728 x 90

فاکس نیوز: تظاهراتها در ایران ادامه دارد - دیدار مایک پمپئو از اشرف۳

دیدار  خانم مریم رجوی با پمپئو وزیر خارجه پیشین آمریکا
دیدار خانم مریم رجوی با پمپئو وزیر خارجه پیشین آمریکا

به گزارش فاکس نیوز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت  تظاهراتها در ایران در هفته دوم ادامه دارد و همزمان وزارت خارجه آمریکا در توییتر پیام حمایت از تظاهرکنندگان منتشر می کند.

 

ند پرایس ـ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: حمایت از آزادی بیان و تجمعات مسالمت‌آمیز در ایران

 

 

 در ادامه این گزارش آمده است، تظاهراتها در ایران روز دوشنبه ادامه یافت، ایرانیان بیشتری به خیابان‌ها آمدند تا مخالفت خود را نسبت به رژیم تهران نشان دهند. گزارشهای آخر هفته حاکی از کشته شدن ۵نفر در پی سرکوب توسط مقامات بود...

تظاهر کنندگان که ترسی از انتقام از سوی دستگاههای امنیتی دولتی نشان نمی‌دهند، فریاد «مرگ بر خامنه‌ای! مرگ بر رئیسی» سر می‌دهند...

یک خانم تهرانی که به شرط ناشناس ماندن... صحبت می‌کرد، گفت: «مردم از همیشه شجاع تر شده‌اند و شاید به این دلیل است که به ته خط رسیده‌اند. آنها احساس می‌کنند چیزی برای از دست دادن ندارند»... .

 

هم‌چنین مایک پمپئو، وزیر امور خارجه سابق آمریکا که برای دیدار از یک گروه مخالف ایرانی در آلبانی به سر می‌برد، روز دوشنبه در مورد تظاهراتها در ایران موضع‌گیری کرد... .

پمپئو در جریان سخنرانی خود برای مجاهدین خلق، یک گروه مخالف ایرانی، گفت ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ایران در مقابل مردم ایران شکست‌خورده است.

او گفت: «باید بدانیم که رئیسی شکست‌خورده است. او نتوانسته است قیام‌ها را در ایران سرکوب کند یا روح شریف و نجابت در مردم ایران را بشکند و جنبش مقاومت [ایران] دلیل بخشی از تحقق این امر است».

پمپئو در جریان بازدید از مقر این سازمان موسوم به اشرف۳ با رهبر این سازمان مریم رجوی دیدار کرد و دو طرف در مورد وضعیت ایران گفتگو کردند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1dad51ce-1320-4237-8899-cf8f630d09b0"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات