728 x 90

عزاداری محرم در شرایط کرونا و پاییز سیاهی که در انتظار کشور است

آخوند هاشم زادهٔ هریسی، عضو خبرگان ارتجاع
آخوند هاشم زادهٔ هریسی، عضو خبرگان ارتجاع

آخوند هاشم‌زادهٔ هریسی، عضو خبرگان ارتجاع ۵مرداد در مورد اظهارات روحانی دربارهٔ مراسم عزاداری در شرایط کرونا گفت: پزشکان باید تشخیص بدهند که آیا برگزاری عزاداری امکان‌پذیر است یا برای حفظ سلامت و جان مردم امسال نمی‌توانیم عزاداری کنیم. هیچ‌کس نمی‌تواند در شرایطی که جان همه در خطر است، با زور حرفش را به‌کرسی بنشاند. حتی فقها و مجتهدین هم با توجه به‌نظر پزشکان، درباره حلال یا حرام بودن برگزاری مراسم عزاداری نظر خواهند داد

آخوند روحانی روز شنبه بر فرستادن مردم به کام کرونا تأکید کرد و گفت: وضعیت قرمز و هشدار هر چی که هست همه جا باید عزاداری امام حسین را انجام بدهیم!

احمد توکلی عضو تشخیص مصلحت نظام آخوندی با حمله به آخوند روحانی به‌خاطر تأکید بر مراسم عزاداری به‌رغم گسترش کرونا در حساب توئیتری خود نوشت: آقای روحانی! عزاداری امام حسین خلوص می‌خواهد نه شکوهی که جان هزاران عزادار را به خطر می‌اندازد و در حافظه مردم از عاشورا خاطره ناخوشی می‌سازد.

روز گذشته آخوند مسیح مهاجری، گردانندهٔ روزنامهٔ حکومتی جمهوری اسلامی، به آخوند روحانی حمله کرد و دربارهٔ سیاست دجالگرانهٔ برگزاری مراسم محرم در شرایط کرونا به روحانی نوشت: «در برگزاری مراسم محرم هیچ‌یک از اصول مبارزه با کرونا را نمی‌توان رعایت کرد».

آخوند مسیح مهاجری افزود: «از ۳۱استان کشور ۲۵استان به‌صورت جدی درگیر کرونا هستند و استانهای دیگر هم سفید نیستند. در چنین شرایطی روشن نیست چطور روحانی توصیهٔ اکید می‌کند عزاداریهای محرم برگزار شود».

وی با تأکید بر رعایت نشدن پروتکلهای بهداشتی در عزاداریها گفت: «باید اعتراف کنیم امکان رعایت هیچ‌یک از ۴مورد رعایت پروتکلهای بهداشتی در عزاداریها وجود ندارد. نتیجه این می‌شود بسیاری از مردم قربانی کرونا خواهند شد. ما به‌نام دین، اما برخلاف خواست دین که حفاظت از جان انسان‌ها را در اولویت قرار داده است، عمل می‌کنیم».

آخوند مسیح مهاجری گفت: «آقای روحانی! کاملاً روشن است که تصمیمات جدید ستاد کرونا دقیقاً همان بلایی را به‌جانها خواهد انداخت که لغو محدودیتهای کرونایی با خود آورده است. با این تصمیمات پاییز سیاهی در انتظار کشور است».