728 x 90

عفو بین‌الملل: آزادی اسدی زمینه‌ساز نقض «اجرای عدالت» و افزایش «تهدید» علیه مخالفان جمهوری اسلامی است

اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم آخوندی و سه مزدور توطئه بمبگذاری در گردهمایی مجاهدین
اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم آخوندی و سه مزدور توطئه بمبگذاری در گردهمایی مجاهدین

عفو بین‌الملل که روز جمعه ۵خرداد، با انتشار بیانیه‌ای آزادی اسدی دیپلمات تروریست رژیم ایران توسط دولت بلژیک را به‌مثابه چراغ سبزی برای ادامه اقدامات فراقضایی، شکنجه و افزایش «تهدید» علیه مخالفان رژیم ایران توصیف کرد.
عفو بین‌الملل در این بیانیه ضمن انتقاد از اقدام دولت بلژیک آن را نقض «اجرای عدالت» عنوان کرد و به دولت بلژیک یادآور شد که آزادی اسدالله اسدی به حق قربانیان برای رسیدن به عدالت، غرامت و جلوگیری از تکرار نشدن چنین قانون‌شکنی‌هایی آسیب زد.
این نهاد حقوق‌بشری بین‌المللی هم‌چنین آزادی اسدی را به‌مثابه تهدیدی برای مخالفان رژیم ایران در خارج از کشور قلمداد کرد و خاطرنشان کرد آنها بیش از قبل از از سوی رژیم ایران مورد تهدید قرار می‌گیرند.

 

ظهر جمعه ۵خرداد ۱۴۰۲ اسدالله اسدی دیپلمات تروریست بمبگذار، ۱۵سال قبل از پایان محکومیتش در یک بندوبست ننگین با دولت بلژیک، آزاد شد و با حلقه گل بر گردنش از سوی بهادری جهرمی سخنگوی رئیسی جلاد و غریب آبادی معاون بین‌الملل و دبیر ستاد حقوق‌بشر قضاییه جلادان مورد استقبال قرار گرفت.

مقاومت ایران آزادی اسدالله اسدی دیپلمات تروریست و بازگرداندن او به ایران تحت حاکمیت آخوندها را قویاً محکوم کرد. در اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران آمده است:

آزادی این دیپلمات تروریست در حالیست که دادگاه قانون اساسی در حکم خود به صراحت اعلام کرده بود دولت بلژیک باید قبل از انتقال محکومان به قربانیان اطلاع بدهد تا فرصت مراجعه مجدد به دادگاه داشته باشند.

آزادی تروریستی که بزرگترین عمل جنایتکارانه در اروپا بعد از جنگ جهانی دوم را سازماندهی و فرماندهی می‌کرد، آن هم با نقض صریح حکم دادگاه یک باج‌دادن شرم‌آور به تروریسم و گروگانگیری است. این فاشیسم دینی حاکم بر ایران را در ادامه جنایاتش در سرکوب داخلی و تروریسم منطقه‌یی و بین‌المللی جری‌تر می‌کند. از اول تا ۲۵ماه می‌۱۲۷ تن در ایران اعدام شده‌اند. مقاومت ایران باز هم تا هر کجا که میسر باشد به دادخواهی در بلژیک و در عرصهٔ بین‌المللی ادامه خواهد داد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f822393c-a244-4d56-8c89-18b975e1566b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات