728 x 90

عملیات تروریستی رژیم ایران در پاریس و کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل
کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل

روز چهارشنبه ۱۷مرداد۹۷ در بروکسل، عملیات تروریستی رژیم آخوندی علیه همایش سالانه مقاومت ایران و شبکه جاسوسی و تروریسم این رژیم در اروپا در یک کنفرانس مطبوعاتی افشا شد. در این کنفرانس، شخصیتها، حقوقدانان برجسته و وکلای مقاومت ایران شامل: ویلیام بوردون و ریک وانرویسل، سید احمد غزالی نخست‌وزیر پیشین الجزایر، سرژ دو پاتول نماینده پارلمان بروکسل و محمد محدثین مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت شرکت داشتند.

 

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران - ورود شاکیان خصوصی به پرونده پاریس

وکلای مقاومت ایران در این کنفرانس اعلام کردند چندین تن از شخصیت‌های برجسته بین‌المللی شرکت‌ کننده در همایش ۳۰ژوئن در پاریس، به‌عنوان شاکیان خصوصی وارد این پرونده شده‌اند.

 

این اقدام مقاومت ایران بازتابهای وسیعی را در کشورهای مختلف جهان به‌ویژه در رسانه‌های عرب داشت. تلویزیون الاخباریه در این رابطه گفت:

«اپوزیسیون ایران برای افشای یک عملیات تروریستی با هدف تهاجم به همایش مقاومت ایران در پاریس که توسط مقامات بلژیکی خنثی شد، اقدام به برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی کرد.»

الاخباریه اضافه کرد: «یک دیپلمات رژیم ایران به‌نام اسدالله اسدی که طراح اصلی این عملیات بود توسط مقامات آلمانی دستگیر شد.»

 

الاخباریه در ادامه به‌نقل از محمد محدثین رئیس کمیسیون روابط خارجی مقاومت ایران می‌گوید:‌«اتریش به مرکز اصلی اطلاعات آخوندها در اروپا تبدیل شده و اسدالله اسدی مسئول طراحی اطلاعات آخوندها از ژوئن ۲۰۱۴ برای مدت چند سال بر تمامی فعالیتهای مراکز اطلاعاتی رژیم آخوندی در اروپا نظارت داشته است. »

 

پایگاه خبری العربیه نیز در این رابطه گزارش مفصلی را منعکس کرد. در بخشی از گزارش العربیه به موارد زیر اشاره شده است:

«فرمان اجرای انفجار در همایش پاریس توسط سازمان اطلاعات و عملیات خارجی رژیم ولایت فقیه صادر شده است این سازمان کار ایستگاههای اطلاعاتی در سفارتهای رژیم در کشورهای خارجی را سامان می‌دهد.

یک قسمت از این سازمان تحت عنوان "مدیریت بررسی گزارشات" در وزارت امور خارجه در تهران مستقر است. ایستگاههای اطلاعات در سفارتهای رژیم در ارتباط با این مدیریت قرار دارند. مدیریت بررسی گزارشات با کد ۲۱۰نیز شناخته می‌شود و کد نامه‌نگاری فیزیکی آن ۲۱۰است.

سازمان اطلاعات و عملیات خارجی، یکی از مهمترین بخشهای وزارت اطلاعات بوده و طرحهای جاسوسی و تروریستی در خارج ایران را اداره می‌کند و از شاخه‌های اداره کل اروپا/ آفریقا/آمریکا/ اسراییل/ آمریکا (قاره)/ خاورمیانه/ اسراییل و فلسطین/آسیا و اقیانوسیه تشکیل شده است.

این اداره همچنین پشتیبانی از شبکه‌های جاسوسی و گروه‌های مسلح و مزدور رژیم امثال گروه حزب‌الله لبنان/حوثی‌ها در یمن/ شبه‌‌نظامیان عراقی و سوریه، و سایر کشورها را به عهده دارد.

 

جزئیات عملیات تروریستی

تصمیم‌گیری حمله به گردهمایی اپوزیسیون در پاریس در ۳۰ژوئن گذشته از سوی دفتر خامنه‌ای انجام شد و او به شورای عالی امنیت ملی و وزیر اطلاعات محمود علوی و همچنین امیری مقدم به‌عنوان مسئول مستقیم این عملیات ابلاغ نمود.

وی خاطرنشان کرد که امیری مقدم این فرمان را به اسدی ابلاغ کرد که به نوبه خود بمب را به مجریان تحویل داد.

محدثین افزود: متولی پرونده اسدالله اسدی، اداره حقوقی وزارت‌خارجه است که از طریق سفارت رژیم در آلمان این پرونده را دنبال می‌کند. اداره حقوقی وزارت اطلاعات هم پیگیری این پرونده را در دستور کار دارد. این اداره پیگیری پرونده را از طریق اداره حقوقی وزارت‌خارجه دنبال می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: طرح رژیم این است که از طریق اعمال فشار و مذاکره با آلمان ترتیبی دهند که اسدی به‌جای استرداد به بلژیک و قرار گرفتن در قبال عدالت، به اتریش جایی که او مصونیت داشته است برگردانده شود و از آنجا هم رژیم به‌سر عت او را از اتریش خارج کرده و به ایران بازگرداند.»

 

اطلاعیه کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورای ملی مقاومت ایران

کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورای ملی مقاومت در اطلاعیه‌ای گفت: مقاومت ایران بارها نسبت به آماده‌سازیهای تروریستی دیپلماتها و مزدوران اطلاعات و نیروی قدس آخوندها در کشورهای اروپایی از جمله بلژیک هشدار داده بود. ارگانهای اطلاعاتی کشورهای اروپایی در گزارشهای سالیانه خود مستمراًً تأکید کرده‌اند که مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت ایران هدفهای اصلی وزارت اطلاعات و نیروی تروریستی قدس هستند. به‌دنبال اقدامات تروریستی رژیم، شورای اتحادیه اروپا در ۲۹آوریل ۱۹۹۷مقرر کرد مزدوران و مأموران اطلاعاتی و امنیتی آخوندها از کشورهای عضو اخراج شوند و به کسی از این مأموران اجازه ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا داده نشود.

 

در همین رابطه مقاومت ایران خواهان بستن سفارتخانه‌ها و نمایندگیهای رژیم آخوندی، لانه‌های ترور و جاسوسی، و اخراج دیپلماتها و مأموران اطلاعات و نیروی تروریستی قدس از کشورهای اروپایی شد و بر ضرورت افشا و انتشار تمام جزئیات این پرونده تأکید کرد. افکار عمومی‌ بایستی به‌طور کامل در جریان توطئه‌های تروریستی رژیم آخوندها قرار بگیرند و این لازمه تأمین امنیت مخالفان و پناهندگان ایران است.

با توجه به گسترش قیامهای ضدحکومتی و افزایش کانونهای شورشی در شهرهای ایران، افشای اطلاعات از شبکه‌های تروریستی رژیم توسط مقاومت ایران ضربه‌ای است که می‌تواند روند سرنگونی رژیم ولایت فقیه را تسریع کند.

 

مطالب مرتبط: