728 x 90

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۷۸شهر از ۱۹۷هزار و ۹۰۰نفر بیشتر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۷۸شهر از ۱۹۷هزار و ۹۰۰نفر بیشتر است

 

  • مردانی: کشورمان تا پایان پاییز سال آینده درگیر بیماری کووید-۱۹ خواهد بود.
  • سخنگوی وزارت بهداشت: کرونا هم‌چنان بدون هیچ تسامحی در کمین ماست و می‌تواند ما را به روزهای سخت بازگرداند
  • هاشمیان فوق تخصص ICU: واکسن باید هرچه سریع‌تر در اختیار مردم و افراد آسیب‌پذیر قرار گیرد. اگر منتظر تولید واکسن ایرانی در تیر ۱۴۰۰ باشیم، زمینه بازار سیاه واکسن هم در کشور ایجاد می‌شود.
  • مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران: ویروس کرونا می‌تواند از طریق هوا هم منتقل شود. علاوه بر این کسانی که در شهرهای آلوده مانند تهران زندگی می‌کنند، به‌دلیل آلودگی هوا، احتمال فوتشان بر اثرکرونا افزایش می‌یابد
  • دانشگاه علوم پزشکی تبریز: تعداد فوتی‌ها به روزانه ۱۰نفر رسیده است اما شرایط ناپایدار است
  • نماینده بابل در مجلس ارتجاع: به‌دلیل افزایش مبتلایان کرونا خواستار قرنطینه کامل دو هفته‌یی مازندران شد

 

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز چهار‌شنبه ۱۷دی۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۷۸شهر از ۱۹۷هزار و ۹۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۷۵۶۲نفر، در اصفهان به ۱۲۳۴۵نفر، در ایلام به ۲۰۴۰نفر، در بوشهر به ۱۹۹۴نفر، در تهران به ۴۸۴۹۱نفر، در خراسان رضوی به ۱۳۳۹۰نفر، در خوزستان به ۹۹۷۵نفر، در زنجان به ۲۰۸۵نفر، در فارس به ۶۰۵۱نفر، در گلستان به ۴۸۹۷نفر، در لرستان به ۷۹۹۳نفر، در مازندران به ۷۶۲۲نفر، در مرکزی به ۴۰۹۸نفر و در هرمزگان به ۲۰۷۵نفر رسیده است.

در حالی‌که قربانیان کرونا در ایران به ۲۰۰هزار نفر می‌رسد، رژیم آخوندی هم‌چنان در خرید واکسن تعلل می‌کند. مردانی عضو کمیته علمی ستاد کرونا گفت: «سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که کشور‌هایی که محدودیتها را اعمال کرده و جدی می‌گیرند و به‌طور جد واکسیناسیون را آغاز کردند، تا پایان تابستان سال آینده درگیر بیماری کووید-۱۹ هستند. در کشور ما این زمان را باید تا پایان پاییز سال آینده تصور کرد» (ایسنا ۱۷دی).

هاشمیان فوق تخصص ICU گفت: «اکنون واکسن کرونا در دنیا تولید شده و باید هرچه سریع‌تر در اختیار مردم و افراد آسیب‌پذیر قرار گیرد. اگر منتظر تولید واکسن ایرانی در تیر۱۴۰۰ باشیم، زمینه بازار سیاه واکسن کرونا هم در کشور ایجاد می‌شود. باید مشخص شود علت تأخیر در خرید و ورود واکسن کرونای معتبر چیست، بارها شرکتهای خصوصی مختلف و نمایندگیهای شرکت‌های تولیدکننده واکسن اعلام کرده‌اند که امکان خرید و واردات واکسنهای معتبر کرونا را دارند، در همین ایام کالاهای خارجی متعددی خریداری می‌شود که خرید واکسن در مقابل آن هیچ است. به‌هرحال تأمین و تزریق واکسن برای جمعیت قابل توجهی از مردم زمان بر است، هرچه در این زمینه تعلل کنیم بیشتر عقب می‌مانیم» (ایرنا ۱۷دی).

 

در تهران، شهیدزاده مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در مورد رابطه آلودگی هوا و کرونا گفت: «اکنون مشخص شده که ویروس کرونا می‌تواند از طریق هوا هم منتقل شود و شهروندانی که در شهرهای بزرگ آلوده مانند تهران زندگی می‌کنند، به‌دلیل صدمات ناشی از آلودگی هوا، احتمال فوتشان بر اثرکرونا افزایش می‌یابد» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۷مهر).

در مازندران، کریمی نماینده بابل در مجلس ارتجاع «با اشاره به آمار بالای مبتلایان کرونا خواستار قرنطینه کامل دو هفته‌یی مازندران شد و گفت: رشد آمار مبتلایان در مازندران نگران‌کننده است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۷دی).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «طی ۲۴ساعت گذشته، ۷نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و کل فوت‌شدگان استان به ۳۳۷۴نفر افزایش یافت. ۴۱۳بیمار کرونا بستری هستند. از این تعداد، ۱۳۸نفر در بخشهای ICU و ۲۸نفر به ونتیلاتور متصل هستند» (ایرنا ۱۷دی).

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۷دی۱۳۹۹ (۶ژانویه۲۰۲۱)