728 x 90

فشار و تهدید خانواده شهید قیام نوید افکاری برای خاکسپاری بی‌سر و صدای وی

شهید قیام نوید افکاری
شهید قیام نوید افکاری

صبح امروز شنبه ۲۲شهریور۹۹ پس از اجرای حکم جنایتکارانه زندانی قیام نوید افکاری در زندان عادل‌آباد شیراز، خانواده وی برای تحویل‌گیری پیکر فرزندشان اقدام کردند.

اما مأموران و دژخیمان رژیم این خانواده را سردوانده و مستمر برای آنها شرط و شروط می‌گذارند. مأموران اطلاعات رژیم به این خانواده گفته‌اند به‌شرطی جسد نوید را به شما تحویل می‌دهیم که تعهد بدهید خبر آن را جایی اعلام نمی‌کنید و بدون مراسم و سر و صدا و حداکثر طی یک ساعت و تنها با حضور تعداد اندکی از اعضای خانواده‌اش دفن کنید.

این خانواده تهدید شده‌اند که اگر مراسمی برای فرزندشان بگیرند، جسد را به آنها تحویل نخواهند داد. این در حالی است که تا ساعت ارسال این خبر، خانواده شهید، هنوز موفق به گرفتن پیکر وی نشده‌اند.

خبرهای دیگری حاکی است که به نوید، پیش از اعدام اجازه آخرین دیدار و ملاقات با خانواده‌اش داده نشده است. در حالی که حتی در قوانین عقب‌مانده و ارتجاعی همین رژیم، هر اعدامی پیش از اجرای حکم اعدام می‌تواند خانواده‌اش را ملاقات کند.

خبرهای دیگری از شیراز حاکی است که جمع زیادی از مردم و اقوام نوید، برای دلجویی و ابراز انزجار نسبت به اعدام جنایتکارانه نوید، به منزل پدری وی رفته‌اند. مردم و جوانان از عموم مردم خواسته‌اند در برابر منزل پدری وی که در محل باسکول نادر کوچه مکوندی است حاضر شوند.