728 x 90

فرست پست: دیپلماتها می‌خواهند به نشانه اعتراض هنگام سخنرانی امیر عبداللهیان در شورای حقوق‌بشر محل را ترک کنند

شورای حقوق بشر ملل متحد
شورای حقوق بشر ملل متحد

سایت فرست پست سه‌شنبه ۱۸بهمن، نوشت دیپلماتها به نشانه اعتراض به سرکوب بیرحمانه و خونین اعتراضات سراسری در ایران، خواستار ترک محل مراسم افتتاحیه سالانه شورای حقوق‌بشر سازمان ملل متحد (UNHRC) در ۲۷فوریه-۸اسفند ۱۴۰۱ به هنگام سخنرانی وزیر خارجه رژیم ایران شدند.
سایت فرست پست نوشت: چند روز قبل از سخنرانی امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در مراسم افتتاحیه سالانه شورای حقوق‌بشر سازمان ملل متحد (UNHRC) در ۲۷فوریه، فعالان حقوق‌بشر از دیپلماتها خواسته‌اند که به‌محض حضور در صحنه برای صحبت از صحنه خارج شوند.
در همین رابطه هیلل نویر، مدیر اجرایی گروه مستقل غیردولتی حقوق‌بشر سازمان ملل در بیانیه‌یی اعلام کرد: «این رژیمی است که زنان بی‌گناه را به جرم اعتراض به حقوق اولیه انسانی و حیثیت‌شان می‌زند، کور می‌کند، زندانی می‌کند، شکنجه می‌کند و می‌کشد»...
وی گفت: «ما از همه دموکراسی‌ها می‌خواهیم که با خروج از اتاق در زمان حضور او در جلسه، با مردم ستمدیده ایران همبستگی نشان دهند، ... وزیر امور خارجه جمهوری قاتل اسلامی ایران در تاریخ ۲۷فوریه برای سخنرانی در افتتاحیه شورای حقوق‌بشر سازمان ملل در ژنو حضور خواهد داشت. ما از همه کشورها از جمله وزرای خارجه فرانسه، آلمان و انگلستان همان‌طور که سال گذشته برای لاوروف انجام دادند، می‌خواهیم از سالن خارج شوند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f011f891-b26a-43e2-ac1d-9a88f177bb2c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات