728 x 90

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۵۲۶شهر از ۲۳۸هزار و ۵۰۰نفر بیشتر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۵۲۶شهر از ۲۳۸هزار و ۵۰۰نفر بیشتر است

 

  • وزارت بهداشت: تهران، کرج، ری، شمیرانات، وارد وضعیت نارنجی شدند.
  • رئیسی: شهرهای قرمز از ۹ به ۲۳ و شهرهای نارنجی از ۳۱ به ۴۴شهر رسیده است و نشان می‌دهید گردش ویروس دارد اتفاق می‌افتد.
  • دانشکاه پزشکی مازندران: ممکن است تعداد واقعی مبتلایان به ویروس انگلیسی بسیار بیشتر از میزان شناسایی شده باشد.
  • شبکه بهداشت شهرضا: وضعیت کرونا در شهرضا آتش پنهان زیر خاکستر است. مرگ‌های قطعی و مشکوک تنفسی در سال۹۹ نسبت به سال۱۳۹۸ چهار برابر در شهرضا افزایش داشته است.
  • دانشگاه پزشکی کرمانشاه: تعداد بستریهای کرونا در هفته اول تعطیلات نوروزی عملاً افزایش ۵۰درصدی داشته است.

 

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز شنبه ۷فروردین۱۴۰۰ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۵۲۶شهر از ۲۳۸هزار و ۵۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۹۳۷۸نفر، در البرز به ۵۹۱۸نفر، در اصفهان به ۱۵۵۰۰نفر، در ایلام به ۲۴۴۱نفر، در تهران به ۵۵۳۳۱نفر، در خراسان رضوی به ۱۵۴۹۰نفر، در خوزستان به ۱۳۸۰۹نفر، در سمنان به ۴۰۷۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۵۵۴۱نفر، در لرستان به ۱۰۰۵۸نفر و در مازندران به ۱۰۱۷۰نفر رسیده است.

 

روحانی امروز اذعان کرد که هیچ چشم‌انداز روشنی برای واکسن وجود ندارد. وی در مورد بازگشایی مدارس در شهریور آینده گفت: «این وابسته به این است که چقدر واکسن برسد، واکسنهای داخلی کی برسد؟ اینها خیلی اگرهایی دارد، اگر، اگرها محقق شود، بسیار مهم است که در اواسط مرداد که دولت را تحویل دولت بعد می‌دهیم، شرایط کرونا هم شرایط کنترل شده و مهار شده باشد». روحانی افزود: «امروز مصوب کردیم که بخش خصوصی هم اگر خواست بتواند واکسن بیاورد، با قیمت ارز نیمایی و به مردم عرضه کند». بخش خصوصی اسم دیگر نهادهای وابسته به سپاه پاسداران و خامنه‌ای است و به این وسیله واردات واکسن وسیله دیگری برای دزدی و غارت اموال مردم ایران می‌شود.

 

رئیسی سخنگوی ستاد کرونا گفت: «در اکثر استانها روند صعودی بیماری را داریم و بیماری افزایش پیدا می‌کند. شهرهای قرمزمان در مقایسه با ۲۵اسفند که ۹ تا شهر قرمز داشتیم الآن ۲۳شهر قرمز داریم. شهرهای نارنجی از ۳۱ رسیده به ۴۴ و شهرهای زرد از ۲۹۵ رسیده به ۲۸۷ و آبی از ۱۱۳ به ۹۴، این نشان‌دهنده این است که گردش ویروس دارد اتفاق می‌افتد بعضی از استانها که ماهها بود هیچ افزایش بیماری نداشتیم، دارد افزایش پیدا می‌کند و این می‌تواند زنگ خطر باشد» (تلویزیون رژیم ۷فروردین۱۴۰۰).

لاری سخنگوی وزارت بهداشت گفت: «ارومیه، دهلران، امیدیه، اندیمشک، خرمشهر، مسجد سلیمان، ارسنجان، داراب، اسلام‌آباد غرب و بروجرد به‌تازگی دچار وضعیت قرمز شده و اشنویه، کرج، تهران، ری، شمیرانات، چرداول، رامهرمز، کارون، تاکستان، قزوین، گیلان غرب، ازنا، الیگودرز، خرم‌آباد و خاتم نیز از وضعیت زرد وارد وضعیت نارنجی شدند» (ایرنا ۷فروردین۱۴۰۰).

در مازندران، «آمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در کمتر از ۱۰روز سه برابر شده است. روابط عمومی دانشگاه پزشکی گفت: آمار شناسایی شده مبتلایان به ویروس انگلیسی حتماً با واقعیت فاصله داشته و ممکن است تعداد واقعی مبتلایان به این ویروس بسیار بیشتر از میزان شناسایی شده باشد. ٥۲۵بیمار کرونایی در بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه پزشکی مازندران و بابل بستری هستند و از این تعداد ۱۲۶نفر در ICU نگهداری می‌شوند» (ایرنا ۷فروردین۱۴۰۰).

در اصفهان، رئیس شبکه بهداشت شهرضا گفت: «وضعیت کرونا در شهرضا آتش زیر خاکستر است. مرگ‌های قطعی و مشکوک تنفسی نسبت به سال۱۳۹۸ حدود چهار برابر افزایش داشته است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۷فروردین۱۴۰۰).

در کرمانشاه، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «تعداد بستریهای کرونا در هفته اول نوروز عملاً افزایش ۵۰درصدی داشته و به‌دنبال افزایش بستریهای کرونا، تعداد موارد فوت رو به افزایش خواهد گذاشت. وی با اشاره به افزایش سه برابری تستهای مثبت کرونا در استان، گفت: عملاً موج چهارم کرونا در استان شروع شده و اواخر فروردین با اوجگیری این موج مواجهیم» (ایسنا ۷فروردین۱۴۰۰).

در گلستان، استاندار گلستان گفت: «تعداد بیماران کرونایی گلستان از ۱۸۰نفر در روز اول فروردین به ۲۳۲بیمار در حال حاضر افزایش یافته است» (ایرنا ۷فروردین۱۴۰۰).

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۷فروردین۱۴۰۰ (۲۷مارس۲۰۲۱)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f135d4e5-941f-4b84-8602-a1e3b0d371e9"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات