش‌تر، ۵۰درصد کاهش یافته بود و در سال ۱۴۰۰ گوشت از سفره دهک‌های پایینی اساساً حذف شده بود!

و اکنون وضعیت پس از دو سال، دوباره به همان شدت وخامت سال‌های قبل است و هیچ تغییر مثبتی در این زمینه رخ نداده است.

در دو سال پیش همین وضعیت فقر سراسری و ضربه خوردن صنعت دامداری باعث شده بود که؛

دستکم ۲۰درصد سوپرمارکتها تعطیل شود
و همزمان ۱۰درصد واحدهای فروش فرآورده‌های گوشتی هم تعطیل شده بود
و هم‌چنین ۱۰درصد قصابی‌های تهران هم ناگزیر و در وضعیت بدون فروش و بدون گوشت و بدون مشتری تعطیل شده بودند.

و اکنون باز هم، همان باقی مانده‌های صنعت دامداری و سوپرمارکتها و قصابی‌ها دستخوش تعطیلی بیشتری می‌شوند.

و این روند نزولی و تعطیل شدن و ورشکست‌شدن هم‌چنان ادامه دارد تا نقطه‌ای که تمامی اقشار و طبقات مردم ایران، با از دور خارج کردن این دیکتاتوری فاسد، روند نابودی اجزای جامعه ایران را متوقف کنند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/33ad473a-9cd6-4f24-a3b7-faa9b7e78029"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات