728 x 90

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۷۸شهر از ۲۰۲هزار و ۶۰۰نفر بیشتر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۷۸شهر از ۲۰۲هزار و ۶۰۰نفر بیشتر است

 

 

  • روحانی وقیحانه مردم را مسئول موج بعدی کرونا معرفی کرد و گفت هرجا مردم مراعات کردند توانستیم کنترل کنیم و هرجا مردم گفتند لازم نیست، دچار مشکلات شدیم. وی اذعان کرد واکسنهای داخلی مربوط به تابستان آینده است
  • نمکی: به‌شدت نگران خیز جدید بیماری و شروع موج چهارم با ارتفاعی به‌مراتب بیشتر از امواج قبلی بوده و هستیم
  • سوری: در شرایط فعلی با بازگشایی مدارس، کامل مخالف هستم. درباره کودکان، رعایت نکات بهداشتی بسیار مشکل است
  • رئیسی: در قم حتماً شاهد پیک بیماری خواهیم بود، در نماز جمعه‌ای که برگزار کردند هیچگونه پروتکلی رعایت نشد. کسانی که این برنامه‌ریزی‌ها را می‌کنند، بدون تعارف مسئول مرگ مردم هستند و باید مجازات بشوند
  • رئیس سازمان نظام پزشکی: تهیه فوری واکسن حق مردم است است. هر گونه تأخیر موجب ابتلا و مرگ و میر بیشتر و مستلزم پاسخگویی است.
  • مسئول و پاسخگوی اصلی این مرگها خامنه‌ای و روحانی و دیگر سردمداران رژیم هستند که هم کارگران و زحمتکشان را روانه قربانگاه کرونا می‌کنند و هم خرید واکسن را ممنوع می‌کنند

 

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز شنبه ۲۷دی۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۷۸شهر از ۲۰۲هزار و ۶۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۷۷۵۸نفر، در البرز به ۵۲۴۳نفر، در اردبیل به ۲۵۰۷نفر، در اصفهان به ۱۲۷۴۵نفر، در تهران به ۴۹۳۶۶نفر، در خراسان رضوی به ۱۳۷۵۵نفر، در خوزستان به ۱۰۱۴۵نفر، در فارس به ۶۱۵۷نفر، در قزوین به ۲۱۳۷نفر، در کردستان به ۳۴۶۱نفر، در کرمان به ۴۴۷۲نفر، در گلستان به ۵۰۹۵نفر، در مازندران به ۷۹۸۲نفر و در هرمزگان به ۲۱۲۰نفر رسیده است.

در حالی‌که کارشناسان رژیم نسبت به موج چهارم و بازگشاییهایی که توسط حکومت شکل می‌گیرد هشدار می‌دهند، روحانی با وقاحت، مسئولیت این موج را مردم معرفی کرد و گفت: «هرجا که مردم مراعات کردند توانستیم کنترل کنیم و هرجا مردم گفتند دیگر لازم نیست بیماری ضعیف و تمام شده، دچار مشکلات زیادی شدیم».

اراجیف روحانی در حالیست که معزی، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی او در توئیتی نسبت به ‏ «خطر موج چهارم ‎کرونا» و «شیب سرکش نمودار ابتلا و مرگ» هشدار داد و سوری، رئیس کمیته اپیدمیولوژی نسبت به تصمیم حکومت برای بازگشایی مدارس به‌شدت ابراز نگرانی کرد و گفت: «درباره کودکان، رعایت نکات بهداشتی بسیار مشکل است. در شرایط فعلی با بازگشایی مدارس، کامل مخالف هستم» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۷دی).

نمکی در نامه به وزیر کشور با تأکید بر این‌که «به‌شدت نگران خیز جدید بیماری و شروع موج چهارم با ارتفاعی به‌مراتب بیشتر از امواج قبلی» می‌باشد خواستار محدود کردن «مراسم عزاداری» و «تردد به استانهای شمالی» شد (شفقنا ۲۷دی).

مهمتر این‌که امروز نمکی و رئیسی در ستاد کرونا در حضور روحانی گزارش دادند در یک روز «۶ هزار ماشین وارد جزیره قشم شدند، ۸هزار نفر با لنج وارد شدند و ۸ پرواز هم داشتند، حدود ۳۰ تا ۴۰هزار نفر همزمان وارد جزیره شدند». رئیسی افزود: «در قم حتماً شاهد پیک بیماری خواهیم بود، هیچگونه پروتکلی رعایت نشد، نه در نماز جمعه‌ای که برگزار کردند. فقط ۳۰درصد از ماسک استفاده کردند. کسانی که این برنامه‌ریزی‌ها را می‌کنند، بدون تعارف مسئول مرگ مردم در پیک بعدی هستند و باید مجازات بشوند. اینها مسئول مرگ هستند، دارند آدم می‌کشند».

در مورد واکسن نیز روحانی پس از یک سری وعده‌های مبهم و دروغ اذعان کرد تا تابستان از واکسن خبری نیست. وی گفت: «یک واکسن هست که با کمک کشور دیگر مشترکاً نهایی می‌کنیم آن هم مربوط به بهار آینده است. واکسن داخلی دیگری هم که برای دو موردش، مجوز تست بالینی صادر شده مربوط به تابستان سال آینده می‌شود».

ظفرقندی، رئیس کل سازمان نظام پزشکی در توئیتی نوشت: «‌تهیه فوری واکسن مناسب و علمی برای مردم و به‌ویژه گروه‌های آسیب‌پذیر انتظاری به‌حق و بدیهی است. هر گونه تأخیر موجب ابتلا و مرگ و میر بیشتر و اوج‌گیری مجدد بیماری و مستلزم پاسخگویی است. تحریف، جنجال و هیاهوی یک‌سویه، مردم و جامعه پزشکی را از مطالبه این حق منصرف نخواهد کرد».

واقعیت این است که مسئول این مرگها پیش و بیش از کارگزاران محلی رژیم، خامنه‌ای و روحانی و دیگر سردمداران رژیم هستند که هم کارگران و زحمتکشان را روانه قربانگاه کرونا می‌کنند و هم خرید واکسن را ممنوع کرده‌اند.

در مازندران، رئیس دانشگاه پزشکی از ۲.۵برابر شدن مبتلایان در استان خبر داد و رئیسی سخنگوی ستاد کرونا گفت: «۱۰شهر مازندران در وضعیت قرمز قرار گرفته است. گیلان و گلستان هم درگیر هستند. ۲۳شهر نارنجی در گلستان، گیلان و مازندران قرار دارند. موج چهارم می‌تواند اواخر بهمن و اوایل اسفند شکل بگیرد و هر موجی برابر ۸ تا ۱۰هزار فوت بیشتر است» (ایسنا ۲۷دی).

در فارس، به‌گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «در حال حاضر آمار جان‌باختگان کرونا، به ۳۰۸۳نفر رسیده است. در حال حاضر ۴۹۷بیمار کرونایی بستری هستند که ۸۹نفر در ICU هستند» (ایسنا ۲۶دی).

در خوزستان، مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان از افزایش شدید مبتلایان در دو ماه گذشته خبر داد و معاون دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به استفاده مازوت در نیروگاههای تولید برق گفت: «۱۴روز پس از انتشار گاز دی‌اکسید نیتروژن در هوا احتمال ابتلا به کووید - ۱۹ به میزان زیادی افزایش می‌یابد» (ایلنا و ایسنا ۲۷دی).

در البرز، دبیر ستاد کرونای دانشگاه پزشکی گفت: «آمار بستریها مجدداً به ۳۲۰نفر رسید و احتمال دارد وارد موج چهارم شیوع شویم. البرز مجاور استانهای گیلان و مازندران قرار دارد و همین خطر بزرگی برای البرز محسوب می‌شود» (ایسنا ۲۷دی).

در خراسان شمالی، رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت: «شاهد افزایش بستریهای کرونایی هستیم. با این وضعیت دور از ذهن نیست که شهرستان به‌زودی وضعیت خودش را به قرمز تغییر دهد» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۷دی).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۷دی۱۳۹۹ (۱۶ژانویه۲۰۲۱)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a6638ba8-b1a2-4784-b578-e7494fff8888"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات