728 x 90

عفو بین‌الملل: آمار اعدام در ایران به بالاترین میزان خود از سال۲۰۱۷ به این سو رسید

اعدام در ایران
اعدام در ایران

عفو بین‌الملل در گزارش جدید خود (سه‌شنبه ۳خرداد) نوشت استفاده جهانی از مجازات اعدام ۲۰درصد افزایش داشته است. عفو بین‌الملل افزود: بررسی سالانه مجازات اعدام نشان می‌دهد که چگونه بازگشایی دادگاهها پس از پاندمی کووید باعث افزایش احکام مرگ و اعدام شده است.

 

سازمان عفو بین‌الملل با انتشار گزارشی سالانه خود اعلام کرد، رژیم ایران از سال ۲۰۱۷ بیشترین آمار اعدام در جهان را به خود اختصاص داده است.
سازمان عفو بین‌الملل نوشت، رژیم ایران با اعدام دست‌کم ۳۱۴ نفر در سال ۲۰۲۱ در صدر فهرست کشورهایی قرار دارد که از مجازات اعدام استفاده می‌کنند.
عفو بین‌الملل در ادامه تأکید می‌کند، آمارهای واقعی در این زمینه احتمالاً بیش از این عدد هستند.
در این گزارش سران رژیم ایران به نقض حقوق کودکان و زیرپا گذاشتن تعهدات بین‌المللی در این زمینه ادامه داده و دست‌کم ۳ متهم که در زمان ارتکاب جرم زیر ۱۸ سال بودند را اعدام کرده است.
با این وجود تعداد چشمگیری از این زندانیان به اتهام مبهم محاربه با خدا اعدام شده‌اند. زندانیان بلوچ و کرد بیشترین سهم را در بین محکومین به اعدام در رژیم ایران دارند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d77ecadc-b56e-4705-b190-5ea26411beb8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات