728 x 90

آه و فغان آخوند روحانی از رسوایی دروغهایش در ماهواره: وقتی می‌گوییم وضع ما از اروپا بهتر هست، واحسینا!

آخوند روحانی در جلسه ستاد کرونا
آخوند روحانی در جلسه ستاد کرونا

آخوند روحانی امروز یکشنبه ۲۴فروردین در جلسه ستاد کرونای دولتش که از تلویزیون رژیم آخوندی پخش می‌شد به دروغهای وقیحانه و بی‌دنده و ترمز ادامه داد و گفت: «وضع ما با وضع اروپا فرق می‌کند، تعداد افراد فوتی ما بسیار کم بوده چند درصد بوده».

 

آخوند روحانی با آه و فغان از رسوایی دروغهایش در ماهواره گفت: «وقتی می‌گوییم وضع ما از اروپا بهتر هست واحسینا! این ماهواره‌ها می‌گویند رئیس‌جمهور ایران گفته وضع ما از اروپا بهتر است، خب بله بهتر هست!».

 

رئیس‌جمهور ارتجاع درباره طرح مجرمانه رفع ممنوعیت ترددهای بین شهری در استانها گفت: «تردد میان استانها از اول اردیبهشت آزاد می‌شود. از امروز هیچ ممنوعیتی در تردد میان شهرهای یک استان وجود نخواهد داشت. استانداران حق ندارند در تردد بین شهرستانها مانع ایجاد کنند».

 

وی همچنین اعتراف کرد که ۲۱درصد از کسانی که در زنجان با بیماران کرونایی تماس داشتند به کرونا مبتلا شدند.

 

 

آخوند روحانی -۲۴فروردین- تلویزیون رژیم: « نسبت به تهران همان‌طوری که مردم ما مستحضر هستند از شنبه سی‌ام فروردین کسب و کارهای کم ریسک آغاز می‌شود. برای تهران و شهرهای بزرگ یک مقداری وسایل نقلیه ما کم داریم به همین علت توصیه ما این است که مردم از وسایل شخصی خودشان استفاده بکنند. از تاکسی استفاده بکنند از اسنپ استفاده کنند. به‌هرحال امکانات وزارت بهداشت و درمان به‌رغم این‌که الحمدلله خوب بوده و خوب هست اما در عین‌حال محدود هست نامحدود نیست و این مبنای کار ما هست. ما امروز در یک آمار نمونه‌یی که در همین جلسه اعلام شد این آمار نمونه مربوط به زنجان بود دیدیم که در آن آمار نمونه افرادی که آن جمع مورد بررسی قرار گرفته بودند ۱۸درصد مبتلا بودند. بعد در مرحله بعد رفتند ببینند چه کسانی با این ۱۸% در تماس بودند وقتی رفتند توی این مرحله بعد دیدند ۲۱درصد اینهایی که در تماس بودند مبتلا هستند. از بس این ویروس چموش است و ناشناخته است هیچ‌کس جرأت نمی‌کند راجع به آینده این ویروس به‌راحتی حرف بزند. همه با دغدغه و با لکنت زبان حرف می‌زنند. من حالا نمی‌خواهم مقایسه کنم البته در آن گزارش یک مقایسه‌ای شده بود بین ایران و برخی از کشورهای اروپایی که حالا بعد اگر خواستند خود وزیر رفاه برای مردم توضیح بدهند. یک فاصله بسیار زیادی وجود دارد. وضع ایران با وضع اروپا مثلاً فرض کنید که تعداد افراد فوتی ما بسیار کم بوده. چند درصد بوده مثلاً تعداد ۷درصد بوده ۵درصد بوده. تعداد بسیار کمی بوده و آنها ۲۲درصد در بعضی از کشورها در بعضی از کشورها ۲۲درصد هم بیشتر بوده.

حالا این‌ها مقایسه بشود حالا بعضی از این مقایسه خوششان نمی‌آید. یعنی ما وقتی می‌گوییم وضع ما از اروپا بد است [تصحیح می‌کند] بهتر هست و آنها وضعشان از ما بدتر هست واحسینا نمی‌دانید این ماهواره‌ها چه خاکی به‌سر می‌کنند. چه عصبانیتی می‌گویند رئیس‌جمهور ایران گفته وضع ما از اروپا بهتر است خب بله بهتر هست! وضع ما امروز در مقابله با کرونا از شما ما بهتر ما داریم مقابله می‌کنیم، بله ما ویروس کرونا داریم شما هم دارید. ولی یک ویروس بدتر از کرونا هم داشتیم و داریم که شما ندارید و آن ویروس تحریم است. ما یک ویروس تحریم داشتیم ویروس کرونا هم آمد به آن اضافه شد. شما که ویروس تحریم نداشتید شما یک ویروس دارید ما دو تا ویروس داریم. بله وضع ما در مقابله با این بیماری و ویروس خطرناک وضع نسبتاً خوب و با برخی از کشورها که مقایسه می‌کنیم وضع ما بهتر! حالا می‌خواهید ناراحت بشوید ناراحت بشوید. حالا دیگر چاره‌ای نیست یک واقعیت است این واقعیت را باید بفهمید. این واقعیت را باید بدانید خودتان هم می‌توانید تماس بگیرید! با مردم ایران بفهمید شرایط ما با شرایط خودتان آن جایی که هستید چقدر فاصله وجود دارد. در رفت و آمد بین شهرستانها و استانها اگر در استانی استاندار محترم یا شورای تأمین یا هر کس دیگری تصمیم گرفته در روزهای اخیر برخی از شهرستانها را ترددش را ممنوع کرده. از امروز همه ممنوعیتها در تردد بین شهرستانها در استانها برداشته می‌شود. هیچ استانداردی هیچ استانی حق ندارد در استان خودش تردد بین شهرها را برایش مانع ایجاد بکند.بین استانها هم که فعلاً ممنوع هست و می‌گوییم بین این استان و آن استان تردد نباشد این هم از روز اول اردیبهشت این ترددها آزاد می‌شود.»