728 x 90

فاجعه کرونا در ایران -آمار قربانیان کرونا روزانه به هزار و ۸۰۰نفر خواهد رسید

کرونا در ایران
کرونا در ایران

این خبر بروز میشود

وضعیت کرونا در ایلام از قرمز عبور کرده و به سیاه رسیده است

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: وضعیت حوزه درمان کرونا در این استان از قرمز عبور کرده و به سیاه رسیده است و با ادمه روند کنونی ابتلا و بستری با کمبود دارو، تخت و اکسیژن مواجه خواهیم شد. عباس قیصوری گفت: اگر روند کنونی ابتلا به کرونا در این استان متوقف نشود شرایط بسیار خطرناکی پیش رو خواهیم داشت و تعدادی از بیماران به‌دلیل کمبود اکسیژن جان خود را از دست خواهند داد(خبرگزاری رسمی رژیم - ایرنا۲۶آبان).

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان لرستان

استاندار رژیم در استان لرستان با اعتراف به وضعیت فوق‌العاده حاد ناشی از شیوع کرونا گفت: تعداد بیماران بستری در بیمارستانهای استان به حد بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است. موسی خادمی" افزود از این ایام می‌توان به‌عنوان بدترین روزهای مقابله با کرونا یاد کرد.

وی هم‌چنین گفت: متأسفانه آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در هفته اخیر روزانه بیش از ۳ یا ۴برابر هفته‌های قبل، افزایش یافته است(خبرگزاری رسمی رژیم - ایرنا ۲۶آبان).

آمار قربانیان کرونا روزانه به هزار و ۸۰۰نفر خواهد رسید

به گزارش سایت خبر فوری رژیم ۲۶آبان، کامبیز نوروزی کارشناس حکومتی گفت: «روز شنبه ۲۴آبان در خبرها آمده بود که یکی از معاونان وزارت بهداشت، پیش‌بینی کرده است که با روند فعلی، تعداد قربانیان کرونا در دو هفته آینده دوبرابر می‌شود. معنایش این می‌شود که آمار رسمی مرگ بر اثر کرونا در دو هفته آینده به چیزی حدود ۹۰۰نفر می‌رسد. اما این عدد پایان ماجرا نیست. قبلاً هم مقامات رسمی گفته بودند که تعداد واقعی مبتلایان و فوتیهای کرونا، دو برابر آمارهای رسمی است به این ترتیب از اظهارات مقامات رسمی می‌شود برآورد کرد که در دو هفته آینده، تعداد کسانی که بر اثر کرونا فوت می‌شوند، به عدد فاجعه‌بار روزانه هزار و ۸۰۰نفر خواهد رسید».

روزهای سیاه کرونا در ایران ادامه دارد؛ ۴۸۶فوتی و بیش از ۱۳هزار مبتلا فقط در یک روز!

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم: از دیروز تا امروز ۲۶آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳هزار و ۵۳بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۷۵هزار و ۱۲۱نفر رسید.

متأسفانه در طول ۲۴ساعت گذشته، ۴۸۶بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

۲۷استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند

استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

افزایش ۵۰درصدی موارد ابتلا به‌کرونا در قشم

رضا بهزادی مدیر شبکه بهداشت رژیم در قشم، شرایط فعلی و پیش رو کرونا را با توجه به افزایش ۵۰درصدی موارد ابتلا بحرانی دانست و گفت: آژیر قرمز در قشم به صدا در آمده است.

ابتلا به‌کرونا در استان سمنان هم‌چنان «صعودی» است

دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به چرخش ویروس کرونا در خانه‌های سمنانیها گفت: روند ابتلا به کرونا در استان سمنان هم‌چنان صعودی است و افراد زیادی در مرکز و غرب استان سمنان هر روز به این ویروس مبتلا می‌شوند.

وضعیت خطرناک کرونایی در سیستان و بلوچستان / ‌بیمارستان‌ها دیگری جایی برای بیماران جدید ندارند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در صورت ادامه میزان فعلی ابتلا به کرونا، روزهای سختی را در بیمارستان‌ها و حتی آرامستان‌های سیستان و بلوچستان پیش رو داریم.

وی با بیان اینکه در صورت ادامه میزان فعلی ابتلا به کرونا، روزهای سختی را در بیمارستان‌ها و حتی آرامستان‌های سیستان و بلوچستان پیش رو داریم، گفت: در حوزه درمان و بستری بیماران هم سناریوهای مختلفی را بر اساس روند ابتلا پیش رو داریم. یکی از معیارهای شناسایی یک شهر به عنوان منطقه قرمز بستری بیش از ۶ تا ۷ مورد بستری به ازا ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است (دوشنبه ۲۶ابان).

