728 x 90

فساد حکومتی و ورشکستگی سیاسی و اقتصادی نظام و توجیهات آخوند روحانی

آخوند روحانی
آخوند روحانی

آخوند حسن روحانی روز چهارشنبه ۲۴دی تلاش کرد فساد حکومتی و ورشکستگی سیاسی و اقتصادی خودش و نظام ولایت فقیه را به جانب آمریکا فرافکنی کند و گفت: مردم آمریکا شاهد یک شکست بزرگ در زندگی اجتماعی و سیاسی خودشان هستند.

آخوند روحانی – تلویزیون شبکه خبر رژیم - ۲۴دی ۹۹:

یک کشوری که ما می‌بینیم یک رئیس‌جمهوری که فهم سیاسی نداشت بر کشور مسلط شده بود حالا متأسفانه یک وزیر خارجه سفیه هم در کنار او قرار گرفته بود، یک مشاور امنیت ملی افراطی نادان هم در کنارش قرار گرفته بود، خودش هم که حالا تفکرش، تفکر تاجرمآبی و تفکر قماربازی و با این تفکر کار را پیش می‌برد، پایان کار را ما دیدیم.

این خیلی مهم هست! در روزی که مردم ایران احساس پیروزی در برابر این فشار و این تروریست را شاهد هستند، مردم آمریکا شاهد یک شکست بزرگ در زندگی اجتماعی و سیاسی خودشان هستند، من در اینجا می‌خواهم به یک نکته دیگر هم تأکید می‌کنم نسبت به آن رسانه‌هایی که در خارج ضدایران هستند و همیشه ضد منافع ملت ایران حرف می‌زنند حالا ممکن است یک چند نفری در داخل هم از این‌گونه حرفها را تکرار کنند هر چه مشکل هست اصلاً نمی‌گویند آمریکا، اصلاً چیز عجیبی هست هر مشکلی پیدا می‌شود، می‌گویند دولت چرا آن کار را کرد دولت چرا این کار را کرد؟

آخوند روحانی هم‌چنین به جنگ‌وجدال بین مجلس ارتجاع و دولت آخوندی بر سر بودجه رژیم پرداخت و در پاسخ به حملات اعضای مجلس رژیم، با اعتراف به تو خالی بودن لایحه بودجه‌اش گفت: خطر این است که یک درآمدهایی در بودجه سبز شود که با واقعیتها منطبق نباشد و این خیلی خسارت‌بار است. ... حواسمان باید جمع باشد بودجه با قانون عادی فرق می‌کند. لایحه بودجه با لوایح تقنینی معمولی متفاوت است. خطر این است که خدای ناکرده یک درآمدهایی در بودجه سبز بشود که این درآمدها با واقعیتها خیلی منطبق نباشد این خیلی خسارت‌بار است این روزها شما راجع به یک کشوری زیاد شنیدید به‌مناسبتهایی که ۷میلیارد دلار ما در بانک یک کشوری همین‌طور حبس است همین‌طور قفل کردند اگر منابع در اختیار بانک مرکزی ما قرار بگیرد همین منابع فردا صبح درآمد جدید نه نفت جدید همین منابع اگر آزاد شود قیمت دلار می‌آید از ۲۴- ۲۵تومان می اید حدود ۱۶تومان ۱۵تومان می‌آید پایین من خواهش می‌کنم به این امنیت هم ما توجه کنیم یعنی چیزهایی که به مردم قول دادیم دولت به مردم قول داده مجلس به مردم قول داده قانون به مجلس به مردم قول داده یک وقتی در لایحه بودجه تغییراتی ایجاد نشود که این امنیت بهم بخورد.