728 x 90

فاجعه کرونا - ابتلاء به کرونا در سیستان و بلوچستان سیر صعودی گرفت

کرونا در ایران
کرونا در ایران

این خبر به‌روز می‌شود...

ابتلاء به کرونا در سیستان و بلوچستان سیر صعودی گرفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان سیر صعودی به خود گرفته به‌طوری که در شبانه روز گذشته ۱۲۱ بیمار جدید به‌شمار مبتلایان افزوده شده است. محمد هاشمی شهری گفت: هم اینک ۱۳۳ مورد مثبت کرونا در بخشهای بیمارستانی استان بستری که تعدادی از این عزیزان بدحال و در بخشهای مراقبت ویژه بستری هستند. ایرنا۱۷ آبان

روند صعودی بستریها و فوتیهای ناشی از کرونا در اسلامشهر

خبرگزاری پانای رژیم (۱۷آبان۹۹): اقدامات لازم در جهت احداث دو سوله موقت جهت پذیرش بیماران جدید کرونایی در شهرستان اسلامشهر در حال اجرا است.

فرماندار رژیم در اسلامشهر، ضمن اشاره به تکمیل شدن ظرفیت مراکز بیمارستانی شهرستان جهت پذیرش بیماران مبتلا به کرونا گفت: در این رابطه اقدامات لازم جهت احداث دو سوله موقت جهت پذیرش بیماران جدید توسط معاونت عمرانی فرمانداری و با همکاری مدیریت بیمارستان امام رضا (ع) آغاز شده است.

ابتلای بیش از ۳۰ هزار پرستار به کرونا تاکنون

دبیرکل خانه پرستار می‌گوید تاب‌آوری پرستاران در بحران کرونا کاهش یافته و تاکنون بیش از ۳۰ هزار پرستار به کرونا مبتلا شده‌اند.

این دبیرخانه می‌گوید: «در عین‌حال بسیاری از همکاران ما از چرخه کار خارج شدند. بیش از ۳۰هزار پرستار به کرونا مبتلا شدند و برخی حتی دو بار به این بیماری مبتلا شدند. درگیری پرستاران با بیماری کرونا باعث می‌شود که دو هفته از چرخه کار خارج شوند. برخی پرستاران مبتلا حتی ۳ ماه نیز با مشکلات ناشی از این بیماری درگیر هستند که ۵ تا ۶ هزار پرستار این‌گونه از چرخه کار خارج شدند».

دبیرکل خانه پرستار رژیم با تأکید بر این‌که پرستاران دچار خستگی شده‌اند، گفت: «۹ ماه است که کشور با بحران کرونا مواجه است و پرستاران کشور هم‌اکنون دچار خستگی شده‌اند و تاب آوری آنها کم شده است».

این دبیرخانه درباره وضعیت استخدامی پرستاران گفت: «از سال ۹۷ و قبل از آن استخدامی نداشتیم. مسئولان وزارت بهداشت اعلام کردند که سالانه ۱۰ هزار پرستار اضافه می‌کنند. سال گذشته آزمون استخدامی پرستاران برگزار شد که ۴ هزار پرستار وارد مرحله گزینش شدند و جذب ۳ هزار پرستار نیز در دست اقدام است که در خوش‌بینانه‌ترین حالت در چهار سال گذشته ۷ هزار نفر به کادر پرستاری اضافه می‌شوند که این تعداد دردی را دوا نمی‌کند» (خبرگزاری حکومتی پانا شنبه۱۷آبان).

سخنگوی وزارت بهداشت: ۴۲۳ فوتی و ۹۴۵۰ ابتلای جدید کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت درباره آمار جدید ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز _ شنبه هفدهم آبان ماه_ اظهار کرد: در این بازه زمانی بر پایه جدیدترین نتایج آزمایش‌های کرونا در کشور ۹ هزار و ۴۵۰ نفر مبتلای جدید شناسایی شده است که با احتساب این تعداد مجموع مبتلایان به کرونا در کشور تا امروز به ۶۷۳ هزار و ۲۵۰ نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم شمار جان‌باختگان بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در کشور را ۴۲۳ نفر اعلام کرد و گفت: با احتساب این آمار از ابتدا تاکنون ۳۷ هزار و ۸۳۲ نفر در کشور بر اثر بیماری کرونا جان‌باخته‌اند.

جدیدترین مصوبات ستاد مقابله با کرونا/ممنوعیت یک ماهه فعالیت مشاغل غیرضروری از ساعت ۱۸ هر روز

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا گفت: امروز تصمیم بسیار مهمی گرفته و قرار شد از ۲۰ آبان ماه به مدت یک ماه (از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر) از ساعت ۱۸ هر روز، محدودیتی اعمال شود و همه مراکز به جز مراکز ضروری تعطیل خواهند بود (خبرگزاری حکومتی ایسنا شنبه ۱۷آبان).

۸شهرستان خراسان رضوی در وضعیت سیاه کرونایی قرار گرفتند

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی بیماری کرونا در استان خرسان رضوی درباره گسترش کرونا در شهرستانهای خراسان رضوی گفت: شهرستانهای نیشابور، سبز وار، کاشمر، تربت‌حیدریه، گناباد، خواف، ششتمد و درگز در وضعیت بحرانی کرونا قرار دارند.
وی ادامه داد: این شهرستانها با افزایش تعداد مبتلایان، بستری شدگان و فوتیهای ناشی از کرونا وارد فهرست سیاه کرونایی شده‌اند.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاههای علوم پزشکی سبز وار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شوند (خبرگزاری حکومتی ایرنا - شنبه۱۷ آبان).

فوتی‌های ناشی از کرونا در آذربایجان غربی از ۲هزار نفر هم فراتر رفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: فوتی‌های ناشی از کرونا طی ۲۴ساعت گذشته ۱۷نفر دیگر افزایش یافت و به ۲هزار و ۳۰نفر رسید.

وی اضافه کرد: هم‌چنین با بستری شدن حدود ۲۸۰نفر دیگر در مراکز درمانی آذربایجان غربی طی ۲۴ساعت گذشته، تعداد بستریهای بیماران حاد تنفسی در استان به یک‌هزار و ۶۱۶نفر رسید که آن هم رقم بسیار بالایی است.

به گزارش ایرنا، ۹شهرستان پیرانشهر، ماکو، مهاباد، خوی، سلماس، نقده، بوکان، اشنویه و تکاب نیز با اعلام وضعیت فوق قرمز، مشمول محدودیتهای شدید مقابله با کرونا در آذربایجان غربی شده‌اند.

هر چند مسئولان استانی بر وضعیت فوق قرمز ارومیه نیز تأکید دارند.

وضعیت همه شهرستانهای آذربایجان غربی در خصوص بیماری کرونا، قرمز شده است (خبرگزاری ایرنا شنبه ۱۷آبان).

ارتباط گرانی سنگ‌قبر با ویروس کرونا!

رئیس اتحادیه صنف سنگبریهای مشهد گفت: شیوع ویروس کرونا و مرگ و میرهای ناشی از آن هر چند بر افزایش تقاضای سنگ‌قبر تاثیر گذاشته اما افزایش قیمت آن ناشی از افزایش هزینه‌های تولید است. قیمت تمام شده سنگ‌قبر در سال جاری به‌علت افزایش دستمزد کارگران، نرخ حمل و نقل و مؤلفه‌های دیگر نسبت به پارسال ۲۰۰ درصد افزایش یافته است.وی ادامه داد: این در حالی است که سود فردش سنگ‌قبر در مقایسه با پارسال کاهش نیز داشته است.از سوی دیگر دستمزد کارگر ۲.۵ برابر شده و اجاره بهای واحد تجاری نیز رشد چشمگیر داشته است لذا در مجموع هزینه‌های سنگ تراش یا سنگ بر، افزایش یافته و سنگ‌قبر گران شده است.وی با اشاره به‌وجود ۲۰۰ واحد دارای پروانه کسب از این اتحادیه گفت: سه درصد از این واحدها در زمینه ساخت سنگ‌قبر فعالیت دارند که تعداد بسیار اندکی است و شیوع کرونا فعالان این حوزه را افزایش نداده است.