728 x 90

غریب آبادی: کشورهای غربی صلاحیتی در حوزه حقوق‌بشر ندارند - تشریح شرایط دوران حبس اسدالله اسدی دیپلمات تروریست بمب‌گذار

میزان - خبرگزاری قضاییه جلادان
میزان - خبرگزاری قضاییه جلادان

غریب‌آبادی معاون بین‌الملل و دبیر ستاد حقوق‌بشر قضاییه جلادان:

کشورهای غربی صلاحیتی در حوزه حقوق‌بشر ندارند

تشریح شرایط دوران حبس اسدالله اسدی دیپلمات تروریست بمب‌گذار

 

اسدالله اسدی دیپلمات تروریستی آزاده شده رژیم ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

آن شب شب بسیار دشواری بود از نظر که مهمترین مشکل من در آن شب عدم مطلع بودن از خانواده و بی‌خبری از آنها بود و واقعاً نمی‌دونستم در چه وضعیتی هستم و بعد از این‌که سؤالات مکرری از افسران پلیس شد به من گفتند که خانواده شما در این وضعیت هستند هر کدام از خانواده‌های شما در یک ایستگاه پلیس هستند. خب این وضعیت رو بدتر می‌کرد برایم. نمی‌دونستم که چه وضعیتی پیش خواهد اومد. آن شب رو به صبح رسوندیم به سختی، وضعیت بدی داشتم. بارها من درخواست کردم که منو معاینه بکنید بالاخره بعد از درخواستهای مکرر شاید حوالی دم صبح یک کسی رو آوردند و معاینه‌ای کردند و گفتند که مشکلی نیست.

 

غریب‌آبادی گفت: در آلمان و بلژیک به‌عنوان دو کشور مدعی حقوق‌بشر بر این دیپلمات ایرانی چه گذشت؟ آیا به ذره‌یی از شعارهایی که در زمینه حقوق‌بشر سر می‌دهند، خودشان عمل می‌کنند؟ بر ما پوشیده نیست که آنها به این شعارها عمل نمی‌کنند،

معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه جلادان تأکید کرد: کشورهای غربی و به‌ویژه آمریکا هیچ صلاحیتی در حوزه حقوق‌بشر ندارند که بخواهند در این حوزه اظهارنظر کنند.

 

دیپلمات تروریست بمبگذار با اعلام این‌که در مورد این یک نقض بی‌سابقه قانون در دنیا اتفاق افتاده است در مورد ۱۰۱ روز سختی در زندان آلمان گفت:

من را برخلاف وضعیتم در کنار زندانیانی قرار دادند که یا از ابتدا زوال عقلی داشتند یا بعد‌ها دچار مشکلات شده بودند؛ آنها من را معاینه کردند و گفتند که باید به بخش عادی زندان منتقل شوم، اما این دستور اجرایی نشد؛ این دوران طی شد و همین رژیم سختگیرانه تا پایان دوران حبس در بلژیک وجود داشت و من در بندی نگهداری می‌شدم که افراد خاص در آنها نگهداری می‌شدند؛ تا یک ماه مانده به آزادی در سلول انفرادی بودم و چنین چیزی برای افرادی که شرایط من را دارند، تجویز نمی‌شود؛ یک ماه آخر را اجازه پیدا کردم که در سلول انفرادی نباشم.

تشریح شرایط دوران حبس اسدالله اسدی دیپلمات تروریست بمب‌گذار

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/bae57dfa-7883-471c-bfba-cd445a2865f2"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات