728 x 90

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۵۲۲شهر از ۲۳۲هزار و ۵۰۰نفر بیشتر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۵۲۲شهر از ۲۳۲هزار و ۵۰۰نفر بیشتر است

  • حریرچی: در ۲۴ساعت گذشته، ابتلا‌ها ۲۳درصد افزایش داشته و جان‌باختگان سه رقمی شد. میزان ابتلا‌ها در تهران۱۳درصد رشد داشته و مراکز بین‌المللی برای سه ماه آینده ایران، میزان مرگ کرونا را از ۱۰ به ۲۰۰ پیش‌بینی کرده‌اند
  • رئیسی: به البرز باید خیلی توجه شود. گچساران قرمز است. چهارمحال و بختیاری هفته گذشته پیک خیلی بدی داشت. قم دارد خیز بر می‌دارد ۶نمونه ویروس انگلیسی پیدا کردیم. خوزستان هنوز شیب بسیار تندی هست
  • زالی: مراجعان با اختلال شدید تنفسی در هفته اخیر در برخی بیمارستانهای تهران تا ٤٠درصد افزایش یافته است
  • دانشگاه پزشکی اردبیل: فوتی‌های کرونایی در اردبیل ۴برابر افزایش داشته است
  • نمکی: در اهواز هنوز ما گر گرفتگی و شعله بیماری را داریم ما نگران قسمتهای شمالی و شرقی خوزستان هستیم

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۲۶ اسفند۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۵۲۲شهر از ۲۳۲هزار و ۵۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۹۰۵۸نفر، در البرز به ۵۷۶۸نفر، در تهران به ۵۴۳۵۶نفر، در اصفهان به ۱۵۰۷۵نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۱۸۶۵نفر، در خراسان جنوبی به ۲۲۶۱نفر، در خراسان رضوی به ۱۵۲۰۵نفر، در خراسان شمالی به ۳۵۳۳نفر، در خوزستان به ۱۳۰۰۰نفر، در زنجان به ۲۵۳۰نفر، در فارس به ۶۸۶۲نفر، در قم به ۸۵۵۰نفر، در کرمان به ۵۱۲۴نفر، در گیلان به ۸۲۲۱نفر، در مازندران به ۹۸۹۵نفر، در مرکزی به ۴۷۷۳نفر، در هرمزگان به ۲۵۳۵نفر، در همدان به ۵۳۹۳نفر و در یزد به ۴۲۲۲نفر رسیده است.

حریرچی معاون وزیر بهداشت گفت: «در ۲۴ساعت گذشته، میزان ابتلا‌ها در کشور ۲۳درصد افزایش داشته است و دوباره جان‌باختگان سه رقمی شد. این هفته هم نسبت به هفته قبل، میزان ابتلا‌ها در تهران ۱۳درصد رشد داشته است. مراکز بین‌المللی برای سه ماه آینده ایران، میزان مرگ‌های ناشی از کرونا را از رقم ۱۰ به ۲۰۰ پیش‌بینی کرده‌اند» (تلویزیون رژیم ۲۶ اسفند).

نهاوندیان، معاون روحانی در مورد محدویتهای اعمال شده در مورد سفرهای نوروزی گفت: «در ذهن مردم جا نیفتاده که چرا اگر ما با ماشین شخصی برویم ممنوع است اما اگر با اتوبوس یا هواپیما پول داشته باشیم و برویم آزاد هست... توی فضای مجازی خیلی بردند روی بحث این‌که هر کی پولدار است اینجور هر کی پول ندارد اونجور» (تلویزیون رژیم ۲۵ اسفند).

رئیسی سخنگوی ستاد کرونا گفت: «البرز یکی از جاهایی هست که باید خیلی توجه ویژه به آن بشود. کهگیلویه بویراحمد به‌ویژه در گچساران وضعیت نیاز به کنترل شدید دارد و ما به‌شدت نگران هستیم که این ویروس انگلیسی دارد در آن گردش می‌کند باید حتماً گچساران را یک شهر قرمز در نظر بگیرند. چهارمحال و بختیاری هفته گذشته واقعاً یک پیک خیلی بدی داشت. پیش‌بینی ما این است که این موج سینوسی خواهد بود. هفته آینده ممکن هست دوباره یک کم بالا برود. قم دارد یک خیز برمی‌دارد ۶نمونه ویروس انگلیسی در قم پیدا کردیم. خوزستان واقعاً هنوز شیب بسیار تندی هست» (تلویزیون رژیم ۲۵ اسفند).

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «تعداد مراجعان در هفته اخیر در بیمارستانهای تهران افزایش یافته و این عدد در برخی از بیمارستانها به ٤٠درصد رسیده است... بازگشت مسافران به تهران نیز اضطراب‌آفرین است. سال گذشته نیز ٩فروردین بیشترین موارد بستری و مرگ و میر را در تهران داشتیم» (خبرگزاری ایرنا ۲۵ اسفند).

در خوزستان، نمکی وزیر بهداشت رژیم گفت: «در اهواز هنوز ما گر گرفتگی و شعله بیماری را داریم ما در استان خوزستان نگران قسمتهای شمالی و شرقی استان هستیم» (تلویزیون رژیم ۲۵ اسفند). معاون دانشگاه پزشکی اهواز گفت: «روند کرونا در استان صعودی است و در جنوب غرب خوزستان شرایط دشوارتر است» (خبرگزاری نیروی قدس ۲۶ اسفند).

روزنامه حکومتی اعتماد نوشت: «حداقل ۸۰درصد مرگ کرونایی روزانه کشور در خوزستان است، در حالی که جمعیت استان کمتر از ۶درصد جمعیت کشور است. چرا باید گفت که تا پایان بهار مردم خوزستان واکسینه می‌شوند در حالی که همه می‌دانیم که وضعیت واکسن کشور چگونه است. این قول‌های پوچ مردم را بی‌اعتمادتر می‌کند» (اعتماد ۲۶ اسفند).

در قزوین، استانداری قزوین از شیوع کرونایی انگلیسی خبر داد و گفت: «تعداد کرونای انگلیسی شهر سگزآباد با تهران برابری می‌کند» (ایسنا ۲۶ اسفند).

در کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار شهرستان دنا گفت: «شهر زلزله‌زده سی‌سخت از چاله زلزله به چاه کرونا افتاده است. تعداد بیماران کرونایی افزایش بی‌سابقه داشته است که اگر کنترل نشود وضعیت قرمز خواهد شد» (رویداد۲۴ – ۲۶ اسنفد).

در اردبیل، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «فوتی‌های کرونایی در اردبیل ۴برابر افزایش داشته و در حال حاضر شمار کل بیماران بستری در استان اردبیل ۱۴۵نفر است که ۴۵نفر در ICU قرار دارند» (ایسنا ۲۶ اسفند).

در هرمزگان، سخنگوی دانشگاه پزشکی گفت: «روز گذشته مشخص شد ۲۷نفر دیگر به کرونای انگلیسی مبتلا شده‌اند و مجموع افراد مبتلا به کرونای جهش‌یافته انگلیسی در هرمزگان به ۱۱۴نفر رسید» (خبرگزاری نیروی قدس ۲۶ اسفند).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۶ اسفند۱۳۹۹ (۱۶مارس۲۰۲۱)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/249bc9a5-5f8b-4863-9c68-a85dcb6c15de"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات