728 x 90

فرانسه و آلمان خواهان برگزاری کنفرانس سوریه درباره حمام خون در ادلب شدند

حمام خون در ادلب
حمام خون در ادلب

به گزارش سایت یورونیوز انگلیسی به‌دنبال نگرانی‌ها درباره حمام خون در ادلب، روز شنبه ۳اسفند ۹۸، کشورهای فرانسه و آلمان با تأکید بسیار، خواهان برگزاری کنفرانس سوریه شدند.

رئیس‌جمهور فرانسه بعد از نشست سران در بروکسل گفت: « ما باید هر چه زودتر نشستی با حضور آلمان، روسیه و ترکیه در به‌اصطلاح شکل استانبول داشته باشیم»...

ماکرون به خبرنگاران گفت: «به‌رغم فراخوانهای داده شده برای متوقف‌ ساختن تهاجمات، نیروهای سوریه تحت حمایت روسیه به پیشروی خود در منطقه ادلب در شمال غربی سوریه ادامه می‌دهند.»

وی در ادامه افزود: «این امر خطر ایجاد فاجعه انسانی و افزایش درگیریها و بحران مهاجرتی را با خود دارد.»

 

روز جمعه ۲اسفند نیز شورای اتحادیه اروپا در بیانیه خود در مورد وضعیت ادلب اعلام کرد: تهاجم مجدد نظامی در ادلب توسط رژیم سوریه و حامیانش، موجب رنج و عذاب عظیم انسانی شده و غیرقابل قبول است. اتحادیه اروپا از تمامی بازیگران خواهان توقف فوری خصومتها می‌باشد...

حسابرسی در رابطه با نقض قوانین انسان‌دوستانه و حقوق‌بشری دارای مهمترین اهمیت می‌باشد...

اتحادیه اروپا برفراخوان خود جهت ارجاع وضعیت سوریه به دادگاه بین‌المللی جنایی مجدد تأکید می‌کند...

دبیرکل سازمان ملل نیز در این رابطه گفت: بحران در شمال غربی سوریه تلفات هولناکی از شهروندان غیرنظامی می‌گیرد، کودکان در حالی‌که یخ می‌زنند جان می‌بازند.

آنتونیو گوترز در پیام توئیتری خود نوشت: «‌بحران در شمال غربی سوریه تلفات هولناکی از شهروندان غیرنظامی می‌گیرد. صدها نفر کشته شده‌اند. کودکان در حالی‌که یخ می‌زنند جان می‌بازند. این کابوسی انسانی دست‌ساز برای مردم سوریه که مدتهای طولانی در حال رنج و عذاب بوده‌اند باید متوقف گردد. این مسأله باید همین الآن متوقف گردد.»