728 x 90

علی معزی و پرونده‌سازی های جدید نظام

زندانی سیاسی علی معزی
زندانی سیاسی علی معزی

علی معزی زندانی سیاسی و پدر دو مجاهد اشرفی بار دیگر در مقابل فشارهای دستگاه قضاییه آخوندی قرار می‌گیرد. هدف از پرونده‌سازی های جدید رژیم فشار بیشتر به او با تکرار اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام عنوان شده است.

این زندانی سیاسی در بهار سال ۱۳۹۰ دستگیر شد و بر اساس محکومیتهای قبلی باید در بهار سال ۹۴ آزاد می‌شد. اما تاکنون سه بار و هر بار با یک سال محکومیت جدید روبه‌رو شد و هم‌چنان در زندان به‌سر می‌برد.

علی معزی که از بیماریهای متعدد نیز رنج می‌برد؛ با احتساب اشد حکم در دادگاهی که در ۱۶اسفند ۹۶ برایش ترتیب دادند؛ باید روز ۲۶اردیبهشت ۹۷ آزاد می‌شد، اما بدون هیچ توضیح و توجیهی در زندان نگه داشته و مقامات رژیم از اعلام صدور رأی دادگاه خودداری می‌کنند. حتی به وکیل این زندانی سیاسی نیز پاسخ روشنی داده نمی‌شود.

به این ترتیب روشن می‌شود که زندانی سیاسی علی معزی تنها با پرونده‌سازی و اعمال فشار از جانب وزارت اطلاعات و قضاییه آخوندی روبه‌رو است و در واقع به‌صورت گروگان در زندان نگاه داشته شده است.

فشارهای ضدانسانی بر زندانی سیاسی علی معزی

روز سه‌شنبه 4اردیبهشت 97 دژخیمان زندان تهران بزرگ از پیگیری و اعزام زندانی سیاسی علی معزی به بیمارستان و دکتر متخصص خودداری کردند.

علی معزی مدتهاست که از بیماری کلیه و مثانه و پروستات رنج می‌برد. از شش ماه قبل تاکنون دژخیمان بارها از اعزام وی به بیمارستان و دکتر متخصص به بهانه‌های گوناگون مانند این‌که باید هزینه درمان را خودت بدهی یا باید با لباس زندانی برای معالجه بروی و امثالهم خودداری کرده برای اجرای آن سنگ‌اندازی کرده‌اند.

این زندانی سیاسی با پوشیدن لباس زندان برای رفتن به بیمارستان و درمان پزشکی مخالف است

حمایت علی معزی از قیام مردم ایران

علی معزی در سیاه چالهای خامنه‌ای همواره از قیام مردم ایران و قیام آفرینان حمایت کرده است

او روز 10دیماه 97 به‌دنبال قیام قهرمانه مردم ایران در 142شهر پیامی فرستاد و اعلام کرد:

مقارن با سال نو خوش یمن و مبارک مسیحی در برابر قیام شکوهمند سرتاسری شما سر تعظیم فرود میاورم. درود بر شما

بی گمان در برابر رژیمی که جنایت و خیانتی نمانده که انجام نداده باشد و حالا فرصتها و مهلت هایش به پایان رسیده و در گرداب مرگ دست و پا می‌زند؛ تا پیروزی نهایی از پای نخواهیم نشست.

راه نجات در تشکیل ارتش قیام و آزادی است تا در محلات و شهرها به‌عنوان بازوی اجرایی برای سامان بخشی امور و حفاظت از مردم در برابر سرکوبگری رژیم مردم ستیز انجام وظیفه کند. تا آنگاه که به یاری خدا و با حداقل خونریزی از رژیم ولایت فقیه و دنبالچه‌هایش خلع ید گردد و یک مجلس مؤسسان ایران‌شمول و منتخب واقعی مردم نوع حکومت آینده و قانون اساسی آن را مشخص ساخته و به تصویب ملت برساند.

دستهای وحدت و رهایی شما را می‌بوسم، پیوند دلها، توکل و عزم جزم شما را تبریک می‌گویم و خود را در درد و رنج خانواده‌های قربانیان و شهدای خیزشهای اخیر شریک می‌دانم و به آنان تسلیت عرض می‌کنم.