محبوب فر: تصمیمات درباره مقابله با کرونا سیاسی و امنیتی است

محمدرضا محبوب‌فر عضو ستاد حکومتی مقابله با کرونا طی مقاله‌یی که در اقتصاد سرآمد درج شده نوشت: برنامه‌هایی که در خصوص منع آمدوشد بعد از ساعت ۶ بعدازظهر یا حکومت نظامی پس از ساعت ۹ شب، پیاده یا مطرح شده بیشتر به شوخی شبیه است. این تصمیمات، سیاسی و امنیتی هستند و تأثیری بر خصوص مهار بیماری کرونا ندارند. این ستاد کرونا بیشتر از آن‌که شامل نیرو‌های تخصصی تصمیم‌گیرنده باشند از نیرو‌های سیاسی و امنیتی تشکیل شده است. اگر این ادامه پیدا بکند تا پایان دولت دوازدهم کشتار کرونا در کشور هم‌چنان ادامه خواهد داشت (اقتصاد سرامد۲۶آبان).

نرخ بروز کرونا در خراسان جنوبی؛ دو برابر میانگین کشوری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: نرخ بروز موارد جدید کرونا در کشور روزانه ۱۳.۲ به ازای هر صد هزار نفر جمعیت و در استان بالای ۳۰ نفر به ازای هر صد هزار نفر جمعیت در هر روز است که دو تا سه برابر میانگین کشوری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند یادآور شد: در استان میزان موارد بستری که در ماه‌های قبل بین ۹۰ تا ۱۰۰ مورد بوده، اکنون بین ۴۰۰ تا ۵۰۰نفر رسیده است؛ موارد کرونا مثبت در ماه‌های قبل بین ۴۰ تا ۵۰مورد بوده اما اکنون بالای ۳۰۰مورد رسیده است.
دهقانی ادامه داد: هم‌چنین بیماران بستری در بخش مراقبتهای ویژه بین ۶ تا ۱۰ نفر بود، اما اکنون به ۵۰نفر رسیده است؛ نرخ بروز تجمعی در استان به میزان قابل توجهی از میانگین کشوری بالاتر رفته است و میانگین کشوری ۸۸۲ به ازای هر صد هزار نفر جمعیت و در استان ۱۲۴۷ به ازای هر صد هزار نفر جمعیت است.
وی بیان کرد: هم‌چنین نرخ بروز موارد جدید در کشور روزانه ۱۳.۲ به ازای هر صد هزار نفر جمعیت و در استان بالای ۳۰ نفر به ازای هر صد هزار نفر جمعیت در هر روز است که دو تا سه برابر میانگین کشوری است.
وی افزود: نسبت مرگ و میر در استان ۴.۳ و در کشور ۵.۵ و میزان مرگ و میر علیتی از میانگین کشوری بالاتر رفته در کشور ۴۸.۳ به ازای هر صد هزار نفر جمعیت و در استان ۵۴.۲ به ازای هر صد هزار نفر جمعیت است. در استان بالاتری نرخ بروز را به ترتیب در شهرستانهای طبس، بشرویه، بیرجند، سرایان، قاین، فردوس، زیرکوه، در میان، سربیشه، خوسف و نهبندان داریم که تا رتبه هشتم یعنی شهرستان در میان نرخ بروز بالاتر از میانگین کشوری است که نشان‌دهنده شدت آلودگی در سطح استان است (خبرگزاری حکومتی ایسنا ۲۵ آبان).

تهران؛ مرگ سه بیمار به‌دلیل خراب‌بودن دستگاه اکسیژن

سه بیمار در بیمارستانی در تهران به‌دلیل خراب بودن دستگاه اکسیژن جان خود را از دست دادند. در پی وقوع این ماجرا، خانواده بیماران متوفی، از مسئولان بیمارستان به‌دلیل سهل‌انگاری کارکنان و خراب بودن دستگاه اکسیژن، شکایت کرده و پرونده آنها جهت رسیدگی به دادسرای امور جنایی تهران ارجاع داده شد (جوان آنلاین ۲۵ آبان).

بحران جدی در فارس

علی اکبری معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز هشدار داد: با توجه به‌روند افزایش تعداد بیماران جدید مبتلا به‌کرونا، کمبود تخت برای بستری شدن بیماران جدید در فارس، یک بحران بسیار بسیار جدی‌ست. وی افزود: طی ۲۴ساعت گذشته شاهد پذیرش ۳۸۰بیمار جدید در بیمارستانهای فارس بوده‌ایم و این آمار به‌تنهایی معنا‌کننده یک بحران در فارس است و در کنار آن، رسیدن عدد بیماران نیازمند به‌مراقبتهای ویژه به ۳۳۶نفر نیز عمق مشکل را نشان می‌دهد. (خبرگزاری حکومتی ایسنا: ۲۵آبان)