728 x 90

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۶۲شهر بیش از ۱۴۹هزار ۰ ۷۰نفر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۶۲شهر بیش از ۱۴۹هزار و ۷۰۰ نفر است

  • نماینده تهران در مجلس ارتجاع: عدم قرنطینه تهران باعث فوت چندین هزاران نفر می‌شود. شاید بتوان در طولانی‌مدت بدون تعطیلی شرایط را کنترل کرد ولی به چه قیمتی؛ به قیمت جان مردم؟
  • نماینده تهران در مجلس ارتجاع: ستاد کرونا با تعطیلی دو هفته‌یی تهران مخالفت کرده است و پاسخ کافی داده نشد
  • بیمارستان مسیح دانشوری: ممکن است باز آمار قربانیان بالاتر برود۲ شب پیش ۶۵ رئیس دانشگاه پزشکی یک نامه‌یی به وزیر بهداشت نوشتند و خواستار تعطیلی دو هفته‌یی کشور شدند
  • نماینده ایلام در مجلس ارتجاع: کرونا شیوع بسیار گسترده‌ای داشته و مردم هر روز شاهد مرگ عزیزان و جوانانشان هستند. قرنطینه به‌عنوان فوری‌ترین اقدام باید در دستور کار قرار گیرد

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۲۰آبان ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۶۲شهر از ۱۴۹هزار و ۷۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۵۴۲۲نفر، در البرز به ۴۱۲۵نفر، در اردبیل به ۱۶۳۸نفر، در اصفهان به ۸۳۸۹نفر، در ایلام به ۱۲۴۲نفر، در تهران به ۳۶۳۱۱نفر، در خراسان جنوبی به ۱۲۹۱نفر، خراسان رضوی به ۱۱۱۸۳نفر، در خراسان شمالی به ۲۴۷۸نفر، در خوزستان به ۸۶۵۸نفر، در زنجان به ۱۴۰۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۳۸۴۱نفر، در فارس به ۴۰۲۶نفر، در قم به ۶۲۸۵نفر، در کرمان به ۲۴۵۲نفر، در کرمانشاه به ۳۲۷۸نفر، در گلستان به ۳۹۲۶نفر، در گیلان به ۵۳۶۶نفر، در لرستان به ۶۴۱۳نفر، در مرکزی به ۲۶۹۲نفر، در همدان به ۳۸۸۵نفر و در یزد به ۲۵۱۶نفر رسیده است.

در تهران، محسن روح الامینی نماینده تهران در مجلس ارتجاع گفت: «با وجود تأکید استاندار تهران ستاد ملی کرونا با تعطیلی دو هفته‌یی تهران مخالفت کرده است و پاسخ کافی درباره علت مخالفت با این طرح به نمایندگان داده نشده است» (تابناک ۱۹آبان).

اقبال شاکری، بک نماینده دیگر تهران نوشت: «عدم قرنطینه تهران باعث فوت چندین هزاران نفر می‌شود. این پیش‌بینی خارق‌العاده‌ای نمی‌خواهد یک بچه هم با ضرب و تقسیم ساده می‌تواند بگوید. چه مصلحتی بالاتر از جان مردم است. هیچ دلیلی در این مورد قابل‌قبول نیست. برای حفظ جان مردم یک جو غیرت به خرج دهید» (همشهری ۲۰آبان).

طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: «گفتیم اگر کاری نکنیم بعید نیست که آمار مرگ و میر دو برابر بشود و متأسفانه امروز دو برابرش را اعلام کردید یعنی ۴۵۹ در واقع اتفاق افتاد و اگر باز دوباره کاری نکنیم ممکن است باز آمار از این بالاتر برود۲ شب پیش ۶۵ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یک نامه‌یی به وزیر بهداشت نوشتند که ما خواستار هستیم ۲هفته کل کشور تعطیل بشود نه تنها تهران و در واقع بتواند یک وقفه‌ای بیندازد در زنجیره انتقال بیماری. این خواسته کسانی است که بالاخره ۹ماه است دیدشان دیگر کامل است به آن منطقه که دارند چه اتفاقی میافتد. حالا باز می‌شنویم بعضی‌ها می‌گویند نه تعطیلی فایده‌ای ندارد» (تلویزیون ۲۰آبان).

در ایلام، «رئیس دانشگاه علوم پزشکی با بیان این‌که در ۲۴ساعت گذشته ۱۴بیمار کرونا در این استان جان خود را از دست داده‌اند، گفت: بالاترین آمار روزانه فوتی کرونا از زمان شیوع تاکنون ثبت شد.وضعیت کرونا در استان بحرانی است، ۳۹۲بیمار اکنون در استان بستری هستند، امکانات جوابگوی تعداد زیاد بیماران نیست. هر روز شاهد افزایش مبتلایان و فوتی‌ها هستیم» (ایرنا ۲۰آبان).

فلاحی، نماینده ایلام در مجلس ارتجاع از وزیر کشور خواستار قرنطینه ایلام به مدت دو هفته شد و گفت: «کرونا در استان شیوع بسیار گسترده‌ای داشته و مردم هر روز شاهد مرگ عزیزان و جوانانشان هستند بنابراین قرنطینه به‌عنوان فوری‌ترین اقدام باید در دستور کار قرار گیرد. بسیاری از کادر پزشکی مبتلا به کرونا شدند و امکانات و تجهیزات مناسب وجود ندارد اغلب کارمندان ادارات به کرونا مبتلا شدند، حضور آنها در ادارات و ارتباطشان با ارباب رجوع می‌تواند بسیار خطرناک باشد و ویروس را گسترش دهد بنابراین بهترین راه‌کار قرنطینه است» (سایت مجلس ارتجاع ۲۰آبان).

در یزد، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در شبانه روز گذشته ۲۷بیمار قربانی کووید۱۹ در استان یزد شدند و ۴۴۴مبتلای قطعی به کرونا در استان شناسایی شدند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۰آبان).

در قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «۵۷۶نفر در بستری هستند که حال ۱۲۶نفر از آنها وخیم است. در ۲۴ساعت گذشته ۱۲نفر با تست مثبت جان خود را از دست داده‌اند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۰آبان).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۰آبان۱۳۹۹ (۱۰نوامبر۲۰۲۰)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f34b0bc5-5d52-4861-b8f0-6f8a8928770f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات