728 x 90

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۸۰شهر از ۲۱۹هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۸۰شهر از ۲۱۹هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است

  • در ۸۸کشور جهان ۲۰۲میلیون دوز واکسن تزریق شده اما به‌گفته سازمان نظام پزشکی تا امروز ۲۰هزار ‎واکسن روسی برای جمعیت ۸۰میلیونی ایران تهیه و توزیع شده است.
  • رئیسی: تاکنون ۶۲مورد مبتلا ویروس انگلیسی داشتیم که ۷نفر را از دست داده‌ایم که ۴نفرشان در اهواز بوده‌اند. در خوزستان با سیر انفجاری ابتلا و مرگ و میر مواجه هستیم.
  • استاندار تهران: احتمال این‌که یک الی دو هفته دیگر میزان موارد بستری نیز در مراکز درمانی افزایش پیدا کند، بسیار بالاست.
  • دانشگاه پزشکی اصفهان: ۸۷۰۰بیمار کرونایی در استان اصفهان فوت کردند که۱۲ مادر باردار هم در میان آنهاست.
  • دانشگاه پزشکی اهواز: موارد بستری نسبت به هفته گذشته ۹۰درصد و موارد فوت ۴۵درصد افزایش یافته است. موارد ابتلا در دهدز ۹۰۰درصد، اندیکا ۵۰۰درصد، آغاجاری ۳۶۰درصد، حمیدیه ۲۳۷درصد، امیدیه ۲۰۹درصد، دشت آزادگان ۲۰۱درصد، اهواز ۶۸درصد افزایش یافته است.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز یکشنبه ۳ اسفند۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۸۰شهر از ۲۱۹هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۸۱۵۳نفر، در البرز به ۵۵۳۳نفر، در اردبیل به ۲۷۳۲نفر، در اصفهان به ۱۴۱۲۵نفر، در ایلام به ۲۲۶۱نفر، در تهران به ۵۲۲۹۱نفر، در خراسان رضوی به ۱۴۵۹۵نفر، در خوزستان به ۱۱۱۴۰نفر، در سمنان به ۳۳۸۰نفر، در فارس به ۶۵۷۷نفر، در قزوین به ۲۴۶۴نفر، در قم به ۸۲۹۵نفر، در کردستان به ۳۷۹۲نفر، در کرمانشاه به ۴۴۷۹نفر، در گلستان به ۵۷۰۰نفر، در گیلان به ۷۸۲۶نفر، در لرستان به ۹۰۳۳نفر، در مازندران به ۹۲۴۲نفر، در مرکزی به ۴۳۹۳نفر و در همدان به ۵۱۶۸نفر رسیده است.

در حالی‌که تاکنون ۲۰۲میلیون دوز واکسن در ۸۸کشور دنیا تزریق شده است (بلومبرگ ۳ اسفند) به‌گفته ظفرقندی، رئیس سازمان نظام پزشکی «تا امروز ۲۰هزار ‎واکسن روسی برای جمعیت ۸۰میلیونی ایران تهیه و توزیع شده است»

رئیسی، سخنگوی ستاد کرونا گفت: «تاکنون ۶۲مورد مبتلا داشتیم و ۷نفر را از دست داده‌ایم که ۴نفرشان در اهواز بوده‌اند. به‌دلیل سرایت پذیری بالای این ویروس، در خوزستان با سیر انفجاری ابتلا و مرگ و میر مواجه هستیم و این سیرِ صعودی می‌تواند خیزِ سومِ ویروس در استان خوزستان باشد» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۳ اسفند).

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «از اواسط هفته دوم بهمن شاهد افزایش شیب نسبتاً ملایمی هستیم و تغییری در کاهش آمار مبتلایان، مراجعان بستری و موارد مراجعه سرپایی وجود ندارد و این مسأله نشان می‌دهد که احتمالاً باید در انتظار شکل‌گیری پیک‌های جدیدی در تهران باشیم. مجموع بیماران بستری در تهران با تشخیص کرونا در ۱۰۸بیمارستان به ۲۰۶۲بیمار می‌رسد، حدود ۸۶۰بیمار در ICU بستری هستند» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۳ اسفند).

در خوزستان، رئیس دانشگاه پزشکی اهواز گفت: «ویروس انگلیسی در نقاط مختلف خوزستان گسترش یافت از ۱۰ نمونه ارسالی به انستیتو پاستور ۹ نمونه آن انگلیسی بود که بسیار نگران‌کننده است. ۲ نمونه ویروس از آبادان ارسال کردیم که هر ۲ از نوع انگلیسی بودند. نمونه‌های دیگری از اهواز، هویزه، دزفول و دشت آزادگان به انستیتو پاستور فرستادیم که متوجه شدیم تمام سوش‌ها انگلیسی هستند. وی هم‌چنین گفت: موارد بستری در استان نسبت به هفته گذشته ۹۰درصد افزایش پیدا کرده است. موارد بیماری و فوت در استان به ترتیب ۷۴ و ۴۵درصد افزایش یافته است. موارد ابتلا در دهدز ۹۰۰درصد، در اندیکا ۵۰۰درصد، آغاجاری ۳۶۰درصد، حمیدیه ۲۳۷درصد، امیدیه ۲۰۹درصد، دشت آزادگان ۲۰۱درصد، اهواز ۶۸درصد و بهبهان ۱۳درصد افزایش یافته است» (ایرنا ۲ اسفند).

در اصفهان، معاون دانشگاه پزشکی گفت: «استان اصفهان برخلاف کشور که ۳موج را از سر گذراند، ۲موج را در اسفند و فروردین و شهریور تا آذرماه طی کرد. در موج دوم روزانه ۲۲۰۰بیماری شناسایی و ۴۵۰ تا ۵۰۰بیمار بستری شدند و ۸۷۰۰نفر در استان اصفهان با علائم مشکوک و قطعی کرونا از بین رفتند و ۱۲مادر باردار هم جان باختند و ۳نوزاد نجات پیدا کردند. تا زمانی که جامعه با واکسیناسیون به ایمنی نرسد، ویروس کرونا دچار جهش و موتاسیون می‌شود» (ایلنا ۳ اسفند).

در هرمزگان سخنگوی ستاد کرونا در استان هرمزگان گفت: «طی دو هفته اخیر شرایط استان شرایط در حال تغییر است و روند مراجعه بیماران سرپایی، بستری و فوتیها افزایش نگران‌کننده‌ای داشته است» (ایسنا ۳ اسفند).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳ اسفند۱۳۹۹ (۲۱فوریه۲۰۲۱)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/8296acd0-1889-4ae0-9f76-f3e01a4ca756"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات