728 x 90

فراخوان کمیته پارلمانترهای رومانی به‌آزادی فوری زندانیان در ایران و اعزام هیات تحقیق

فراخوان پارلمانترهای رومانی به‌آزادی فوری زندانیان در ایران
فراخوان پارلمانترهای رومانی به‌آزادی فوری زندانیان در ایران

در شورش زندانها دهها تن کشته و مجروح شده‌اند، اعزام هیأت تحقیق بین‌المللی ضروری است.

جامعه جهانی باید رژیم ایران را مجبور به قرنطینه سراسری و ملزم به‌تأمین مایحتاج مردم کند.

 

کمیته پارلمانترهای رومانی برای ایران آزاد طی بیانیه‌یی ضمن محکوم کردن پنهان‌کاری و عملکرد مجرمانهٔ رژیم آخوندی که باعث شیوع غیرقابل مهار کرونا در ایران به‌ویژه در زندانها شده، اعلام کرد: «ما از سازمان ملل و سازمان بهداشت جهانی و سایر سازمانهای حقوق‌بشری می‌خواهیم که رژیم ایران را وادار کنند آمار واقعی بیماران و تلفات را در اختیار جهانیان بگذارد.

هم‌چنین ضروری است هر چه سریع‌تر از زندانهای ایران بازدید شود و مخصوصاً وضعیت زندانیان سیاسی مورد بررسی قرار گیرد. به‌خصوص که به‌علت شیوع کرونا و عدم دسترسی زندانیان به‌امکانات بهداشتی، شاهد شورشهای متعدد در زندانهای ایران بوده‌ایم که بر اثر تیراندازی مأموران، منجر به‌کشته و زخمی شدن دهها زندانی شده است».

 

پارلمانترهای رومانی ضمن محکوم کردن دعاوی فریبکارانه رژیم آخوندها و حامیان مماشاتگر آن هشدار دادند: «رژیم ایران در حال سوء استفاده از این بحران است تا برای ادامه حیاتش وقت بخرد. جامعه جهانی به‌ویژه اتحادیه اروپا نباید تحریم‌های ایران را کاهش دهند بلکه باید با فشار حداکثری تحریم‌ها، مانع دستیابی این رژیم به پول نقد شوند. زیرا پول نقد حاصل از برداشتن تحریم‌ها، باعث تشدید ترور و خشونت در خاورمیانه خواهد شد.

 

جامعه جهانی باید به کمک مردم ایران شتافته و ضمن از سال کمکهای پزشکی و الزامات بهداشتی به ایران، در توزیع آن نظارت دقیق داشته باشد. جامعه جهانی باید رژیم ایران را مجبور به قرنطینه سراسری در ایران نموده و آن را ملزم به‌تأمین مایحتاج مردم کند».

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/45de76b6-a365-4da9-a4d6-02c68965b76b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات