728 x 90

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۷۸شهر از ۲۰۰هزار نفر گذشت

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۷۸شهر از ۲۰۰هزار نفر گذشت

خانم مریم رجوی: آمار بهت‌انگیز و هولناک جان‌باختگان نتیجه سیاست‌های جنایتکارانه و غارتگرانه رژیم است

و مسئول مستقیم آن خامنه‌ای و روحانی هستند آنها با ممانعت از ورود واکسن فاجعه بزرگتری را رقم می‌زنند

آمار واقعی قربانیان، ایران را به نسبت جمعیت در صدر جدول جهانی قرار می‌دهد

  • رئیسی سردژخیم قوه قضاییه رژیم: مردم ایران نباید آزمایشگاه واکسنهای آمریکایی و انگلیسی شوند
  • نامه نظام‌پزشکی به روحانی: تولید انبوه واکسن داخلی به‌زودی مسیر نخواهد شد. اولویت خرید واکسن است، نیازی حیاتی و ضروری که باید در کوتاه‌ترین زمان در اختیار مردم و اقشار آسیب‌پذیر و پرخطر و کادر درمان قرار گیرد
  • رئیس نظام‌پزشکی: اگر واکسیناسیون در زمان مناسب انجام نشود، جهش‌های ویروس اثر واکسن را کم می‌کند
  • استاندار تهران: هنوز خطر شیوع بیماری کرونا در موج جدید بیخ گوش همه ما قرار دارد
  • ایرنا: آمل از مرداد تا به امروز پیشتاز میزان مرگ و میر و تعداد مبتلایان به کرونا بود.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز دوشنبه ۲۲دی۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۷۸شهر به‌نحو حیرت آوری از ۲۰۰هزار نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۷۳۹۸نفر، در البرز به ۵۲۰۰نفر، در اردبیل به ۲۴۶۷نفر، در اصفهان به ۱۲۵۴۰نفر، در ایلام به ۲۰۷۱نفر، در تهران به ۴۸۹۲۱نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۱۵۸۰نفر، در خراسان جنوبی به ۱۸۸۶نفر، در خراسان رضوی به ۱۳۵۸۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۴۸۴۶نفر، در فارس به ۶۱۰۰نفر، در قزوین به ۲۱۰۲نفر، در قم به ۷۸۰۰نفر، در کردستان به ۳۴۱۶نفر، در کرمان به ۴۴۱۶نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۴۶۴نفر، در گیلان به ۷۰۸۶نفر، در مازندران به ۷۷۸۲نفر، در مرکزی به ۴۱۳۳نفر و در یزد به ۳۵۷۲نفر رسیده است.

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران در مورد آمار بهت‌انگیز، هولناک و تأسف‌بار قربانیان گفت: این فاجعه نتیجه مستقیم سیاست‌های جنایتکارانه و غارتگرانه رژیم آخوندی در ۱۰ماه گذشته است. این ابعاد از جان‌باختگان قابل پیشگیری بود و می‌توانست به‌مراتب کمتر باشد. مسئول مستقیم شمار فزاینده قربانیان خامنه‌ای و روحانی و دیگر سردمداران رژیم هستند که به‌جای پرداخت حقوق کارگران و زحمتکشان از محل کارتلهای اقتصادی تحت کنترل خامنه‌ای و سپاه پاسداران، آنها را به قربانگاه کرونا روانه کردند و امروز با ممانعت از ورود واکسن به ایران فاجعه بزرگتری را رقم می‌زند.

وی افزود آمار جان‌باختگان در ایران، حتی آمار رسمی حکومتی، به‌مراتب بیشتر از کشورهای همسایه و کشورهای خاورمیانه است. کشورهایی که اغلب زیرساختها و بنیادهای اقتصادی و اجتماعی آنها از ایران بسیار ضعیف‌تر است. آمار واقعی اما ایران را به نسبت جمعیت در صدر جدول جهانی قرار می‌دهد.

رؤسای سازمان نظام پزشکی و رئیس انجمنهای علمی کشور در نامه‌یی به روحانی نوشتند: «اولویت تهیه و خرید واکسن، نیازی حیاتی و ضروریست که باید صرفاً بر اساس نگرشی علمی و بر اساس مصالح ملی و فارغ از مسائل سیاسی به آن پرداخته شود و در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار مردم و اقشار آسیب‌پذیر و گروه‌های پرخطر و کادر درمان قرار گیرد... جنابعالی واقفید که طی مراحل علمی و تولید انبوه واکسن داخلی به‌زودی مسیر نخواهد شد» (تابناک ۲۱دی).

ظفرقندی رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: «راهی جز استفاده از واکسن برای کنترل بیماری کشنده کرونا نداریم. اگر واکسیناسیون در زمان مناسب انجام نشود، جهش‌های ویروس می‌تواند اثر واکسن را کم کرده و به‌اصطلاح ویروس از واکسن فرار کند» (ایسنا ۲۲دی).

در این میان رئیسی سردژخیم قوه قضاییه رژیم که مسئول کشتار هزاران زندانی سیاسی است «در خصوص ممنوعیت ورود واکسنهای آمریکایی و انگلیسی گفت: مردم ایران نباید آزمایشگاه واکسنهای آمریکایی و انگلیسی شوند» (تلویزیون رژیم ۲۲دی).

سایت حکومتی رویداد۲۴ نوشت: «در حالی‌که وزارت بهداشت تا دو روز گذشته از تلاش برای واردات واکسن کرونا می‌گفت، به ناگاه دیروز وزیر بهداشت گفت: ”توصیه رهبر درباره منع واردات واکسن کرونا از آمریکا و انگلیس بر اساس تحقیقات وسیع علمی و کاملاً دلسوزانه برای مردم است“ . این در حالیست که تا هفته گذشته این وزارتخانه با همکاری نهاد‌های دیگر در تلاش برای واردات دست‌کم یکی از سه واکسن فایزر، مدرنا و آکسفورد بود. به‌نظر می‌رسد ایران قصد خرید واکسن از چین و روسیه را دارد. محرز عضو کمیته علمی ستاد کرونا ۲۰ آذرماه در گفتگو با رویداد‌۲۴ صراحتاً گفته بود واکسن چینی و روسی را توصیه نمی‌کند. هر دو واکسن از نوع ویروس ضعیف‌شده و مشابه واکسن ایرانی‌اند» (رویداد ۲۴ – ۲۲دی).

در تهران، محسنی استاندار گفت: «شمار مبتلایان بستری در استان تهران بیش از ۱۹۰۰نفر است که نزدیک به ۹۵۰نفر آنان در ICU بستری هستند. نباید فراموش کرد که هنوز خطر شیوع بیماری کرونا در موج جدید بیخ گوش همه ما قرار دارد» (ایرنا ۲۲دی).

در مازندران« شهرستان آمل که تقریباً ۲ماه اخیر را در شرایط قرمز کرونایی سپری کرده، از موج دوم همه‌گیری، در مرداد تا امروز پیشتاز میزان مرگ و میر و هم‌چنین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا بود. از ۲۲شهرستان مازندران آمل، ساری، نکاء، قائمشهر و فریدون‌کنار وضعیت قرمز دارند و باقی در شرایط نارنجی هستند. فرماندار تنکابن گفت: به‌زودی وضعیت تنکابن از نارنجی به قرمز تغییر خواهد کرد» (ایرنا ۲۲دی).

بر اساس اعلام رؤسای دانشگاههای پزشکی مازندران و بابل «۲۹۹بیمار جدید کرونایی در شبانه‌روز گذشته شناسایی شدند. هم‌اکنون ۱۳۷۳بیمار بستری هستند. از این تعداد ۲۸۰نفر در ICUبه‌سر می‌برند» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۲۱دی).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در ۲۴ساعت گذشته ۱۷۵نفر به مبتلایان افزوده شدند. در حال حاضر ۴۰۸نفر بستری هستند. از این تعداد ۱۶۱نفر در ICU و ۳۶نفر هم با شرایط حادتر به ونتیلاتور متصل هستند. تعداد فوتیهای ناشی از کرونا در آذربایجان غربی به ۳۴۰۲نفر افزایش یافته است» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۲۱دی).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۲دی۱۳۹۹ (۱۱ژانویه۲۰۲۱)