728 x 90

«فشار بالای کاری و دستمزد اندک»، «‌سالی سیاه برای کادر درمان»

کادرهای درمان - عکس از آرشیو
کادرهای درمان - عکس از آرشیو

روزنامه حکومتی شرق ۲۳شهریور، ضمن اعتراف به بحرانهای درهم تنیده در حاکمیت آخوندی در یک فقره، پیامدهای افسارگسیختگی کرونا را «‌سالی سیاه برای کادر درمان» با عنوان «مرگ در می‌زند‌» توصیف کرد.

شرق به شرایط طاقت‌فرسای کادر درمان را تحت عنوان «فشار بالای کاری و نیز دستمزد اندک» یک چشم‌انداز «دورنمای تیره و تاری را پیش‌روی» کادر درمان اعتراف کرد و در این رابطه نوشت: یکی از رزیدنتهایی که در بیمارستان ما مشغول تحصیل بود، به‌دلیل ایست قلبی فوت کرد. این دهمین رزیدنت است که در سالی که گذشت فوت می‌کند. سالی سیاه برای کادر درمان، سالی که نه‌تنها باید جور بی‌عدالتی‌ها و کوته‌فکریها را به دوش می‌کشید، بلکه باید شاهد قربانی‌شدن یاران و دوستان خود نیز بود... .


شرق به ادامه این روند با اشاره به این‌که هم‌چنان باید «شاهد خبرهایی از این دست و به همین اندازه دردناک» باشیم افزود: از نظام آموزشی پوسیده تا فشار بالای کاری و نیز دستمزد اندک همه و همه سبب می‌شود یک رزیدنت پزشکی دورنمای تیره و تاری را پیش‌روی خود ببیند. این‌که وزارت بهداشت و سیستم درمانی به پزشکان و به‌ویژه به رزیدنتها به چشم یک نیروی کار بسیار ارزان نگاه می‌کند عملاً سبب می‌شود که باهوش‌ترین و نخبه‌ترین دانشجویان این مملکت فقط و فقط با افسردگی دست و پنجه نرم کنند. افسردگی‌ای که در نهایت می‌تواند به فاجعه‌یی این‌چنینی ختم شود...


... هر رزیدنتی مشکلات عدیده‌ای دارد. پای صحبت هر کدام که بنشینیم متوجه می‌شویم که فشارهای کاری فقط بخش کوچکی از مشکلات آنها را شامل می‌شود؛ اما همین فشارها می‌تواند از آستانه بگذرد و به فاجعه بدل شود...
شرق در بخش پایانی مطلب خود نوشت: سیاست وزارت بهداشت تاکنون این بوده که تمام فشارها را به کادر درمان وارد کرده و به قولی از کیسه مال و جان آنها خرج کند برای این‌که اهداف پوپولیستی و عامه‌گرایانه‌اش محقق شود. نتیجه نیز مرگ عزیزانی خواهد بود که جایگزینی ندارند... .

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات