728 x 90

فاجعه کرونا در ایران - هشدار یک عضو مجلس ارتجاع نسبت به فوت چندین هزار تن در تهران

افزایش فاجعه‌بار  جان‌باختگان کرونا
افزایش فاجعه‌بار جان‌باختگان کرونا

سازمان مجاهدین خلق ایران روز دوشنبه اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۶۲شهر از ۱۴۸هزار و ۶۰۰نفر گذشت.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم در یک رکورد جدید شمار مبتلایان طی ۲۴ساعت را ۱۰۴۶۳نفر و شمار مبتلایان وخیم را ۵۵۶۱نفر اعلام کرد که هر دو رقم از ابتدای شیوع کرونا بی‌سابقه است.

هشدار یک عضو مجلس ارتجاع نسبت به فوت چندین هزار تن در تهران

اقبال شاکری عضو مجلس ارتجاع در اینستاگرام نوشت: فوت چندین هزار نفر پیش‌بینی خارق‌العاده‌ای نمی‌خواهد یک بچه هم با ضرب و تقسیم ساده می‌تواند بگوید.

اقبال شاکری با اشاره به مخالفت روحانی با قرنطینه افزود: چه مصلحتی بالاتر از جان مردم است. هیچ دلیلی در این مورد قابل‌قبول نیست. برای حفظ جان مردم یک جو غیرت به خرج دهید (سایت حکومتی همشهری آنلاین ۱۸آبان۹۹).

شیوع گسترده کرونا در زندان مرکزی سنندج

نبود الزامات بهداشتی در زندان مرکزی سنندج، موجب شیوع گسترده کرونا در این زندان شده است و علاوه بر ابتلای گستردهٔ زندانیان حتی برخی زندانبانها و عوامل رژیم در بهداری هم به کرونا مبتلا شده‌اند. به گزارش منابع محلی ۱۹آبان تاکنون ماسک و دستکش برای زندانیان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تأمین نشده و وضعیت زندان به‌لحاظ همه‌گیری کرونا بسیار خطرناک است.

قرنطینه نکنیم کرونا قتل‌عام می‌کند

هاله قائم مدیر گروه اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز هشدار داد: اگر کشور به شکل کامل قرنطینه نشود، شاهد قتل‌عام کرونا خواهیم بود. وی افزود: رنگ بندی‌ها را کنار بگذاریم، کل کشور شرایط بسیار وخیمی دارد.

هاله قائم با اشاره به این‌که تعطیلی و بازگشایی‌ها هیچ‌کدام در زمان درستی اجرایی نشد، خاطرنشان کرد: می‌شد با تعطیلی و قرنطینه کامل کشور جلوی مرگ و میر بالا را گرفت.

مینو محرز: هیچ‌گاه وضعیت بیماری به افتضاحی شرایط فعلی نبوده است

مینو محرز عضو ستاد حکومتی مقابله با کرونا اعتراف کرد: هیچ‌گاه وضعیت بیماری به افتضاحی شرایط فعلی نبوده و اکنون بیمار در بیمارستانها در انتظار تخت خالی برای بستری است. وی با اشاره به این‌که به‌نظر من از خیلی وقت پیش باید درباره تعطیلی فکر می‌کردیم، تأکید کرد: اکنون شاهدیم که بیماران بدحال به بیمارستانها مراجعه می‌کنند. تعداد مبتلایان افزایش یافته و میزان ابتلا به کرونا در بیماران مبتلا به بیماریهای زمینه‌ای و افراد مسن نیز بیشتر می‌شود. در نتیجه میزان مرگ و میر افزایش می‌یابد.

۱۸شهر سیاه شدند، عبور کرونا از خط قرمز؛ هر ۳دقیقه یک ایرانی جانش را به‌دلیل ابتلا به کووید-۱۹ از دست می‌دهد

روزنامه حکومتی همشهری روز سه‌شنبه ۲۰آبان در مطلبی درباره وضعیت سیاه کرونا در ایران نوشت: «کرونا در آستانه سومین‌ماه پاییز هشدارها را به واقعیت بدل کرد و وضعیت قرمز به سیاه رسید. شمار قربانیان کرونا دیروز ۴۵۸هموطن بود. روند ابتلا و جان باختن بر اثر کرونا در ۲۳استان صعودی است و به‌گفته حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت هر سه دقیقه یک ایرانی فوت می‌کند. اردبیل و مشگین‌شهر، سبز وار و نیشابور، کامیاران، مریوان، ایلام و ایوان، یاسوج، اهر، اهواز، کوهدشت و دلفان و… با وضعیت فوق حاد و سیاه (بروز بیماری در یک منطقه بیش از ۴نفر در ۱۰۰هزار نفر جمعیت) مواجه شده‌اند. وضعیت بحرانی است و کادر درمان تقریباً از پا درآمده‌اند. تجهیزات پزشکی پاسخگوی نیاز موجود نیست و هزینه‌های سنگین درمان و داروی مورد نیاز مبتلایان به کرونا دانشگاههای علوم‌پزشکی کشور را با مشکلات زیادی مواجه کرده است. شنیده می‌شود به‌دلیل پرشدن ظرفیت بخش‌های آی‌سی‌یو، پذیرش بیماران با درصد بالای درگیری ریه (۴۰درصد) صورت می‌گیرد؛ آن هم در حالی‌که همه از حادتر شدن وضعیت در آذر‌ماه سخن می‌گویند و این‌که قرار است سیاه‌ترین ماه کرونا رقم بخورد. انگار خبر افزایش آمار فوتی‌های کرونا در آرامستانها و جان باختن روزانه بیش از ۴۰۰نفر در کشورمان عادی شده و با وجود اعمال محدودیت‌های نیم‌بند برخی از شهروندان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی نمی‌گیرند».

نبود تخت برای بستری مبتلایان به کرونا در استان لرستان

محمود ثمینی جانشین رئیس ستاد حکومتی کرونا در استان لرستان اعتراف کرد در بیمارستانها جا برای بستری شدن نیست.

وی گفت: «ما بواقع به شرایطی رسیدیم که در بیمارستانهای ما جا برای بستری شدن نیست و تکمیل شده در همه جاها تکمیل شده به زحمت دارند در واقع تختهایی را از سایر بیماران کسر می‌کنند و به این الحاق می‌کنند که به هر شکل ظرفیت بیمارستانهای ما دیگر پاسخگو نخواهد بود». تلویزیون رژیم ۱۹آبان)

افزایش آمار جان‌باختگان کرونا در تبریز

رئیس سازمان آرامستانهای تبریز گفت: این روزها با افزایش میزان ابتلا و به طریق اولی میزان فوتیهای کرونایی، تعداد قربانیان این ویروس از فوتیهای عادی پیشی گرفت. فرخ جلالی افزود: این روزها استان ما یکی از رکورد داران فوتی و مبتلایان در کشور است. (خبرگزاری نیروی تروریستی قدس- تسنیم ۱۹آبان۹۹)

علت آمار بالای جان‌باختگان کرونا در ایران

فرید نجفی معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعتراف کرد: در جهان تقریباً از هر ۵۰نفر مبتلا به کرونا یک نفر جان خود را از دست می‌دهد اما در کشورمان از هر ۱۸مبتلا یک نفر قربانی کرونا می‌شود، علت کیفیت ارائه خدمات به بیماران بستری است که متأسفانه در کشور ما خیلی مطابق با استاندارد ها نیست. در اکثر کشورها شاهد افت کرونا بوده‌ایم، اما در ایران همواره با اپیدمی‌های مختلف بیماری رو برو بوده‌ایم و هیچگاه کرونا در این مدت چند ماهه به سمت افت چشمگیر نرفته است. (باشگاه خبرنگاران جوان رژیم ۱۹آبان۹۹)