728 x 90

فاجعه کرونا در ایران - گسترش فاجعه‌بار کرونا در میان کودکان در مشهد و اصفهان

فاجع کرونا در ایران
فاجع کرونا در ایران

گسترش فاجعه‌بار کرونا در میان کودکان در مشهد و اصفهان

۵۰۰کودک مبتلا به کرونا در بیمارستان امام رضا بستری هستند

مجری: … . اوایل کرونا این تفکر و این باور وجود داشت که شاید کودکان درگیر کرونا نشوند اما هر چه پیش‌تر می‌رویم حالا زنگ خطرها روشن می‌شود حتی برای کودکان، معاون دانشگاه علوم پزشکی اصفهان امروز خبری داده از درگذشت ۱۰ مادر باردار به‌دلیل کرونا و اشاره کرده که ۱۵ کودک مبتلا به کرونا هم در بیمارستان امام حسین اصفهان بستری هستند آماری دارید در مشهد چه تعداد مادر باردار و کودک مبتلا به کرونا شدند؟

دکتر علی خرسند رئیس بیمارستان امام رضا مشهد: … بیمارستان امام رضا مشهد یکی از بزرگترین بیمارستانهای شهر و کشور هستش عمدتاً به بستری و درمان بیماران بالغین اختصاص داشته البته مادران پر خطر مراجعه می‌کردند اما اطفال ما در بیمارستانهای دیگه‌ای در شهر بستری می‌شوند بیمارستان اکبر اما تا جایی که من از دوستانم در آن بیمارستان پرسیدم حدود ۵۰۰بیمار مبتلا به کرونا هم از اطفال در اون بیمارستان بستری شدند . (تلویزیون شبکه خبر ۲آذر)

رئیس بخش عفونی بیمارستان لقمان تهران: آمار مرگ و میر کرونا همین الآن هم ۴رقمی است

رئیس بخش عفونی بیمارستان لقمان، درباره روند بیماری طی روز‌های آتی و احتمال ۴ رقمی شدن آمار مرگ و میر، گفته: وضعیت فعلی بدتر هم خواهد شد و ۴ رقمی شدن آمار مرگ و میر اصلاً دور از ذهن نیست

او افزوده: البته آمار همین الآن هم ۴ رقمی هست، اما طبق دستورالعمل‌های سازمان جهانی بهداشت، تعدادی که با تست PCR مثبت قطعی فوت می‌شوند، اعلام می‌شود و در آمار می‌آید. (سایت اصفهان امروز ۲آذر)

بستری روزانه حدود ۶ تا ۱۰ کودک مبتلا به کرونا در مشهد

رئیس بخش مراقبت‌های ویژه کودکان بیمارستان اکبر:

  • روزانه حدود ۶ تا ۱۰ کودک مبتلا به کرونا در مشهد بستری می‌شوند
  • پیک ابتلا به کرونا در کودکان دو هفته بعد از بازگشایی مدارس اتفاق افتاد
  • کرونا در کودکان عجیب‌و غریب و فریبنده است (چند ثانیه رژیم ۳آذر)

-کرونا در مشهد

زالی: اوضاع استان و شهر تهران هم‌چنان بحرانی‌ست

زالی رئیس ستاد حکومتی مقابله با کرونا در تهران اعتراف کرد: اوضاع استان و شهر تهران هم‌چنان بحرانی‌ست و شرایط متناسب با یک شهر کرونا‌زده نیست.

یافته‌های ترافیکی شهر و صحنه‌های میدانی حاکی از این هستش که هنوز ریتم مورد لزوم و مطلوب ما در کنترل اپیدمی در شهر تهران حاصل نشده. (تلویزیون شبکه خبر رژیم ۲آذر)

افزایش ۸۰درصدی جان‌باختگان کرونا در کرمانشاه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از افزایش جان‌باختگان کرونایی در کرمانشاه در آبان ماه خبر داد.

محمودرضا مرادی گفت: در آبانماه تعداد ۳۷۶ نفر از هم استانی‌ها در اثر ابتلاء به کرونا جان خود را از دست دادند که این میزان در مقایسه با مهر ماه، افزایش ۸۱ درصدی داشته است.

وی افزود: در مدت یک ماهه گذشته تعداد مبتلایان به کرونا در استان کرمانشاه ۱۰۵ درصد افزایش داشته که به همین علت تعداد بستریها نیز ۸۰ درصد نسبت به ماه گذشته بیشتر شده است. (مهر۳آذر)

قربانیان کرونا در مهر و آبان برابر با ۷ ماه گذشته در اراک

مدیر دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: میزان مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در استان در ماههای مهر و آبان، با تعداد متوفیان مجموع هفت ماه گذشته (یعنی از زمان شیوع تا شهریور) برابری می‌کند که این موضوع بسیار نگران‌کننده و قابل توجه بوده است.

وی اظهار کرد: زنان بیشتر از مردان به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند، اما در مقابل، آمار فوتی گروه مردان بالاتر است. (ایسنا۳آذر)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: میزان مرگ و میر ناشی از کرونا بالاست

طاهره چنگیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعتراف کرد: میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در این استان هم‌چنان بالاست و با افزایش نسبت بیماران بدحال که در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) بستری می‌شوند، مواجه هستیم.

وی افزود: میزان مرگ و میر در هفته اخیر بین ۴۰ تا ۵۰نفر در روز بود. چنگیز با تأکید بر این‌که نسبت بیماران بدحال دارای علائم کرونا در حال افزایش است، گفت: در بیمارستان الزهرا (س) حدود ۱۴۰بیمار دارای علائم کرونا در بخش مراقبتهای ویژه (ICU) بستری و حدود ۵۰بیمار بدحال در انتظار خالی شدن تخت ها برای بستری شدن در این بخش هستند. (‌ایرنا۲آذر)