728 x 90

فاجعه کودکان زباله گرد، برده‌داری نوین در حاکمیت پلید آخوندی

کودکان زباله‌گرد
کودکان زباله‌گرد

وضعیت کودکان زباله‌گرد در حاکمیت آخوندها از دردناکترین مسائل اجتماعی ناشی از دزدی و چپاول آخوندهای ایرانی است.

وضعیت کودکان زباله‌گرد آن‌چنان دردناک است که رسانه‌ها و به‌اصطلاح کارشناسان مسائل اجتماعی در رژیم آخوندی از آن با عنوانها و عبارتی مانند زباله‌گردی برده‌داری نوین، کودکان زباله‌گرد، بی‌خانمانهایی که برای بقا در خیابان‌ها می‌جنگند و یا کودکانی که... آینده خود را برای یافتن یک لقمه نان در سطل زباله می‌ریزند، یاد می‌کنند.

به اعتراف یک عضو مجلس آخوندی، حدود ۱۵هزار زباله گرد در پایتخت داریم که از این میزان ۵هزار نفر آنها کودکانی هستند که ۴۰درصد آنان تنها نان‌آور خانه هستند و بین ۱۰تا ۱۵سال سن دارند.

 

رسانه‌های رژیم بی‌شرمانه اعتراف می‌کنند: دختران کار و زباله گرد آسیب‌پذیرتر از پسرانند، آنها در معرض بیماریهای بیشتری قرار می‌گیرند. موهایشان بلند است و شپش دست از سرشان بر نمی‌دارد.. آنها آب به اندازه کافی برای شستشو ندارند، آبی هم که هست، آلوده است».

کمبود ویتامین، فقر ‏آهن، شپش، عفونت‌های پوستی، زرد زخم، عفونت‌های گوش، سوءتغذیه شدید، و هپاتیت آ و ایدز تنها بخشی از ‏ بیماریهای کودکان کار است.

در کرج، ۶۰محلِ جمع‌آوری زباله توسط این کودکان، مورد بررسی قرار گرفته و نتایج فاجعه‌باری از آن به دست آمده است.

از کودک ۱۲ساله تا کودک ۴ساله در میان زباله‌گردها وجود دارند و زندگی در آلونک‌های ساخته شده از آشغال و نبود دستشویی و حمام برای این کودکان و شیوع بیماری و درگیری با جانوران موذی، فقط بخشی از نتایج این بررسیها بوده است؛ این کودکان حداقل ۱۰ساعت و نیم و حتی گاه تا ۲۰ساعت در طول روز زباله‌گردی می‌کنند.

 

اما آن سوی این فاجعه ناشی از حاکمیت آخوندی، مافیایی است که ریشه جان این کودکان رنج و درد را می‌مکد.

یک نماینده مجلس آخوندی می‌گوید درصد کثیری از زباله‌های تولید شده در پایتخت در سیطره مافیای زباله‌ها است. مافیای زباله از کودکان و زنان بدسرپرست و بی‌سرپرستی که معمولاً در ساعات شب، بخش اعظم زباله‌های دور ریز شهروندان را جمع‌آوری می‌کنند سوء‌استفاده می‌کنند.

یک کارشناس رژیم درباره درآمد سالانه این نوع مافیای رژیم آخوندی می‌گوید:‌ در سال ۹۷ ‌ گردش مالی پسماند خشک شهر تهران حدود ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بوده که سهم شهرداری ۳۰ درصد و سهم‌ پیمانکاران جمع‌آوری زباله ۷۰ درصد را شامل می‌شده است.

در این حوزه آسیب‌های بسیاری وجود دارد؛ آدم می‌کُشند، گوش می‌برند و برخی از آنها همراه خود بادیگارد دارند.

وی گفت:‌ امروز نهادهای قانونگذار وضعیت زباله گردها را درک نمی‌کنند و در بده بستانهای سیاسی کسی به‌دنبال راه‌حلی برای آنان نیست.

یک عضو مجلس آخوندی که به‌اصطلاح نایب‌رئیس فراکسیون پیشگیری از آسیبهای اجتماعی است به قدرت این مافیای رژیم آخوندی اشاره می‌کند. وی با اذعان به بیهودگی دعاوی شیادانه حکومتی درباره بهزیستی و ساماندهی وضعیت کودکان کار، می‌گوید: بهزیستی و سایر دستگاه‌ها هر چقدر در رابطه با ساماندهی کودکان کار تلاش می‌کنند به نتیجه نمی‌رسند زیرا قدرت مافیا از آنها بیشتر است.