728 x 90

عضو مجلس آلمان خواهان باز بینی سیاست در قبال ایران شد

یورگن هارت، سخنگوی فراکسیون مشترک احزاب دمکرات مسیحی و سوسیال مسیحی
یورگن هارت، سخنگوی فراکسیون مشترک احزاب دمکرات مسیحی و سوسیال مسیحی

به گزارش رسانه‌های آلمانی جمعه ۲۸شهریور یورگن هارت، سخنگوی فراکسیون مشترک احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال‌مسیحی به‌عنوان بزرگترین فراکسیون مجلس نمایندگان آلمان (بوندستاگ) در بحثی عمومی درباره اعدام نوید افکاری و سیاست کنونی آلمان در قبال رژیم ایران گفت: «صدور حکم اعدام علیه نوید افکاری کشتی‌گیر ایرانی، با توجیهات بی‌پایه و اجرای سریع این حکم به‌رغم همه تردیدها و پرسش‌ها درباره اتهاماتی که متوجه او بوده و به‌رغم اعتراضات بین‌المللی حلقه دیگری از سیاست پایدار نقض حقوق‌بشر از سوی حکومت ایران است».

به گفته‌هارت «رژیم آیت‌الله‌ها سال‌هاست که با خشونت و سرسختی تمام با منتقدان و دگراندیشان روبه‌رو می‌شود و به سرکوب سیستماتیک مردم ایران مشغول است».

سخنگوی فراکسیون احزاب مسیحی سپس با بیان این‌که رژیم ایران بعد از چین بیشترین اعدامها را در سطح جهان در کارنامه دارد، این نوع مجازات را در تضاد و تناقض کامل با ارزش‌های اروپایی توصیف کرد و آن را موضوعی دانست که «باید در مناسبات ما با رژیم ایران پیوسته مورد توجه قرار گیرد».

وی در ادامه افزود: «مادامی که ایران مقاصد خود از پیشبرد برنامه اتمی را مخفی نگه می‌دارد، هیچ رابطه عادی با رژیم ایران نمی‌تواند وجود داشته باشد، چه رسد به این‌که گسترش رابطه اقتصادی در دستور کار قرار گیرد».

هارت در پایان سخنان خود گفت که «زمان آن رسیده که ما سیاست خود در برابر رژیم ایران را مورد یک وارسی نقادانه قرار دهیم. (العربیه جمعه ۲۸ شهریور)