728 x 90

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۸۰شهر از ۲۱۵هزار و ۷۰۰نفر بیشتر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۸۰شهر از ۲۱۵هزار و ۷۰۰نفر بیشتر است

وزارت بهداشت: ویروس جهش‌یافته به مرحله گردش در کشور وارد شده است

 

  • حریرچی: هیچوقت به اندازه امروز در مورد کرونا نگران نبودم. این ویروس جهش‌یافته را در تهران می‌بینیم در آبیک می‌بینیم شهرهای دیگه می‌بینیم. این ویروس در کشور ما به مرحله گردش وارد شده است.
  • وزارت بهداشت رژیم: ویروس جهش‌یافته انگلیسی زنگ خطر جدی خیز چهارم است و میزان سرایت و مرگ آوری بیشتری دارد.
  • سازمان نظام پزشکی: افزایش بیماران کرونا در بیمارستانها شروع شد و «ICU» ها در حال پر شدن است.
  • زالی: ۷مورد بیماری کووید۱۹ انگلیسی در استان تهران شناسایی شد.
  • عضو کمیسیون شهر از «جهش ایرانی ویروس کرونا» ابراز نگرانی کرد و از وزارت بهداشت خواست واکسن کافی وارد کند.
  • خوزستان: سرعت انتشار ویروس به حدی زیاد است که در یک هفته، موارد مبتلا ۷۵درصد و موارد بستری ۶۵درصد افزایش یافته است. ۷۰درصد مردم در مناطق قرمز هستند.

 

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز یکشنبه ۲۶بهمن۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۸۰شهر از ۲۱۵هزار و ۷۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۸۱۷۳نفر، در آذربایجان غربی به ۷۹۹۳نفر، در اصفهان به ۱۳۸۲۰نفر، در ایلام به ۲۲۲۶نفر، در تهران به ۵۱۶۹۱نفر، در خراسان رضوی به ۱۴۴۳۰نفر، در خراسان شمالی به ۳۳۲۸نفر، در خوزستان به ۱۰۸۲۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۵۱۴۶نفر، در کردستان به ۳۷۲۲نفر، در گلستان به ۵۵۹۹نفر، در لرستان به ۸۸۲۸نفر و در مازندران به ۹۰۳۲نفر رسیده است.

حریرچی معاون وزیر بهداشت گفت: «ویروس نشان داد که جهش پیدا می‌کند. جهشهای بد پیدا می‌کند. اون چیزی که تو انگلیس و برزیل و آفریقای جنوبی پیش آمده کشندگی‌اش بالاست. این را در تهران می‌بینیم آبیک می‌بینیم شهرهای دیگه می‌بینیم. این ویروس در کشور ما به مرحله گردش وارد شده. به اندازه الآن هیچوقت در مورد کرونا نگران نبودم... مردم خسته هستند ارائه کنندگان خدمات دولتی و غیردولتی خسته هستند. کشوری که رشد اقتصادی منفی را تجربه کرده حالا با کرونا مواجه می‌شود که هم آدم می‌کشد هم اقتصاد را، بیکاری را بالا می‌برد هم تورم ایجاد می‌کند گرانی ایجاد می‌کند، در مملکتی که گرانی هم از قبل بوده و تورم دو رقمی تویش متداول بوده... بعد از مدتی مردم فرسوده می‌شوند» (تلویزیون رژیم ۲۶بهمن).

لاری سخنگوی وزارت بهداشت رژیم گفت: «روند صعودی موارد بستری کرونا در برخی استانها همزمان با مشاهده موارد ویروس جهش‌یافته انگلیسی زنگ خطر جدی در جهت ورود به خیز چهارم کرونا در ایران است» (ایرنا ۲۶بهمن).

کرمانپور، مدیرکل روابط عمومی نظام پزشکی نوشت: افزایش بیماران کرونا در بیمارستانها شروع شد و «ICU» ها در حال پر شدن است» (ایرنا ۲۶بهمن).

در تهران، زالی، رئیس ستاد کرونا «از شناسایی ۷مورد بیماری کووید۱۹ انگلیسی در استان تهران خبر داد و گفت: یکی از کانون‌هایی که ما توانستیم این ویروس جهش‌یافته را با اثبات آزمایشگاهی پیدا کنیم در استان تهران بوده، یکی از مواردی که دچار این بیماری بودند در اواخر هفته گذشته فوت شد» (تلویزیون رژیم ۲۵بهمن).

خداکرمی، عضو کمیسیون سلامت شورای شهر از «جهش ایرانی ویروس کرونا» ابراز نگرانی کرد و از وزارت بهداشت خواست واکسن کافی وارد کند (ایرنا ۲۶بهمن).

در خوزستان، رئیس دانشگاه پزشکی اهواز نوشت: «سرعت انتشار ویروس به حدی زیاد است که فقط یک هفته، تعداد مبتلایان ۷۵درصد و بستریها ۶۵درصد افزایش یافته است» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۲۶بهمن). رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: «۱۰ شهر قرمز استان بیش از ۷۰درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند که تمام مردم این مناطق در خطر ابتلا هستند و این شرایط را سخت‌تر می‌کند. ممکن است موارد دیگری از ابتلا به ویروس جهش‌یافته در استان داشته باشیم که ما از آن بی‌اطلاع هستیم. ما با ویروسی سر و کار داریم که قدرت انتقال در آن روزبه‌روز افزایش یافته و در بین سنین پایین‌تر شایع شده است. ویروس از مناطق شهری به مناطق روستایی کشیده و روستاییان نیز در خطر ابتلا به این هستند» (ایرنا ۲۶بهمن).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه پزشکی گفت بستری روزانه برای نخستین بار در زمستان، سه رقمی شد و به ۱۰۲نفر رسید. به این ترتیب بستریها به ۴۸۸تن رسید که ۱۳۲نفر در“ ICU ”و ۳۴نفر به ونتیلاتور» وصل هستند (ایرنا ۲۵بهمن).

سایت حکومتی همشهری درباره آمارهای مهندسی شده رژیم نوشت: «یک هفته است مبتلایان روزانه بالای ۷هزار نفر است. در ماههای گذشته با همین تعداد ابتلا، شمار فوتی‌ها چندین برابر آمارهای فعلی بود. همه اینها در شرایطی است که به‌گفته متخصصان، نه ویروس ضعیف شده و نه از شدت آن کاسته شده است» (همشهری ۲۶بهمن).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۶بهمن۱۳۹۹ (۱۴فوریه۲۰۲۱)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/dbf30e41-9f09-485d-b86b-20fef849009b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات