728 x 90

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۷۰شهر از ۱۸۵هزار و ۵۰۰نفر گذشت

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۷۰شهر از ۱۸۵هزار و ۵۰۰نفر گذشت

  • استاندار تهران: هیچ امیدواری برای پایداری و کاهش بیماری وجود ندارد و شلوغی این روزهای تهران هشدار می‌دهد که ممکن است هفته آینده با پیک دیگری مواجه شویم.
  • زالی: برای واردات واکسن هماهنگی بیشتری در سطوح عالی لازمست. بین کشورها رقابت شکل گرفته و باید چالاک‌تر عمل کنیم.
  • سؤال نماینده مجلس ارتجاع از وزیر بهداشت: علت بالا بودن فوتیهای کرونا در ایران در مقایسه با سایر کشور‌ها چیست؟ اختلاف نامتعارف آمار فوت در کشورمان در بهار و تابستان ۹۹ نسبت به ۹۷ و ۹۸ مربوط به کروناست یا خیر؟
  • معاون پرستاری وزارت بهداشت: از ۹۸ تاکنون حدود ۱۰هزار نیرو جذب کردیم؛ اما هنوز هم پاسخگوی کمبود نیروی ما نیست. تاکنون بیش از ۴۵هزار پرستار به کرونا مبتلا شدند.
  • دانشگاههای پزشکی مازندران و بابل: آمار مبتلایان صعودی است. ۹۷۴نفر بستری و ۱۹۸نفر در ICU هستند.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۲۵آذر ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۷۰شهر از ۱۸۵هزار و ۵۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۷۲۶۲نفر، آذربایجان غربی به ۶۹۹۳نفر، در البرز به ۴۹۱۰نفر، در اردبیل به ۲۲۵۲نفر، در اصفهان به ۱۰۸۵۰نفر، در ایلام به ۱۹۲۰نفر، در بوشهر به ۱۸۷۴نفر، در تهران به ۴۵۶۲۱نفر، در خراسان رضوی به ۱۲۸۰۵نفر، در خوزستان به ۹۵۰۵نفر، در زنجان به ۱۹۱۲نفر، در سمنان به ۲۷۸۴نفر، در فارس به ۵۵۶۲نفر، در کرمان به ۳۹۲۹نفر، در کرمانشاه به ۳۹۲۶نفر، در گلستان به ۴۶۰۷نفر، در گیلان به ۶۵۶۶نفر و در لرستان به ۷۵۰۰نفر، نفر رسیده است.

روز گذشته روحانی در سریال دروغهای مضحکش به خبرنگاران گفت: «در کرونا یک مدیریت متناسبی را از اول آغاز کردیم و جزو کشورهایی هستیم که به‌طور منظم آمار دقیق را در اختیار مردم گذاشتیم، که همه کشورها این کار را نکردند. تلاش بعدی ما این است که وارد موج چهارم نشویم و مسأله تهیه واکسن و انجام واکسیناسیون در یک زمان نزدیک چه با خرید و چه با تولید واکسن در داخل است»

در همین حال دلیگانی، نماینده شاهین شهر در مجلس ارتجاع از وزیر بهداشت پرسید: «تناقضات مکرر در آمار، رفتار و گفتار از سوی وزارتخانه و ستاد کرونا، مردم را عصبی و افسرده و ناامید می‌کند. علت بالا بودن مرگ و میر کووید -۱۹ در ایران در مقایسه با سایر کشور‌ها چیست؟ اختلاف نامتعارف آمار فوت در بهار و تابستان۹۹ نسبت به فصول مشابه در ۹۷ و ۹۸ مربوط به کروناست یا خیر» (خبرگزاری دانشجو ۲۵آذر).

زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «برای واردات واکسن خارجی به هماهنگی بیشتری در سطوح عالی نیاز داریم چون بین کشورها رقابت شکل گرفته است و ما باید چالاک‌تر عمل کنیم» (همشهری ۲۵آذر).

حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: «از ۹۸ حدود ۱۰هزار نیرو جذب کردیم؛ اما پاسخگوی کمبود نیست. پیگیریهای فراوانی برای رفع این مشکل صورت گرفت اما هنوز مشکل وجود دارد. تاکنون بیش از ۴۵هزار پرستار به کرونا مبتلا شدند» (ایران‌آنلاین ۲۵آذر).

در تهران، محسنی استاندار گفت: «هیچ امیدواری برای پایداری و کاهش بیماری وجود ندارد و شلوغی این روزهای تهران هشدار می‌دهد که ممکن است دوباره هفته آینده با پیک دیگری مواجه شویم . اوج بستری بیماران استان تهران در روزهای ۱۶ و ۱۷آبان ماه بود که ۶۷۰۰نفر بستری داشتیم و ۱۸۲ تا ۱۹۰نفر»فوت می‌شدند (ایرنا ۲۵آذر).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه پزشکی گفت: طی یک روز اخیر ۳۱۶بیمار جدید در اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل شناسایی شده است. ۲۷۰بیمار در ICU نگهداری می‌شوند تعداد مرگ و میر بیماران کرونا در ۲۴ساعت اخیر ۳۰نفر بوده است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۵آذر).

در مازندران، بر اساس اعلام رؤسای دانشگاههای پزشکی مازندران و بابل آمار مبتلایان صعودی است. ۲۰۸بیمار جدید در شبانه روز گذشته شناسایی شدند. حال حاضر۹۷۴نفر بستری و ۱۹۸نفر در ICU بستری هستد» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۲۵آذر).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۵آذر۱۳۹۹ (۱۵دسامبر۲۰۲۰)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2cad1d26-554f-4bc5-a1f9-9c725e168ce7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات