728 x 90

فاکس نیوز: تلاش رژیم ایران برای نیروهای نیابتی خود در لبنان

انفجار بیروت
انفجار بیروت

فاکس نیوز در گزارشی از دخالت‌های رژیم ایران در لبنان گفت: «رژیم ایران درصدد است هر کاری از دستش بر می‌آید انجام دهد تا شبه‌نظامیان نیابتی خود را در قدرت نگهدارد. این چیزی است که رژیم ایران در لبنان هم دنبال می‌کند... . در میدان شهدا همه شعارها علیه حسن نصرالله بود و مردم چوبه‌داری بپا کرده بودند که از آن ماکت مقوایی بزرگ حسن نصرالله آویزان شده بود... آنها هر چه می‌بینند به‌نحوی به رژیم ایران ربط پیدا می‌کند».

تلویزیون فاکس نیوز ۱۹مرداد در گزارشی از تظاهرات لبنان همچنین گفت: «خواست اعتراض کنندگان این است که همه مقام‌های دولتی استعفا بدهند. تظاهر کنندگان از این‌که حزب‌الله کنترل دولت را در دست گرفته بسیار ناراضی هستند . تظاهر کنندگان در خیابان فریاد می‌زنند "انقلاب، انقلاب".

بدون شک این حزب‌الله است که مسائل را در حکومت اینجا تعیین می‌کند. همه جا شعارها علیه رژیم ایران است. مردم رابطه حزب‌الله با رژیم ایران را به‌خوبی می‌فهمند، می‌دانند که رژیم ایران نفوذ خود را در کشورهای منطقه گسترش داده است. بنابراین مردم لبنان خیلی حساس هستند تا ببینند کسی که سر کار می‌آید با رژیم ایران رابطه‌ای نداشته باشد».